Bursaspor Yönetimi Timsah Arena’yı Gezdi

Başkan Erkan Körüstan yaptığı açıklamada, "Bu mükemmel stadyumun yapılmasında emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe ve tüm çalışanlara teşekkür ediyorum. Müthiş bir stadyum olmuş. İnşallah tamamen dolu tribünler önünde coşkuyla yeni şampiyonluklar yaşarız" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 185 bin metrekarelik inşaat alanı ile Bursa'nın en büyük yatırımın burada yapıldığını belirtti. Altepe sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizler Bursa'nın dünya markası olması için çalışıyoruz. Bu noktada Bursa'nın en büyük kozu Bursasporumuz. Şu anda inşaatı devam eden Büyükşehir Belediyesi'nin 4 katı büyüklüğünde bir inşaat alanındayız. Dünyanın birçok stadyumu incelenerek bu proje yapıldı. İnşaat çok büyük özen gösterilerek devam ediyor. En ileri teknoloji ile yapılıyor. Stadyumumuzun 45 bin kapasiteli. Her koltuk sahayı net bir şekilde görüyor. Türkiye'de örnek olacak bir stadyum inşa ediliyor. Bursamıza yakışacak. Bursaspor'un geleceği için çok önemli bir proje. Şuanda ince işçilikleri yapılıyor. Çatı inşaatımız başladı. Alman teknolojisi kullanılarak çatımız yapılıyor. Çok kısa sürede de bitecek. Bursaspor'u sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın takımı yapmalıyız. Bursa'ya gelecek olan misafirlerimizi bu stadyumla etkileyeceğimizi düşünüyorum." Stadyum turu barkovizyon gösterimi ile sona erdi.

 

DHA

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu