Bursaspor Yönetimi bildiri yayınladı

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden yönetim kurulunun bir açıklaması yayınlandı.

Bursaspor Kulübü‘nün resmi internet sitesinden yapılan paylaşım şöyle;

Değerli Bursasporlular,

Yönetim kurulumuz 28 Şubat 2022’de olağanüstü genel kurul sonrasında aldığı görevi son gününe kadar layıkıyla yapma gayretini ortaya koyarak fedakarca çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Bu süreçte tamamı kulübümüze bağış ve reklam gelirleri olmak üzere 70 milyon Türk Lirası’nın üzerinde sağladığımız maddi kaynağın yanı sıra kulübümüzün borç yükünü her geçen gün daha da artıran banka kredisi ve ecrimisil borçlarının çözüme kavuşturulması noktasında önemli adımlar attık.

Bursaspor’umuzu yaşatma mücadelesi verdiğimiz bu süreçte; kulübümüzün içinde bulunduğu tablonun en önemli etkenleri arasında olduğunu düşündüğümüz kurumsallaşma, idari ve mali disiplin çalışmalarını eksiksiz bir biçimde tesis etmeye gayret ettik. Kulübümüzün kamuoyu nezdinde oluşmuş olumsuz algısını kırdığımızı ve güven ortamının oluşturulmasında ortaya koyduğumuz duruşun yavaş yavaş da olsa anlaşılmaya başladığını görüyoruz.

Öte yandan yönetim kurulundaki koltuklarımızı korumak adına; futbolcularımıza ve personelimize bildiri yayınlattığımız, çok büyük maddi kaynak vadeden başkan adaylarının şehri yönetenlerce engellendiği, hatta son oynadığımız müsabakanın bilerek ve isteyerek kaybettirildiği gibi akla ve mantığa uymayan art niyetli hezeyanları dillendiren az sayıda da olsa kendine Bursasporlu diyenleri hayretle izliyoruz.

Görev süremiz boyunca Yönetim Kurulu olarak Bursaspor’un bundan sonraki varlık mücadelesi için de aynı özveri ve gayreti göstereceğimizi bir kez daha beyan ediyoruz.

Bursaspor’umuzu yönetmeye talip olacak oluşumlara; tüm bilgi ve desteği önkoşulsuz bir biçimde vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye’nin 5. Büyüğü Bursaspor’umuzu özlediğimiz günlere tekrar kavuşturmak adına şehrin tek vücut olarak kulübümüzün önündeki tüm engelleri kaldıracağına inanmak istiyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha aldığımız genel kurul kararının camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz. Bu kulübün yaşayacağına yürekten inanıyoruz.

37 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @1616 yorumuna yanıt olarak

   takimi 2 lige dusurdunuz transferi acamadiniz mevcut kadroyu bile koruyamadiniz ve takim oynadigi ligin en zayif takimi ve de dusme hattinda transfer iki donem sizin odemedoginiz taksitler ne deniyle kapandi ve sizle r arkaniza bakmadan kaciyorsunuz ne katkiniz oldu ki

   22
   36
   1. @eskiteksasli yorumuna yanıt olarak

    Ya dayı senin şarteller yanmış . Epey bi yaşın var ki emekliliğinde işi sadece fanatik derecesinde siyasetle uğraşmaya ayırmışsın . Çünkü yaptığın yorum şuan ki yönetimin destek aldığı belediyeden ötürü bu yorumu yapmışsın . Geçen sene bu takımı düşüren yönetimi ve ona hala destek yapan taraftar ve kongre üyelerine sövmek yerine kalkıp bu yönetime eleştiri yapmak olaya at gözlüğünle baktığını gösterir .

    1
    1
  2. @1616 yorumuna yanıt olarak

   Israrla soruyorum.bu baskan belediyenin bir kurumunda maaşla çalışan biri..nasıl fırsat bulup kulüple ilgilenecek ? ilgilenirse maaş aldığı yerden bedavaya mi maaş almış olacak ? Devletin parasını çalışmadan almak nasıl alıyor?

   24
   42
  3. @1616 yorumuna yanıt olarak

   Tahta için gerekli olan sadece 20 milyondu şimdi oldu 250 milyon ve 2 sene transfer yasağı!? Bu mu basari, bu mu engelleri tek tek kaldırmak?!

   26
   33
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    20 milyon mu 😂
    Conta yanmışsın . Bir önceki küme düşüren yönetim bile 60 küsürlere açmıştı ve açtığında yaptığı transferler yüzünden üstüne eklendi. Bide verdiği sözleri tutamayınca eskiler de bindi .

    1
    1
   2. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Boş yapıyorsun bu kulübü düşüren ve borç bataklığına sürükleyenlerin kim olduğu ortada bu tarz kulüpler sistem oluşturarak var olur sistemin yoksa her sene yükseğe oynama arzusu nedeniyle transfer yaparsın dahada bataklığa sürüklenirsin. He biri çıkar kulübe 100 milyon bağış yapar anlarım al parayı harca derim ama belediyenin parasını bu kulübe vereceklerse karşıyım. Evet bu yönetim sportif başarı sağlayamadı fakat gidip borç alıp dahafa batırmaya çalışmadılar. Eğer varsa mert, babayiğit bir adam zaten çıksın başkanlığını yapsın.

    4
    2
  4. @1616 yorumuna yanıt olarak

   Çok bilmiş taraftardan başka kimse sıkıntı yapmıyordu zaten fabrika sahipleri işinde gücünde….bursasporun adini anan yok yani anlayacağınız kimsenin umurunda değil…Ali aydan sonra o koltuğa kimse oturmak istemez çok küfür yedi …

   34
   12
  5. @1616 yorumuna yanıt olarak

   Aynen. sonuçta herkesin eşi dostu. çoluğu çocuğu. namusu, şerefi. onuru, gururu var.
   kimse, kimsenin sudan sebeplerle buralara girmesine izin vermez.
   bu anlamda aday beklentisi bu saatten sonra çok zor.
   aslında çok fazla kayıp yok.
   zaten camia olarak çoktan düşmüştük. kısaca hiçbir güzelliği hak etmiyoruz.
   Yönetim de biraz gurur varsa herşeyi olduğu gibi bırakır.
   Top artık Tahta! Transfer! İstifa isteyenlerde.
   Alsınlar kulübü başlarına çalsınlar.
   Ne bu ya!!!
   Kaç senedir kaos, kargaşa, korku, endişe, çile, üzüntü, ızdırap…

   36
   6
 1. İyi güzel diyorsunuz da.Sezon başında 20 milyon gibi bir rakama tahta açılıyordu.Tahtayı şimdi değil devre arasında açıcaz dediniz devre arasında tahtayı açmak için 250 milyon gibi bir para lazım.Bu parayı vermeden de gitmek istiyorsunuz.Keşke en başında talip olmasaydınız bu göreve.

  38
  52
  1. @Uludagdan Assagi yorumuna yanıt olarak

   20 milyona nereye açıyorsun sezon başı kim anlatıyor size bunları. Ne içiyorsan bize de söyle bizde içelim. İstifa dediniz aday çıkmadi hala yok öyle yok böyle. İstifa dediniz gidiyorlar işte. Sıraya girerler tekrardan başkanlar.

   22
   9
    1. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

     Recep Bölükbaşı şampiyon olmuş ve ilk 4’te yer alan takımı devraldı, bütün yıldızları sattı; Ali Ay bütün benzinlikleri ve arazileri sattı. AMA PARALAR NE HİKMETSE BURSASPOR KASASINA YANSIMADI! Hesap sormak isteyenler bu iki başkana sorabilirler…

     3
     1
  2. @Uludagdan Assagi yorumuna yanıt olarak

   Eksileyenler neyi eksiliyor ? Siyaset sizi kör etmiş yazıklar olsun.Yönetim her açıdan başarısızdır.Geçen sene ortalığı karıştırmasalardı biz küme düşmezdik,küme düşüren yönetim bu yönetimdir.Hadi küme düştük elde 2-3 tane topçu tutabilselerdi gene bu hallere düşmezdik,hadi tutamadınız dedik ki tahtayı açın bari iddialı iddialı laflar ediyorsunuz madem,dediler ki devre arasında açıcaz tahtayı,bu takım play-off oynar şöyle uçar böyle kaçar dediler,eyvallah dedik.Her şeye eyvallah diyorduk ama sabrında sınırı var Amed maçı rezilliğinden sonra yeter artık dedik.Devre arasında tahtayı açma sözleri vardı buyursunlar açsınlar hadi bekliyoruz.Yok öyle sözünde durmadan kendi kendini kahraman ilan etmek.Bu site ilk defa siyasi arenaya döndü 5 yıldır bu sitedeyim ilk defa bu sene dönen muhabbetleri gördüm.Miting alanına çevirdiniz burayı,biz taraftar olarak birbirimizle anlaşamasak bile saygılı bir şekilde tartışabiliyorduk burda sonra siz bir geldiniz 6lı masa, yok CHP yok şu yok bu . Neyin kafasını yaşıyorsunuz lan siz konu Bursaspor burda.

   42
   40
    1. @Bspor yorumuna yanıt olarak

     150 milyonluk tahtayı açan adamı gönderdiniz ama başarısız diye. Bu herifler geldiler de neyi başardılar? Ne tahta açabildiler, ne takımı kümede tutabildiler, ne de ellerinde oyuncu tutabildiler. Üstüne de amed maçında takımın tüm bursa tarafından yalnız bırakılmasına karşın koyunları oldukları siyasilere bir söz edemediler. Neyin sabrından bahsediyorsunuz siz? İcraat yapıp tahtayı açan adama 2. haftada istifa diye bağırırken neredeydi sabrınız?

 2. Yönetimlere, başkanlara küfür eden güruh, eserinizle ovünün şimdi, adamlar hem para koyup hem küfür yiyorlar, adam iş adamı, başkan, normal şartlarda görüşmek istesen randevu alamazsın, bas küfürü, ondan sonra neden başkan olması gerekenler çıkmıyor diyorsunuz!!!!!!

  19
  6
  1. @Dede yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursaspor’lular Bursaspor un su durumdan kurtulması şehrin top yekün akılcı sevgi saygı birlik içinde hareket etmesi gerekir hani bu sefer de bu olmaz ise tukenis ve batis olur Bursa da bu işi kimse tek başına yapamaz lütfen şu tirbun amigolarini kimse kala almasın ayrıca takıma ceza aldıran taraftar da hain kere hain dir Beşiktaş lidan amed liden ne farkı var ki ceza aldıran haysiyetsizler

   22
   2
 3. Sevgili Bursaspor’lular Bursaspor un yeniden yükselişe geçebilmesi için şehrin tüm unsurları hareket etmeli taraftar grupları amigolar tirbuncu abileri tasviye edilmeli onlara asla itibar gösterilmelidir aslında yükseliş mi yoksa tukenis yok oluş mu olucagiz bunu şu bir ay içinde belli olur sevgi saygı birlik dürüstlük olmayan bir ortamda ne olucak o da meçhul lakin kimler ne düşünüyor bilmiyorum lakin Bursa da 7 den 70 e herkesim her ortamda ne olucak bu Bursaspor un halı diyor lütfen şu ortamda a parti b parti muhabbetini yapmaz isek herşey daha iyi olur

  13
  5
 4. Yoğun bakımda günleri sayılı hastaya koca bulunmaz. Kayyum (cellat) alır gömer cenazeyi.

  Başımız sağ olsun.

  6
  1
 5. Buskispor’un çorbacı mamacıları toplaşmış buraya. Bu takım bu hale geldiyse sizin aldığınız avanta belediye kadrolarıyla geldi. Kursağınızda kalsın Bursaspor üzerinden kazandığınız her kuruş.

  4
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu