Bursaspor Yönetiminde şok istifa!

Bursaspor Kulübü'nde Başkan Ali Ay'a arazi devri gelişmesinin yankıları istifa ile sonuçlandı.

Bursaspor Kulübü Medya ve İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Arı istifa ettiğini duyurdu.

Nihat Arı‘nın istifa ettiğini açıkladığı ifadeler şöyle:

“Kamuoyuna duyuru

Büyük bir onur ile görev yaptığım Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu‘ndan bugün itibariyle ayrılmış bulunmaktayım. Uzun süredir büyük Bursaspor camiasına hizmet aşkıyla devam eden mücadelemiz, maalesef istediğimiz ve beklenen sonuca ulaşamamaktadır.

Göreve geldiğim günden bu yana geçen süre zarfında kulübümüzü daha iyi yerlere getirebilmek için gayret gösterip, pek çok olumsuzluğa rağmen mücadeleye devam ettim.

En son ortaya çıkan kulübe ait arazi devri gelişmesi, kamuoyunda olduğu gibi şahsım açısından da son derece rahatsızlık veren bir durum oldu.

Mevcut şartlar altında yönetim kurulu üyesi olarak göreve devam etmem mümkün olmayacaktır.

Bundan sonraki süreçte Bursaspor sevgimi dışarıdan vereceğim destekle sürdüreceğim.

Saygı ve selamlarımla

Nihat Arı

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Darısı Ali Ay ın başına inşallah ama bence sezon sonunda beyler çok pişmanım hatalarımdan ders aldım çok iyi yöneticem diyip kongre yi iptal ettiricek.

  77
  3
  1. @ugurdikerix yorumuna yanıt olarak

   ömer faruk şahin sen hala o koltuktamısın…genel kurulda ,taraftara ,genel kurul üyelerine yalan söylerken hiçmi yüzün kızarmadı kardeşim.. nedir bu koltuğa seni bağlayan..

 2. Bence onurluysanız tüm yönetim kurulu aynı hareketi yapıp İSTİFA etmelidir.
  Ali dede de yalnız kalınca tek başına toplantı yapıp karar alamayacağına göre,
  Yönetim düşecektir, Olağanüstü kongreye gidilebilir otomatik olarak,
  Bu arazi satışlarıyla ilgili alınan karar da kamuoyunda paylaşılıp, altına kim imzasını attı öğrenmek hakkımız,
  Bu kadar kolay bir durum mu ki bu 3-5 kişi imza atınca satış yapılabiliyor.
  Yönetim kurulunun çoğunluğuna gerek yok mu böyle durumlarda

  46
  3
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   hey more şiptar;
   ne kadar da işkembeden sallıyorsun. şu an yönetim istifası takımın düşmesi anlamına gelir. çünkü futbolcunun muhatabı onlar. adam eşini dostunu, çoluğunu, çocuğunu bırakıp dünyanın öbür ucundan para için buraya gelmiş. kim dinler şiptarı!..
   haa, sen takımın alacaklarını ben cebimden öderim diyorsan ona sözüm yok.
   konuşacağınız zamanda susuyor, susmanız gerektiğinde de konuşuyorsunuz.
   sen adamı 3 senede göndereme, ligin bitmesine 6 maç kala git de!..
   bence de istifa etsinler ama 540 dakika sonra.

   7
   10
 3. SAYIN BAŞKAN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BİRAZ ONURUNUZ VİCDANINIZ ALLAH KORKUSU VARSA TOPLUCA İSTİFA EDİN TÜM BURSA HALKINA KOCA BURSA ŞEHRİNE TÜRKİYEYE REZİL KEPAZE OLDUNUZ YAZIKLAR OLSUN SİZİ SEÇEN 1060 ÜYEYE ALLAH SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN BURSASPORUN PARASINI ARAZİLERİNİ ÇAR ÇUR EDENLERE HAKKIM HARAM ZIKKIM OLSUN KUL HAKKI YEMEK SİZDEN FAZLASIYLA ÇIKAR YUKARDA ALLAH VAR SAYGILAR

  10
 4. Bu olay Japonya’da olsa hepsi intihar ederdi unurlarından gururlarından. Bizde nerede ! İstifa bile etmiyorlar. Nihat Arı’yı bu onurlu davranışından dolayı takdir etmek gerek. Diğerlerinde onur olsa gereğini yaparlardı.

  9
  2
 5. DÜRÜS BIR BURSASPORLUYSAN yapilanlari tek tek aciklayacaksin ben cok iyi bursasporluyum lafina kulaklar doydu. neyi caldilar ne yolsuzlugu gördüy sen acikla yoksa senin adamligin dan da bursasporlu oldugunu kimseye inandiramazsin……
  cevap yeri canli yayin yok öyle ben gidiyom hizmat icin geldim diyonda yaptigin ne haniiiii

 6. Ali Ay Bursaspor u yedi bitirdi.Adam enkaz resmen bela kimse adama birşey yapmiyor hayret takim kume düşüncemi sesini çikaracak herkes…hepiniz gideceksiniz 6 hafta sonra nasil olsa buna divanda dahil…Nerde kardesim Bursanin önde gelen isimleri yok kimse sesini çikarmiyor ondan sonra ben Bursasporluyum elimizden gelen ne varsa yapariz fasa fiso..Şimdi el atin seyretmeye devam edin siz.Bu takim küme düşer ise kapatin kapilari

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu