Bursaspor yönetiminden Teksas’a “Sorumlular bedelini ödesin!”

Bursaspor Kulübü başkan Danışmanı Beytullah Süat yönetim kurulu adına bir açıklamada bulundu.

Açıklama şöyle;

Bursaspor için yola çıktığımız bu kutlu yolda, şeffaflık, dürüstlük ve azimle çalışmaya devam ediyoruz. Bursaspor‘un içine düştüğü zor durum tüm Türkiye tarafından bilinmektedir. Yönetimimiz mevcut zorlukları, engelleri aşıp kulübümüzün dününü, bugünü ve en önemlisi geleceğini kurtarmak için elinden geleni yapmaktadır. Fakat Bursaspor yeni yönetimi olarak gece gündüz özveri ile çalışırken, anlamlandıramadığımız zorluklarla karşılaşmaktayız. Bu zorluklar ise beklenildiğinin aksine dışarıdan değil içeriden gelmektedir.
Kamuoyunun bildiği üzere, Türk futbol tarihinde bir ilki gerçekleştirip “Yolsuzluk ile Mücadele” komisyonunu devreye soktuk. Her şey yolunda giderken, Bursaspor‘un borçları ödenir, tahtanın açılması için gerekli adımlar tek tek atılırken, içeriden saldırıların bu komisyonun duyurulması sonrası gelmesi akılda soru işaretleri bırakmıştır.

Bu durum hem yönetimde bulunan arkadaşlarımızın motivasyonunu bozmakta, hem Bursaspor markasına zarar vermektedir. Dahası, geçmiş yönetimler kulübü bu zor duruma sokarken ses çıkarmayanlar, sorunlar çözülür, işler rayına sokulurken bu reaksiyonları göstermesi kırgınlığımızı arttırmıştır. Çünkü, 1 günde 20 sponsorun bulunduğu simgesel bir gecede, böyle bir tepkinin mantıklı açıklaması olamaz.
Sabotaj olarak adlandırılabilecek malum utanç dolu açıklama sonrası, Teksas ve yönetiminin bu açıklamadan haberimiz yoktu bahanesini ise kabul etmek imkansızdır. Çünkü yönetimimiz malum açıklamaya tepki vermeden “1 saat” beklemiştir. 1 saatin sonunda açıklama yapılmış tepki konulmuş sonrasında ise Teksas yapılan açıklamayı gelen tepkiler sonrasında silmek zorunda kalmıştır. Bu rezil metin, “pardon kuzenim yazmış” basitliği ile geçiştirilemez. Yönetimimiz böyle bir bahaneyi kabul etmemektedir ve hâlâ samimi bir özür, açıklama gerekli sorumluların bedel ödemesini beklemektedir.

Geçmiş dönemlerde Bursaspor‘da neler yaşandığını biliyoruz. Her şeyin farkındayız. Biz Texas‘ı seviyor ve değerini biliyoruz. Ama unutmamalı ki, Bursaspor varsa Teksas vardır. Bursaspor, Teksas’tan büyüktür.

Dün geceden bu yana destek mesajları ile bize Bursaspor ve Bursaspor taraftarının büyüklüğünü gösteren taraftarlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Akıttığımız her damla ter ve verdiğimiz her türlü mücadele onları hak ettikleri başarılar ile tekrar buluşturmak içindir.

Büyük Bursaspor camiasına duyurulur.

79 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @yandimcavus yorumuna yanıt olarak

   Arındır beni kardeşim ya. Ben teksaslıyım teksastanım asalak dediğin insanlar bıcak yedi çoluğunu cocugunu göremedi izin günü olmadı özel günü olmadı ne yaptıysa arma ugruna yaptı. Bir çorbaya 10 kişi ekmek banan o yemeklede 15 saat yol giden adamlar asalak olmuyo. Yiyosa sende gel sende cek cefayı bilmediğin şeylere burnunu sokma

  2. @yandimcavus yorumuna yanıt olarak

   Belki birileri camiada kaos peşinde ve bilinçli olarak teksasa zarar vermek amaçlı olarakda yapmış olabilir bu kargaşa spekülasyonu, teksas grubuda stadı önemli ölçüde dolduran önde gelen gruplardan nazar nazar

   9
   52
   1. @Öyle yorumuna yanıt olarak

    Bursaspor’a destek olmak için bilet parası bile vermek istemeyen kişiler birde zorbaligi kendilerine hak görürler.

    20
    1
   2. @Öyle yorumuna yanıt olarak

    Dolduruyolar da ne oluyor.. Her maç (bilete para veriyorlarmı bilemiyorum) bir dolu ceza yediriyorlar… olmasın tezahurat falan kalsın sağolun. Teksasın bu güne kadar olan tek bir faydasını söyleyin… Biz pek göremedik de…

    28
    2
  3. @yandimcavus yorumuna yanıt olarak

   bir kulübü kulüp yapan ”YÖNETİM-MEDYA-TARAFTAR” dan oluşan üçlü sac ayağıdır.
   maalesef bu üçlünün hiç bir ayağı Bursa da bir türlü yere sağlam oturmuyor.
   medya ve taraftarın fazlaca sorunlu ve problemli olduğu bilinen bir gerçekti. ve yönetimin bunları bilerek geldiğini düşünüyordum.
   ancak bu kadar alıngan olmalarını anlamıyorum.
   yarın farklı kesimlerden gelebilecek çok daha ağır eleştiri ve suçlamalarda ne yapacaklar çok merak ediyorum.

   17
   26
  4. @yandimcavus yorumuna yanıt olarak

   Klüp te bazı güzel gelişmeler yaşanırken texsas ın yaptığı iyi olmamıştır. Bırakın da yeni yönetim işlerini yapsın. Takımın işine burunlarını sokmasınlar. Texsas ta takıma destek olsunlar köstek değil. BURSA. BURSASPOR texsas tan büyüktür.

   80
   1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

    Mükemmel bir açıklama , kimse BURSASPOR umdan büyük değildir , siz böyle dik durun , gerçek taraftar her daim yanınızda olacaktır , azminizde şevkinizde kırılmasın 🐊🐊🐊 , BURSASPOR için herkesin ayağına giderim diyen sayın Emin ADANUR seninde yanındayız , dibi gördük , şimdi ZİRVE yi görme zamanı inşallah

    43
   1. @Fenasi yorumuna yanıt olarak

    Sen kim oluyosunda şöyle söyleyim bunu yapabilcek olan kim oluyoda teksasa seyirci almıyomuş? Yiyen varsa almasın. Herkez gelir geçer teksas kalır. Biz herkezden daha çok savunduk bu klubün hakkını. Teksas organizasyon yapınca yaptık ettik diye video paylaşanlar teksasa seyirci almıcakmış. Yiyosa almayın. Kendi içimizde bile teksasın büyüklüğünü göremeyenler varsa gösteririz hiç merak etmesin.

    7
    90
    1. @Çağatay yorumuna yanıt olarak

     Kardesım,büyüklük otobüs basmak değildir,ana avrat küfretmek değildir,beles bilet,beleş otobüs degildir,dinlenme tesisini basmak degildir,sırf ış kapabilmek icin yalakalik yapmak değildir,bunlarla buyukluğunu kimseye gosteremezsin yemezler,once efendi olun sonra taraftar olun,emin olun kibursa taraftari arasinda bile istenmiyorsunuz.

     30
     1
  5. @yandimcavus yorumuna yanıt olarak

   Heh şöyle! Altın çamura düşünce altınlığından bir şey kaybetmez.İki tane kendini bilmez okuma yazma biliyor diye hadsiz cümle sarf etti diye koca camia bırakılmaz.Hos bıraksa evinin önünde yatar yine geri getirmeye çalışırdık ya! Sayın Adanur’a sesleniyorum. Lütfen siz onların seviyesine düşmeyin.Bursaspor sadece bir takım değil.Bursaspor bu şehrin kültürü.Bursaspor kaybolursa,Bursa’nın geleceği kaybolur.Umarim bırakmaz.

   115
   5
  6. @yandimcavus yorumuna yanıt olarak

   Başkan 10 numara cevap vermişsin.
   Nasıl eski Bursaspor kulüp başkanları hesap verecekse.
   Bu işin sorumlusu da hesap versin.
   Inşaallah tahmin ettiğim kişi bu boku yemiştir

   119
   2
    1. @Eren yorumuna yanıt olarak

     Teksas kendi bacağına sıkmış.

     Bursaspor haklı. Teksas’ta bu işin sorumlusu kimse çok acil açıklansın, hesap verilsin. Bu kişi ya da kişiler için süresiz stada giriş yasağı kararı alsın Bursaspor.

     4
     1
 1. Açıklama öyle değil böyle yapılır.Kapak olsun kendilerini Bursaspor’da büyük sananlar o devir bitti artık.Durmak yok yılmak yok yola devam daima arkanuzdayiz.

  74
  2
  1. @timsaheyiz yorumuna yanıt olarak

   Senin haddinemi texasa laf söylemek ..ne yani kral çıplak işte yalanmı ..ne diye adananın eşşeğine eğiliyon ..biz sana oy verdik dik dur diye ..eleştirecez sitemde edecez sitem bursaspora olan sevgidendir ..Bursaspor ve Texas bir bütündür etle trnak gibidir ..

   3
   49
 2. Herkes işini yapsın kimse kimsenin burnunu sürtmeye çalışmasın tepki de olacak alkış ta her fırsatta ben istifa ettim demenin hiç alemi yok tamam işte taraftarın çoğu seçimde olduğu gibi yine arkanızda durdu sevildiğinizi bilin ona göre davranın Teksas ta enerjisini yeni sezona saklasın bi susun artık arkadaş izleyelim bakalım çalışsın adam

  64
  19
 3. ben demistim ugrasmayin isin sonu agababalarina cikar..kanuna göre indiragandi yapilmistir kesin..beni eksileyenler oldu..ben yurtdisindan görebiliyorum bazi olaylari..zengin agababalarina komisyon yedirmezsen zaten indiragandi asla yapamazsin bursa gibi büyük bi sehirde

  52
  5
 4. ERKAN KAMAT HER DEPLASMANA HANGİ AMİGOYU GÖTÜRDÜ??BUNLARIN KULÜPTEN NEMALANMASINI KESMEK GEREK.TEXAS TÜRKİYE NİN EN GÜÇLÜ TARAFTAR TOPLULUĞUDUR.AMA İÇLERİNE SIZAN BU ÇORBACILARI DA AYIKLAMALIDIR.
  ADANUR A GELİNCE DAHA İLK ZORLUKTA HADİ EYVALLAH DİTEMEZSİN KARDEŞİM..BURSASPOR BAŞKANLIĞI ÇOCUK OYUNCAĞI DEĞİLDİR.MADEM EN UFAK BİR PÜRÜZDE KAÇACAKTINIZ NEDEN GELDİNİZ KARDEŞİM?

  37
  12
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   O teksasın basındaki arkadaş çıksın söylesin emin adanur bize dönüş yapmadı biz erkan kamatı destekliyoruz demişti en son gittiğimiz göztepe deplasmanında yıllık kulup den aldıgı parayı orada göğsünü gere gere söylüyordu çıksın arkadaş kürsüde konuşurken bunlarıda söylesin hepsi kendi agzından çıkan sözlerdir inkar edemez önce bursasporu bu beyin yoksunu asalak ve onun yanındaki çapsızlar dan kurtarmak gerekiyor gerisi çok kolay başarı dolu gelir

   21
 5. EVET
  BEYTULLAH KARDEŞİM
  TAM DA BU ASLINDA
  OLAY COK BASİT ASLINDA
  YOLSUZLUK KOMİSYONUNUN KURULACAGINI DUYANLAR
  BIR SEKILDE ORTAMI BU HALE GETIRMEYI
  BAŞARDILAR
  CUNKU KORKUYORLAR
  SEN TECRUBELI BIR GAZETECİSİN
  DAHA BU TIP SALDIRILAR COK OLACAK BİLİYORSUN
  ALDIRMAYIN DEVAM EDİN
  BIR KELAM DA SANA
  EMIN KARDEŞİM
  BIRAKMAK NE DEMEK
  BIZLERIN EMEKLI MAASLARIMIZDAN BURSASPORUMUZA
  VERDIKLERIMIZI AKSIRINCAYA KADAR YIYEN BURSADPORAN SONRA TUHAF BIR SEKILDE ZENGIN OLAN BELLI SAHISLARDAN
  HESAP SORMADAN
  IPLERINI PAZARA CIKARMADAN
  PES ETMEK YOK
  YETERKI BASLADIGIN GIBI DEVAM ET
  BIZ ARKANDAYIZ

  26
 6. sayin beytullah suat siz basin mensubu iken rahmetli sanpiyon baskani az elestirmediniz siz kimsiniz ki burnunuzdan kil aldirmiyorsunuz ne yani teksas gurubu tiribundenmi istifa edecek

  23
  159
  1. @eskiteksasli yorumuna yanıt olarak

   Eleştiri başka tehdit başka eleştiri güçlendirir tehdit yıpratır texas tribünden istifa etsin veya etmesin texas var diye Bursasporlu değiliz veya texas var diye tribüne gitmiyoruz bizim derdimiz Bursaspor

   19
   1. @Safak yorumuna yanıt olarak

    ben hep burdayim bey efendi tekrar soyluyorum 15 gun icinde ben oynamiyorum diyen mizikci cocuklarla bu is olmaz olamaz ayrica maclar artik seyircili teksas tam kadro turbunde olacak anladiniz siz onu

    5
    47
 7. Yolsuzlukları soruşturma komisyonu kurulduktan 2 gün sonra bu olay oluyor, aslında bu kadar basit. Cukkalar, çorbalar ortaya çıkacak tutuştular hem eski yöneticiler hem de onların güdümünde ki çorbacılar. Bu adamın yaptıkları doğrudur yanlıştır, tartışılır tepki gösterilir fakat üslup klubün sahibi biziz gibi olacaksa orada yönetimin verdiği tepki çok doğru. Taraftarımız şampiyon takım taraftarı gibi değil amatör takım taraftarı gibi davrandıkça yakarız yıkarız, yönetimi göndeririz, oyuncuları tehdit ederiz, döveriz vs dedikçe bu klubün düzelmesi imkansız. O denilenleri mahalle, köy takımlarında yaparlar. Bu grup, klubü amatöre düşürünce rahat edecek anlaşılan.

  20
 8. Padişah tahta çıktığında yeniçerilere para dağıtırdı Emin başkan tahta çıktı acaba yeniçerilere para dağıtmadı diye mi kazan kalkıyor

  17
 9. Hepsi sorumlu tanımayın bunları siz kimsiniz yönetime ayar vermeye çalışıyorsunuz yeter haddinizi bilin bu kulübünsize ihtiyacı yok bu kulübe 2 milyon lira cezada yediren sizsiniz artık defolun faydanız hiç yok zararınız ortada artık avanta çorba yok bunu bilin

  16
  1
 10. Hepimiz Texas ın en büyük olmasını istiyoruz ama bu liderlerle olmaz bu iş ortada Bursaspor un çıkarları söz konusu ayrıca kampanyayla toplanan rakam 1 günde toplandı aynı günde 2 milyon borcumuz silindi 1 günde borcumuz 3 milyon azaldı acaba yönetime laf söyleyenler 3 milyonu 1 günde kulübe verdiler mi sonra levent kızıl gelsin sütaş sponsor olsun şu sponsor olsun neden küfür yemek için mi herkes kendine gelsin Bursaspor kişi veya kurumların değil Bursaspora gönül vermiş herkesin takımıdır

  12
  1
 11. Senin ismin nerelerde geçiyo böyle teksas?sizdemi ihanet ettiniz bize eski yönetimler gibi?yazık gerçekten çok yazık.emin başkan yanindayiz kangren olmuş teksasin statta yeri yok.

  12
  1
 12. Başkan bildiği yoldan şaşmamalı çorbacı tayfayıda muhattap almamalı..biz çıkarsız bursaspora aşık olan bursasporlularız kimse için değiş bursasporun başarısı için başarıya odaklanmalı allah yolunu açık etsin başarılar sayın başkan

 13. Yıllardır tribünlerdeyim yıllardır bursaspor sevdasıyla yanıp tutuşuyorum ama hiç bu kadar utandığımı hatırlamıyorum… Yazık çok yazık… Ulu orta konuşulup tartışılacak konular değil bunlar.

 14. Baskanim gayretinizden dolayi tesekkur ederim lütfen bu asalaklari kaale almayin bunlarida ayiklicaz insallah basarilar dilerim

 15. Abi bu lafların yüz katını yiyodu kaşarlaşmış ar damarı çatlamış ay-mestan-kamat yönetimleri. Günün özeti, bu genç kardeşlerimizin bir farkını daha görmüş olduk. Holiganmısın nesiniz, insanların damarına basmayın alın iki kilobaytlık beyinlerinizi uzayın gidin bi düşün şu klübün yakasından daaa…

  1. @Barış yorumuna yanıt olarak

   Bursasporluyum, hem de fanatik Bursasporluyum. Ama Bursasporluluk öyle formayı giyip beleş deplasman otobüsünde bağırmakla olmuyor sadece. Eşimizle, çocuğumuzla gidemiyorduk maça pandemi öncesi, ya küfürle yıkılıyor ortalık ya da kavga çıkıyor. Texas’ın yaş grubu da komik. Kendini bir grup ergene söz geçiriyor diye lider zannedenler bir de kürsüde konuşuyor ya seçim zamanları gerçekten çok gülünç oluyor. Buradaki destekçileri de eminim yine yüzü sivilceli, sigara içmeyi alkol almayı adam olmak zannedenlerdir. Bursasporun şampiyonluk anonsu yapıldığında sevinç ve heyecandan bayılan adamım ben, sahaya girip forma kapma derdinde olanlardan değil. Takımını bağıra çağıra sesi kısılıncaya kadar destekleyen taraftarım ben, kelime dağarcığı sadece ana, avrat ve bacak arası kelimelerinin oluşturduğu sığ cümlelilerden değilim. Gerçi bunları anlayacağınızdan da şüpheliyim ya olsun, ben yazayım!

 16. Bursasporla ilgili herhangi açıklamanın altına yapılan yorumlara bakın . gerçek isim ve gerçek resim oranı %10 . Trol algılarıyla yönetilmeye başlandık hayırlı olsun

  6
  15
 17. Bence Bursaspor’un yokluğuna kendinizi alıştırsanız iyi olur. Bursaspor yakın zamanda tarihe karanlığına gömülecek. Bursaspor olmadığı zaman bu atarlı giderli arkadaşlar kime atar gider yapacak merak ediyorum.

  5
  1
  1. @semihcn yorumuna yanıt olarak

   Ben bir özür dileme cümlesi okumadım.
   Acaba böyle bir paylaşımı atladım mi?
   Lütfen bir aydınlatma yapabilirmisiniz?

 18. Bunlar da var bu işin içinde sayın başkan siz bence çok takılmayın yolunuza bakın unutmamak. gerekir ki bu işe gönül veren çok başkana küfür de ettiler bunlar.allah yardımcınız olsun.

 19. Tamamdır.
  Bu kadar yeter.
  İç karışıklık zamanı değil.
  Zaman birlik beraberlik zamanıdır.
  Herkes görevini yapacak ve bu sezon sonu hep beraber şampiyonluğu kutlayacağız.
  Beyler farkında mısınız yapacak çok işimiz var.
  Şampiyon olacağız.

 20. İstifa ettiysen konuyu uzatmaya gerek yok. Çocuk oyuncağı mı bu iş. Oynamıyorum ver misketlerimi gibi. Şark kurnazlığı yapıyor. Bursaspor’um kimlere kaldı.

  3
  14
 21. Yönetim ne yapmaya çalışıyor? Neyi uzatıyor. Kriz çıkacak tabi. Sen twitterdan trip atarak mı sorun çozceksin? Yazıcı bile eleştirildi. Sen kimsin? Sonuna kadar destekledim. Oy verdim. Ama yanlış yapıyorsun. Daha ilk krizde o koltuğu dolduramadın. Bursaspor başkanı krizi twitterdan demeç vererek çozmez!!

  2
  10
 22. Teksas kendi bacağına sıkmış.
  Bursaspor haklı. Teksasta bu işin sorumlusu kimse çok acil açıklansın, hesap verilsin. Bu kişi ya da kişiler için süresiz stada giriş yasağı kararı alsın Bursaspor.

 23. emin başkan çok akıllı bir adam.bursaspora zarar verebilecek düzlüğe çıkacakken çelme takmaya çalışabilecek kişi ve kurumlara böyle bir açıklama yaparak baştan sopayı gösterdi.bizi anca böyle akıllı bir adam düzlüğe çıkartabilir..hadi bakalım

 24. Teksas’ı ciddiye almak ciddi insanların yapacağı iş değildir. Bu anlamda Emin Adanur aslında bu göreve biraz reklam amaçlı gelmiş izlenimi verdi, zira bu kadar küçük bir sorunda tüymenin hesabını yaptı. Demek ki sorunlar büyüdükçe o sorunlara çözüm üretmek gibi bir pozisyonda değil.

 25. Noktası virgülüne kadar doğru kimse Bursaspor dan büyük değildir burada herkes gelip geçicidir yönetim de taraftar da asıl olan Bursaspor dur.

 26. Bir Aziz başkan ayarı olmasada güzel açıklama tebrikler. Emin adanur da kulübünü sahiplenmesi bivdaha sokmam sizi bu stada demeli böyle durumlarda pavalı köpeklev.

 27. Güzel yazmış… ne Bursa şehri ne bursaspor teksasin mali değil onlar gibi düşünmeyen binlerce taraftar var bı kendilerine gelsinler Bursaspor’lu olmak için ön kayıt yaptırmak zorunda değil kimse Teksasa … Teksas olmazsa bursa çabuk çıkar, düzelir diye birçok kişi hem fikir … Bilinçli futbol severler yetismis yorumlara baktığımda , astık kestik gitsin gelsinle olmuyor Teksas yüzünden tüm ülke bursaspor a cephe bu nedir ya … acil yanlislarinin farkına varıp kendilerini revize etsinler herkesin sempatisini kazansinlar …

 28. Hello there! This blog post couldn’t be written much better! Going through this article reminds me of my previous roommate! He always kept talking about this. I’ll send this article to him. Fairly certain he’s going to have a great read. Thank you for sharing!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu