Bursaspor yönetiminde istifa!

Bursaspor Yönetim Kurulu bir fire daha verdi ve Genel Sekreter olarak görev yapan Ali Büyükkurt kulübe gönderdiği dilekçe ile istifasını verdi.

Daha önceki dönemlerde de yeşil-beyazlı kulüpte yöneticilik yapan Ali Büyükkurt’un istifa dilekçesi şöyle:

“BURSASPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULUNA

Görmüş olduğum lüzum üzerine, 23 Haziran 2019 tarihinden beri yönetmiş olduğum ‘Genel Sekreterlik ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ görevimden istifa ediyorum.

Sene başından beri yaşanan ve tanık olduğum bazı durumlar, sağlık sorunlarım ve aileme daha fazla vakit ayırmak sebebi ile bu kararı almış bulunmaktayım.

Bursaspor’un içerisinde bulunduğu bu durumu dahada vahim bir hale getirmemek için açıklama yapıyorum. Ancak yaşanan gelişmeler bu durumu beraberinde getirmiştir.

Yeniden Zirveye yolunda her zaman Bursasporumun yanındayım.

Kamuoyunun bilgisine

ALİ BÜYÜKKURT”

39 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   istifa çok büyük kayıp değil.
   zaten bu kadar yöneticiye gerek yok.
   yönetici bi taraftan, taraftar bi taraftan, medya bi taraftan. futbol bu kadar çok başlılığı pek sevmez.
   kulüpte görev teknik ve idari işler olarak ikiye ayrılmalı.
   ikisinin de başına birer profesyonel getirilmeli. tüm sportif kararları bu profesyoneller almalı. yönetim sadece kaynak arayışı içinde olmalı.

   25
   1
   1. @demedi deme yorumuna yanıt olarak

    İstifa nasıl kayıp değil ?
    Öyle bir yazmışsınız ki Bursaspor sanki bir Alman ,İngiliz takımları gibi yönetim ve finansal yapısı var.
    Ne tür açıklanamayan durumlar var onları bir kenara koyalım.
    Yönetimde yer alan her bir yönetici Bursaspor’a para veriyor (borç yada hibe ) ,iş ve özel çevresini kullanarak
    reklam ,sponsor buluyor , finansman sıkışıklığında ödemelere yardımcı oluyor.
    Her bir yönetici hele Ali Büyükkurt gibi Başkan Mestan dan sonra gelen kişi istifa ediyorsa durum vahimdir.

    15
    3
    1. @TİMSAH1964 yorumuna yanıt olarak

     sevgili arkadaşım,
     ben isimler üzerinden yorum yapmıyorum.
     söylediklerinde gerçeklik payı var ama bunlar belirleyici değil.
     kulüp profesyonel yönetimler amatör. sorun burada.
     bir birim maddi katkı veren bir yönetici, aldığı yanlış bir kararla kulübü 100 birim zarara sokabiliyor.
     yöneticinin kulübe para vermesine de karşıyım. bu durum daha sonra istismara ya da kendini kulübün sahibi gibi görmesine yol açıyor.
     yönetici bursaspora cüzdanın şişkinliği ile değil, bilgi, birikim, donanımıyla gelmeli. para vereceğine, bu değerde proje üretsin çok daha iyi.
     ayrıca kulübe para girecekse bu yöneticilerin kişisel nüfuzlarından daha çok, kulübün marka değeri ve transfer satışlarından girmeli diye düşünüyorum.

     1. @demedi deme yorumuna yanıt olarak

      Bu yorumunuza katılıyorum ,aynı düşünceler içerisindeyiz.
      Fakat Türkiye de maalesef sistem bu öncelikle bunu değiştirmemiz gerekiyor.
      Sistem zengin /lobisi olan Başkan ve yönetimlere ihtiyaç duyuyor.
      Bağımsız denetim mekanizmalarının oluşturulması ve çalıştırılması gerekiyor.
      Ali Ay’ın üçüncü döneminde Yalçın Canbaz’ın seçildiği gibi
      Basın da denetim görevini yapmalıdır.Yönetimlerle olan yakınlığına göre değil Bursaspor’un
      menfaatlerine göre haber yapmalıdırlar.

    2. @TİMSAH1964 yorumuna yanıt olarak

     Şampiyon olduğu sezon bile göğüs reklamı alamayan bir takımdan bahsediyoruz.Sanayi olarak İstanbul’dan sonra 2.büyük sanayiye sahip olan Türkiye’nin sayılı zenginlerin yer aldığı bir şehirde takım maalesef kendi kaderine terkedilmiş durumda.Bursa Belediye sponsorluğunda ayakta kalmaya çalışan bir kulüp haline geldik maalesef.Bursaspor un 500 milyon lira borcu var.Bursa Ticaret Sanayi odasına bağlı 50000 iş adamı var.Herbir iş adamı 10000 TL (çoğu iş adamı için çerez parası bile değil) verse kulübün borcu kalmıyor.Kişi başına düşen milli geliriyle Avrupa’nın bile çoğu şehrini geride bırakan bu zengin şehrin takımının hersene süper ligde şampiyonluğa koşması lazım.Kulüp yıllarca vasıfsız yöneticiler tarafından yıllarca yanlış yönetildi.5.sınıf oyunculara dünya kadar menajerlik parası ödendi.Lütfen takımımıza sahip çıkalım.Hatayspor maçına tribünleri ağzına kadar dolduralım.Ne mutlu Bursaspor a gönül verenlere

     1. @Hastabursasporlu yorumuna yanıt olarak

      Aslında içinde bulunduğumuz durumun sebebi olarak yorumunuzun son bölümünde kendiniz cevap vermişsinizMaalesef durum bu yalnız bu duruma gelmemizin sebeplerini de araştırmamız lazım.
      -Bursa kökenli zengin aileler genellikle tekstil sektöründe idiler ve geçmişte çoğunlukla bu aileler Bursasporumuza yönetici ve başkan oluyorlardı.
      -Bursa sanayinin büyük firmalarının çoğu yabancı sermayeli ve bunların birkaçı hariç (örn.Erikli ) Bursaspor’a katkı vermiyor.
      -Yakın geçmişimizde sahip çıkan bazı kuruluşlarda , yönetimlerin bazı şaibeli -yanlış icraatları nedeniyle verilen paralarının çarçur edildikleri düşüncesiyle artık uzak durduklarını düşünüyorum.
      -Taraftarlarımızın da birçoğunun maalesef bedava bilet/kombine peşinde koşmaktadır.
      -Birde en önemli sorunlardan bir tanesi de göreve gelen başkan ve yöneticilere gerekli saygı/sevgi gösterilmiyor.Sürekli küfür ,hakaret ,protesto.Genel kurul Bursaspor’un çıkarı doğrultusunda seçimini yapacak ,Genel Kurul’a kadarda sahip çıkılacak.
      Bana göre Yazıcı dan sonra tüm seçimlerde yanlış yönetimleri seçtik.

    3. @TİMSAH1964 yorumuna yanıt olarak

     Hani şeffaf olacaktı Mestan yönetimi kim kaç para koydu nerede o paralar hiç bilgi yok NEDEN ? Yakında sizde gideceksiniz bir icraatınızı görelim 13 transfer kim kaç para alıyor açıklayın…

     1. @TxS yorumuna yanıt olarak

      Ben seçim zamanında yaptığım yorumlarda da Mestan’ın çekilmesi gerektiğini ve Hayri Yazıcı’nın seçilmesi gerektiğini Mestan’ın bu işi yapamayacağını yazmıştım.
      Ancak şuan seçilmiş başkan ve yönetimdir camianın destek olması gerekmektedir.
      Mestan yönetimi şeffaf olmalıdır.
      Sadece divan kurulu toplantılarında değil (ondada çoğu zaman yasak savma tadında açıklama
      yapılıyor) 10-15 günlük peryotlarda bilgi vermelidir.
      Yanlış yönetimler yanlış transferler Bursasporumuzu bu duruma getirmiştir.

  1. @recep yorumuna yanıt olarak

   Aynen kardeşim. Gerçek zamanlarda kulübün kapısından geçemeyecek vasıfsızlıktaki bu tip adamlar yüzünden artık Menemenspor ve Keçiören gibi takımlarla oynuyoruz. Eskiden bu gibi takımlarla hazırlık maçı bile yapılacak olsa Bursa ayağa kalkar ve makara yapardı. Ama maalesef bugün Ali Büyükkurt ve Mestan’larla buralara kadar düştük.

   29
   1
 1. Yetmez Yetmez. MESTAN İSTİFA. MESTAN İSTİFA.. biri çıksın açıklasın neden yücel ildiz irfan buz mustafa er gibi adamlar olmadı kimler istemedi de arsen wenger iboyu getirttiniz. anket yapıyorsunuz ankette en üst sıralarda çıkan yücel ildiz irfan buz olmuyor en alt sıradaki ibo getirttiriliyor. Neden. kulübün şuan yegane sahibi konumuna gelen selçuk şahinle bir ilgisi var mıdır acaba. çok merak ediyorum. MESTAN KULÜPTEN DEFOL. MESTAN İSTİFA.

  41
  21
 2. Daha durun bu başlangıç. Cumartesi günü Hatay maçında da puan kaybedelim siz o zaman görün kaçan kaçana, giden gidene !

  30
  3
 3. Mesela maçtan önce yayıncı kuruluşu demeç veren arsen wenger ibo. selçuk şahnden takımla ilgili bilgiler alıyorum selçuk şahinle görüşmeler yapıyoruz dedi. neden yardımcı antrenörden bilgi alınmıyorda selçuk şahinden alınıyor. erzurum maçına bizi çıkaran antrenör takımı bilmiyor mu. hiç biriyle anlaşmayaydınız bari. erzurum maçında bizi hazırlayıp çıkaran antrenörle yola devam etseydiniz daha hayırlı bir iş yapmış olurdunuz. EY MESTAN YAZIYORSUN DESTAN. seni şampiyon başkan yazıcının kulüpten kovdu. biz ise seni başkan seçerek zaten şampiyon başkana ihanet ettik. ve bu ihanetin bedeli bir kocaelispor gibi olmak. Bursasporun işi bitmiştir.

  23
  7
 4. Vaziyet onu gösteriyor ki bu Mestan Bursaspor un ipini çekecek nerde kaldı şeffaflık aga lar neden istifa ettiğini açıklasana kardeşim böyle yaparak daha büyük zarar vermiyormusun kulübe

  23
  2
 5. BİZ NASIL BU TAKIMI MESÜT MESTANA EMANET ETTİK
  FARUK ÇELİĞİ BİLE KANDIRİP MESTANİ SECTİRENLER NEREDE
  ŞİMDİ PARA TOPLANMAYA ÇALIŞILIYOR
  FABRİKALARDAN PARA İSTENİYOR
  BU PARALAR HİÇBİR VİZYONU OLMAYAN NE YAPTIĞI BELLİ OLMAYAN ADAMA NASIL TESLİM EDILIR

  19
  4
 6. VALİ BEY BELEDİYE BAŞKANI
  İYİ NİYETLE KAMPANYA YAPIYORLAR
  AÇ KARDEŞİM AÇ NE GÖRDÜN
  NE BİLİYORSUN ANLAT
  ANLATTI DEVRE ARASINI BU ŞEHİR DEĞERLENDİRSİN

  14
 7. Neler oluyor bilen varmı? Adım Adım Bursaspor’un 2’ci Durumda Olan Yönetici İstifa Etti!
  1. Eski Yönetimden Biri sanırım-Bir İçin Deplasman Sponsoru Oluyor!
  2. İçerideki Maçta Sponsora Teşekkürname Veriliyor Sonrası bu Yönetici ve Sponsor Kafa Kafaya veriyor ve şiddetli birşey Burnuna oluyor gazeteler yazmıştı!
  3. Bir hafta sonra Bursaspor’un yöneticisi sponsorun ofisine gidiyor herşey normal güllücük fotoları gazetelerde çıktı!
  4.Ve İstifa Bugün!
  Soru -konuyu bilenlere eğer bilen varsa ne vardı bunun arkasında? Bursaspor neden sesiz kaldı bu olayda?

  12
 8. yolun açık olsun bize barışcıl ve dosthane yöneticiler lazım maalesef çirkef yöneticiler destek vermek isteyen zenginleri geri adım attırıyor

  11
 9. Başkan ve Yönetim olarak hiçbir katkıları yok cepten maddi ne verdiler koca bir hiç böyle yöneticiliği herkes yapar Mestanın tek hedefi vardı Başkan olarak ismini yazdırmaktı hedefine ulaştı egosunu tatmin etti bunlar gibileri Bursasporumuza en son yönetici olcak kişiler göreve geldiklerinden beri kimseye ödeme yapmadılar futbolculardan belli oynamıyorlar 13 tane çöp transfer yapıldı gençler oynasaydı daha iyiydi bu toplanan 24 puanın çoğunu bizim gençler topladı Kaşarlar geldi düzen bozuldu bize 6 tane adam gibi adam lazımdı gençlerle harmanlayıp bu iş olurdu şimdi işimiz zor Allah yardımcımız olsun

  10
  1
 10. MESUT MESTAN VE BU YÖNETİM BURSASPOR U RÜYALARINDA GÖRSELER HAYRA YORMASINLAR…YALÇIN I YEM ETMEKLE OLMAZ…DEVRE ARASINA VARMADAN MESTAN YÖNETİMİ İSTİFAAA

  9
  1
 11. Kulübün başkanı Selçuk Şahin mi ? İbrahim”in gelmesine ön ayak olan kim varsa açıklayın .Bizi de Eskişehir gibi bitirmek mi istiyorsunuz ? Şeffaf yönetim istiyoruz sonra batınca biz bir şey yapmadık deyip işin içinden çıkmak yok !!!

 12. Bu hafta Hatay maçına soyunma odasına bir çanta parayla gelsin topçuların alacaklarını ödesin bak nasıl maç kazanıyoruz. Hem topçunun parasını verme hem oynamasını bekle . Bu takım 4 Yıldır topçu ve emekçilerin paralarını ödemediği için ah yedi ve düştü. Siz bu durumu bilerek başkan oldunuz geldiğimiz noktada meteliğimiz yok diyorsunuz ! Topçunun umrunda mı olur takım, taraftar, şehir, hoca…
  Madem insanların paralarını ödeyecek kaynağın yoktu neden başa geldiniz??
  Ödeyin paraları, kritik dediğimiz maçlara verin 3-5 prim; çekirdek çıtlayarak maç izlesin millet .
  AÇ AYI OYNAMAZ! Hele 30 undan sonra futbolcu hiç oynamaz !! Te oka..

  5
  1
 13. Futbolda değişmeyen yazgı şudur. İşin başında bulunanlar başarısızlıklarının ve basiretsizliklerinin faturasını altındakine keser.Altındakini başarısızmış gibi gösterir. Bu onları belli bir süre yine başta tutar. Sonra ne olur? Enkazın altında onlar da kalır ama ölmezler, sürünmezler ve hatta üzülmezler. Filin altındaki çimler ezilir.Ali Bey giydiği gömleğin ateşten olduğunu bilmiyormuydu? Biliyordu tabii. O zaman niye giydi, niye hemen pes ediyor? Bilmiyor mu İmam cemaat ilişkisini?Biliyor ama yine yapıyor.?Sonra ne oluyor? BURSASPORUMUZU YAZIK OLUYOR.

 14. Bir kaç basit soru sormak gerek diye düşünüyorum artık. İlk olarak yaptığımız tüm transferlere ödemdiyse kime kaç para imza parası yada bonservis ödendi? Kim ile kaç para maaş üzerinden anlaşma imzalandı? Kulüp tarafından bu bilgiler aylardır paylaşılmış değil! İkinci olarak menajerlere, kendi sportif direktörümüz dahil kime ne kadar para verildi? Şimdiye kadar yapılan ödemeler toplamda ne kadar? Kısa ve orta vadede sporcular dahil kulüpten alacağı olan kimler ve bu bâkiye kaç para? Malesef yönetim günden güne baltayı daha fazla taşa vurmaya başladı. Şimdi bazıları çıkacak yine “başka adaylar nereye kayboldu?” Diyecek. Bu balık hafızalı arkadaşlara seçime günler kala yönetim kurulu listelerinde yapılan katakullileri hatırlatırım. Apar topar diğer adaylar egale edilerek neden Mesut Mestan tek aday konumuna getirildi? Tamam hep destek tam destek yapalım yapmasına da burası Mozambik değil! Kimse kusura bakmasın, iyi kötü işleyen bir demokrasisi olan bir ülkeyiz, ve fikir belirtme ve yeri geldiğinde eleştirme hakkımız vardır. Fakat görünen o ki Bursaspor yönetimi ısrarla kapalı kutu tavrını bırakmıyor. İnsanlara nerelere ne harcandı, kısa orta ve uzun vadede borçlar kimlere ve ne kadar, çıkıp televizyona barkovizyonla tane tane şeffaf şekilde açıklamazsanız kusura bakmayında kimse size para hibe etmez. Tüm hesapları ortada şeffaf bir yönetime destek çok daha fazla olacaktır. Kaldı ki sanaayici kendi işletmesini krediyle çevirir duruma düşmüş durumda, Bursaspora para yüksek meblağlarda para vermeleri çok zor. Levent Kızıl bile Basketbol şubesine destek oluyor, çünkü şeffaf ve temiz bir yönetimi var.

 15. Böyle buyuk bir kulubun böyle bir taraftarina yonetici olmak sacmalikti zaten Ali buyukkurt .. siz herkese küfür edip kacirin eyy büyük taraftar sonrada başkan gelsin diye bekleyin. ..bu yorumu yayinlamazsan seninde Bursaspor lugundan şüphe ederim admin…

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu