Bursaspor yönetiminde bir istifa daha!

Bursaspor Kulübü’nde Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Özgen Karadayı da görevinden istifa etti.

Konu ile ilgili açıklama yayımlayan Karadayı, “Başkanımız Sayın Erkan Kamat Başkanlığında kurulan ve Ağustos ayında yapılan genel kurulda Bursaspor camiasının büyük desteği ile aşk ile başladığımız görevimizde, her ne kadar Yedek Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapsam da, Hukukçu kimliğim nedeni ile, başlangıçta Kulüp avukatı dahi istifa etmiş bir Hukuk bölümünü devralıp, Kulübün içinde bulunduğu geçmişe dayalı karmaşık ve zor birçok hukuki sorunlarla ben ve arkadaşlarım, yoğun olarak çalışıp, mücadele edip, sonuç olarak raporlanabilen, boyutları bilinebilen bir dosyalama düzeni ile müthiş bir Hukuk Departmanı yaratmanın iç rahatlığı ile bugünlere geldik. Halihazırda gerek FİFA, gerek TFF bünyesinde yürütülen uyuşmazlıklar, gerekse de adli süreçler, profesyonelce yönetilen ve Türkiye’de çoğu kulüpte olmayan bir düzende yönetilebilir hale getirilmiştir. Kulübümüzün karşılaştığı karmaşık hukuki sorunlar hakkında bilgi, birikim ve tecrübemizle çözümler yaratıp, bu kısa sürede ciddi bir mesai harcayarak çalışmalarımızı kurduğumuz Hukuk ekibi olarak gerçekleştirdik” dedi.

“Gelinen noktada, zaten maddi olarak zor durumda olan kulübümüzün gerek içinde gerekse de dışında seveni kadar sevmeyeni de olduğunu üzülerek görüyorum” ifadesini kullanan Karadayı, şöyle devam etti;

“Büyük Bursaspor taraftarı, önce saha dışı sonra da saha içinde başarıyı kovalayacak bir Yönetime sahip olmalıdır. Saha dışında başarılı olabilmek için müdahale ve çekişmede uzak bir Yönetime ihtiyaç bulunmakta olduğuna inanıyorum. Saha içi başarısı ise, Bursaspor camiasının birlik ve beraberliğini arkasına alan ve buna layık futbolcu ve teknik ekiple mümkündür. Maalesef son günler Yönetimin iş başına geldiği dönemde olan desteğin azaldığı, Sayın Başkan ve Yönetim Kurulumuzun da başardığımız ve yapmak istediğimiz yönetsel reformları yerine getirmek ve yerine getirdiklerini de izah etme noktasında eksik kaldığını görüyor ve üzülüyorum.

Bu süreçte Hukuk Bölümü için emeğini esirgememiş, Kulüp Avukatı Sayın Muhammed Yavuz, Denetim kurulu üyesi Sayın Avukat Alper Tunga Çevik, Kulüp Hukuk Danışmanlığı görevini yürüten Sayın Avukat Mehmet Göktürk Aslan’a bizlere yardım ve destekleri için özel teşekkürlerimi sunarım.

Bu şartlarda, Şampiyon Bursaspor’umuzun layık olduğu yerlere ulaşması ve camiamızın birlik ve beraberliğini de arkasına almak suretiyle başarıya koşacak bir Yönetime kavuşabilmesi için hızlıca Genel Kurul kararının açıklanması ve şeffaflık ilkesi doğrultusunda gelecek planlaması yapılabilmesi için Yedek Yönetim Kurulu Üyeliğimden istifa ettiğimi, Büyük Bursa Camiasına saygılarımla bildiririm.

Hakkınızı helal edin….”

24 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   Toptan istifa edip gidin koca seneyi heba ettiniz ! Madem tahtayı açıp transfer yapamayacaktiniz hiç değilse mevcut kadro korunup düzenli ödemelerle süper lige çıkılabilirdi…

   1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

    Zaman diye birşey var, senin anlamadığın, yeni yönetimin kaynak bulması gerekiyor tahtayı açması gerekiyor kurul erkene alınsa camiaya büyük fayda sağlar.

    13
    4
    1. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

     Dernekler yasasi diye de bisey var senin bilmediğin olaganustu genel kurulu toplasan da Mayıs ayında tekrar seçimli genel kurul düzenlemek zorundasın 2 ay üstuste seçim mi olacak kim gelir 1 ay için

     8
     6
 1. Adam yedek üye beğenirsiniz yada beğenmezsiniz sonuçta bir hizmet vermiş. Bu kafa ile davam edersek bir tane yonetci bulamayız o zaman kına yakarız hep beraber. Sorumlu varsa başkanıdır gerisi yalandır.

  46
  3
 2. Cozum yaratmış hasbam yaratmak allaha mahsustur. Siz nasil oldu da bu koskoca camiaya yönetici oldunuz anlamak güç. Baskan da hala susuyor sanki yemin etmiş konuşmamaya.

  16
  33
 3. Dünyada yedek üyenin istifa ettiği de İLKTİR herhalde… Yedek üye zaten herhangi bir görevi olmadığı için İSTİFA DA EDEMEZ . Adam sırf haber olayım diye aksiyon yapmış!!!!
  Ayrıca Bunu da haber yapanın…..
  YAHU KİMLERİN İÇİNE DÜŞTÜK. Biz kimlerle yürüyoruz yahu!!!!

 4. bence gelmeniz hataydı.

  olası 2-3 mağlubiyette medya ve taraftarın tepki vereceğini.
  mevcut kadronun üst üste 3 maç kazanacak kapasitesinin olmadığını.
  hemen şampiyonluğun deneyimli kadro, yani para ile. gençlerle şampiyonluğun zaman ve sabır ile geleceğini.
  bugün itibarıyla Bursa da ne paranın ne de sabrın olmadığını.
  dünya da hiç bir yönetimin, medya ve taraftar muhalefetine, baskı ve müdahalelerine dayanamayacağını. bunu İbrahim Yazıcının bile başaramadığını nasıl unutur ya da bilemezsiniz.

  önceki sene ali ayın başkan olduğunu.
  geçen sene mesut mestanın.
  bu sene erkan kamatın.
  gelecek senede sıranın, sıradakinde olduğunu nasıl düşünemezsiniz?

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu