Bursaspor Yönetimi “Başaracağız”

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu kulübün resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlandı.

BÜYÜK BURSASPOR CAMİASI;

Bursa’nın en büyük markası olan, özellikle son 40 yılda Türk futbolunda bariz bir şekilde hissedilen İstanbul hegemonyasına son verip bir Anadolu devrimine imza atarak büyüklüğünü şampiyonlukla taçlandırmış Bursaspor’umuzun son yıllarda içerisinde bulunduğu durumu kabullenemeyişimiz üzerine göreve talip olduk.

Bursaspor’umuzun mevcut şartlar ortamında hak ettiği konuma gelemeyeceğini ve ne yazık ki bu durumun yavaş yavaş alışkanlık haline gelmeye başladığını görmemiz, taşın altına elimizi koyma irademizin en önemli gerekçesi oldu.

Nihayetinde değerli kongre üyelerinin teveccühü ile seve seve giydiğimiz bu ateşten gömleğin, bir o kadar da kutsal olduğunun bilincinde olarak göreve geldik.

Önümüzdeki en büyük engellerin başında, bilindiği üzere kulübün mali yapısı vardı. Bir tarafta kentte umutsuzluğun en önemli gerekçelerinden biri olarak gösterilen transfer tahtasının kapalı olması durumu, diğer tarafta ise Büyük Bursaspor Kulübü’nün günlük faaliyetlerini bile gerçekleştirmesine engel olan elektrik, doğalgaz gibi sıkıntılar ve tabii ki personelin maaş kaygısı…

-Ekibimizle birlikte kısa, orta ve uzun vadedeki hedeflerimizi planlamaya koyduk.

-Kulübün günlük faaliyetlerini aksatmadan sürdürebilmesi için, yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak adına gereken adımları attık.

-Kongrede söz verdiğimiz üzere, transfer tahtasını açmak için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirdik.

-Bu arada öğrencisinden taraftarına, esnafından iş insanına ve kenti Bursa’da ve Bursa dışında temsil eden önde gelenlerine kadar Bursaspor etrafında bir kenetlenme ortamı sağlamak için elimizden gelen gayreti gösterdik.

-Stat isim hakkı ve TMSH Token gibi kulüp tarihinde ilklere imza atarak Bursaspor’umuza kısa ve uzun vadede ekonomik gelir sağlayacak projeleri hayata geçirdik.

DEĞERLİ BURSASPOR AİLESİ,

Attığımız tüm iyi niyetli adımların yanı sıra, elbette ki sportif başarısızlığın sorumluluğu günün sonunda yönetim kuruluna aittir.

Bursaspor’un istenen ve özlenen noktaya henüz ulaşamamasında ister tecrübesizlik, ister ise alınan kararlar ve atılan adımların amacına ulaşamaması olarak tarif edilsin; Bize ait hatalardan ders çıkardığımızın ve Büyük Bursaspor Camiası’na verdiğimiz sözleri yerine getirmek adına büyük bir özveri ile çalışmalarımızı sürdürdüğümüzün bilinmesini isteriz.

BURSASPOR SEVDALILARI,

Futbol aklı ve bilgisi tüm futbol kamuoyu tarafından kabul gören Teknik Patronumuz Tamer Tuna ve Sportif Direktörümüz Deniz Kolgu ile açtığımız bu yeni sayfada, tüm mesaimizi Bursaspor’umuzu aydınlık, güneşli günlere kavuşturmak adına harcamaktayız.

Tuna ve ekibinden gelen raporlar doğrultusunda takımımızı daha güçlü hale getirmek için yaptığımız girişimlerin çok kısa bir süre içinde karşılık bulacağından ve somut açıklamaların kısa süre içerisinde yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın.

Gözbebeği Bursaspor’un başarısızlığına alışmak istemeyen, uykuları kaçan, Yeşil ile yatıp beyaz ile kalkan Büyük Bursaspor taraftarının yaşadığı duyguları anlıyor, paylaşıyor ve bu noktada gösterilen demokratik protesto haklarına da saygı duyuyoruz.

Ancak, bir araya geldiğinde, bütünleştiğinde, tek vücut olduğunda aşılamaz denen dağları aşarak yeşil beyaz bayrağı zirveye diken bir camianın gücünün de farkındayız ve bu güce inanıyoruz.

Biz Bursaspor’uz, başaracağız!

Saygılarımızla…

Bursaspor Yönetim Kurulu

37 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   futbolcuların paralarını ödeyin de mücadele etsinler, rezil oynayan takımlar var fakat mücadele etmeyen savaşmayan bir tek biz varız, artık hikaye anlatmayı bırakın icraat yapın ..

   8
   2
  2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Evet ilkleri yaşattığınız ortada 1963’den beri ilk kez 3’cü lige düşme noktasına getirdiniz – Token vs hikayeleri 3’cü lige düşürürseniz “Junk Bond” yani “Çöp Tahvil” gibi bir değeri olmayacak şu an bile ne değeri kaldı?- Özengovic mi ne transfer edeceklermiş hey Allahım Sabır Ver – adamı Adanaspor yolladı Kasım ayından beri tek maç oynamış attığı 5 gol 3’cü bir takıma 2’si Manisaspor’a atmış zaten Sırp parasını ödemezsen oynamaz yani BRAVO eller havaya Emin ortaya 3’lü istiyor Yeni Matavs yolda! kala kala kalan maça giden 3-4 bin seyirci İlklerin Messisi Olmaya Baya Yol Aldınız o seyircide yok olacak yakında!

   11
   4
  3. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Ah be biraderim süper ligden düştüğümüzden beri eserle ikiniz hep destek ninnileri söylüyorsunuz. Yapılan doğrulardan çok yanlışlar var benim bu yönetim ve ekibe güvenim yok bu şekilde gidersek ki gidicez küme düşçez. Bu takıma denizi Tamer hocayı bırak kimi getirirsen getir bişey değişmez çünkü balık baştan kokar

   16
   14
   1. @Kaant yorumuna yanıt olarak

    kardes o zaman söyleseydin herkeze bursaspora baskan bulsaydınız ya hicmi calısmıyor mantıgınız yahu kimse aday olmak istemedi kamattan baska zaten bu duruma onlar getirmedimi ali mestan kamat üçlüsü.bu yönetimin suçu ne biliyomusunuz. aday olmucaktı,borçları ödemiycekti,bırakıcaktı dogalgaz elektrikler kesik kalsın,transfer tahtasını acmıycaktı.borcları ödemiycekti. 52 milyon euro koymycaktı hepimizin bende dahil sülalemiz göremez o parayı ama o kadar basit yazıyolar para kısmını hayretler icindeyim. evet balık bastan kokar bunlara göz kapayıp yapılanları duymazdan gelen yapılanları basit göstermeye calısan taraftarlar var oldugu sürece hiç bir cacık olmaz.kınıyorum.şimdi diyelimki tahta acılmasaydı bunların hic biri olmasaydı adayda yok @Kaant ve senin gibiler bursaspor nerde olurdu söyliyeyim kayyumda. işim geregi biliyorum sehir dinamikleride biliyordu.eee şimdi eleştir ama sezon sonunda ilk 6 da olup süper lige cıkarsa utanmıycakmısız ama taraftar degilsiniz bu kesin.herkez burda birbirine saldırıyor zannediyolar bulunmayız.öyle degil işte anladınızmı!!? saygılı olun küfür ve hakeret etmeden namkör gelmeden taraftarsan elestir degilsen öyle görünme defol git burdan biliniyosunuz

    8
    8
    1. @zeki yorumuna yanıt olarak

     Sen anlatıyorsun değişik burayı karagümrük falan mı sandın Bursaspor sahipsiz kalmaz sahip çıkan biri elbet çıkar. Emin gider başkası gelir daha iyisi gelir burayı semt takımları ile karıştırma

   2. @Kaant yorumuna yanıt olarak

    Ah be biraderim. Eser le ikimizden bahsediyorsun. (Hep destek ninnileri söylüyorsun.) Diyorsun. Eser kardeşim de iyi bir BURSASPOR lu. Onun adına yorum yapamam. Yalnız kendi adıma şunu söyleyebilirim. Ben iyi gün taraftarı değilim. Kötü günde de zor günde de hep BURSASPOR umun yanında oldum. Olmaya da devam edeceğim. Sen yönetimin ve ekibinin yanında olma saygı duyarım. Ama BURSASPOR un yanında ol. Balık şimdi baştan Kokmuyor yıllardan beri kokuyor. Takımın içini boşaltırlarken siyasi emelleri için kukla başkanlar seçilirken klüp borç batağına sokulurken ben burada hep yazdım. Ve hala yazıyorum. Kral çıplak diyorum. Birader benim derdim yönetim değil Tamer hoca de değil. Benim derdim BURSASPOR. Balık kokmuş hem de bütün ülkede.

    13
    6
  1. @Hürriyet yorumuna yanıt olarak

   Yok öyle değil o şöyle görünen köy kılavuz istemez. Açıklaması: yönetim taraftar elele 3. Lige çünkü biz icraata değil ağzı laf yapana bakarız…

   6
   1
  2. @Hürriyet yorumuna yanıt olarak

   – hiç bir bilgi, birikim ve donanımları olmadığı halde süper lig vadedip seçildiler.
   – bunu sadece para ve transfer ile gerçekleştirecekleri yanılgısına düştüler.
   – bu anlamda önce alt yapıyı gözden çıkardılar. sonra da başta belediye olmak üzere, camiayı camia yapan kurumlara adeta meydan okuyup küstürdüler.
   – sportif başarı gelmeyince yalnız kaldılar. kulübü ve camiayı yönetmenin öyle sanıldığı kadar kolay olmadığını öğrendiler.
   – şimdi acemiydik, hata yaptık, artık tecrübelendik, bize destek olun diyorlar.
   – ancak tecrübe denen şeyin 3 günde kazanılamayacak kadar değerli ve önemli olduğunu unuttular.
   – maalesef artık macun tüpten çıktı bir kere. eski halini alması çok zor.
   – bu şehirde, bu işleri sizden çok daha iyi bilenler (eski futbolcular, baskf, tüfad, divan, vs gibi kurumsal yapılar) varken insanlar maddi ve manevi anlamda nasıl yanınızda olsunlar?
   – bu destekleri doğru kullanabileceğinize nasıl emin olsunlar ve inansınlar?

   7
   2
 1. Derdimiz ortak başaralım ama üç gün var erzurum maçına kadroya takviye yok yüksek ihtimal takviyesiz bu mac ta kayıp e nasıl başaracağız bizi kaygılandıran bu zaman işliyor haraket yok

  43
  2
 2. Hatasını anlamak ve kabul etmekte erdemliktir.
  İnşallah bundan sonra geçmişten ders alınır ve geleceğe doğru adımlar atılırsa hatalar affedilir.
  Aksini telaffuz bile etmek istemiyorum.

  35
  2
 3. Biz kendi kendimizi yenemedikten sonra hiçkimseyi yenemeyiz. Protesto iyidir ciddiyet getirir, kuyruğu apış arasına aldırır daha sıkı çalıştırır. Bu yüzden protesto gereklidir , protesto her zaman sistemi değiştirmek birilerini görevden istifa ettirmek için değil zaman zaman ensesindeki soluğu hissettirmek içindir. Bu son yaşanan olaylar ensedeki soluğu hissettirmek olsun, bırakın zaman verin , başarı gelirse başarılısınız demektir . Ama zaman verin , zaman önemlidir.

  32
  4
 4. Madem ki başarmak istiyorsunuz bu takıma en kısa sürede başta forvet ve sağ açık olmak üzere transfer yapın.Yoksa durumumuz kötü.👍

  27
  2
 5. Bizler BURSASPORLU lar olarak olarak her zaman takımımızın iyi yerlerde olmasını istiyoruz başka bir şey değil bunu başarın yeter başka birşey istemiyoruz

  20
  1
 6. Başkan senin paran olabilir ama senin futbol bilgin yok senin derdin sadece reklamını iyi yapıp daireleri daha pahalıya sayabilmek başka bir derdin yok

  18
  51
 7. NEYİ BAŞARACAKSINIZ KÜMEDE KALMAYI MI?YOKSA SÜPER LİGE ÇIKMAYAMI?BAŞARACAĞINIZ ŞEY SÜPER LİGE ÇIKMAKSA BUNUN SADECE HAYAL OLDUĞUNU SİZDE BİLİYOSUNUZ EĞER SENEYEDE O KOLTUKTA OTURACAKSANIZ Kİ SANMAM PERTEVLE VEYA BAŞKA MENAJERLERLE ALENGİRLİ İŞLER YAPMAK YERİNE HOCANIN İSTEDİĞİ SPORTİF DİREKTÖRÜN YAPTIĞI TRANSFERLERE ODAKLANIN ASLINDA ŞİMDİDEN YAPACAĞINIZ TRANSFERLERİN ÖNÜMÜZDEKİ YIL BANKO OYNAYACAKLAR İSİMLER OLMASI GEREKLİ AMA ONUDA YAPABİLECEĞİNİZİ SANMIYORUM

  13
  33
  1. @pmb10 yorumuna yanıt olarak

   Ne kısmetsiz takımız ya. Sene başında matavz ile batuhan yerine adam gibi bir forvetimiz olsaydı şu an bambaşka şeyler konuşuyorduk. Ne günleri kaldık ya.

  1. @Semih yorumuna yanıt olarak

   Ben hala bu mevcut yönetime güvenmek istiyorum. Görelim Mevlam ne eyler ne Eylerse güzel eyler. Lakin bu son şansları artık, umarım farkındalardır!

   1
   1
 8. Masal anlatmayın şeffaf olacaktınız ya hadi olunda borç nasıl 2 ye katlandı. 18 transfer yapıp 1 tanesi bile düzgün çıkmayışını anlatın. Polyonacılık oynamayı bırakın şeffaflık sözünüzü tutun.

  6
  1
 9. BURSASPOR BÜYÜKTÜR…BÜYÜKLÜK EN ZOR VE İMKANSIZ GÖRÜNEN DURUMLARDA BAŞARABİLMEKTİR..BAŞARACAĞIZ VE İMKANSIZ GÖRÜNEN PLAY OFF TAN SÜPER LİGE ÇIKACAĞIZ..BUNA İNANMAYAN GİTSİN BEŞİKTAŞLI OLSUN.. ÖNCE KENDİMİZİ SONRA BİRBİRİMİZİ VE NİHAYETİNDE DE TÜM TAKIMI BUNA İNANDIRMALIYIZ…GERİSİ GELİR..

  4
  2
 10. Yani bi alt liğe düşmeyelim bunu’mu
  Başaraçak’sınız Bravo Tebrikler
  Tahtayı açmasaydınız Şerefsizim bundan
  Daha kötü olmazdık yazıklar olsun size
  Ya kardeşim hiçmi hayatınızda Futbol maçı
  İzlemediniz? bende sizi Bi şeyden anlıyor zannettim

 11. Sadece laf kalabalığı. Evet başaracaksınız, adınızı bu kulübün en başarısız yönetimleri listesine yazdırmayı başaracaksınız. Bursa içinde gezmeye yüzünüz kalmayacak bu gidişle.

 12. koca bursaspor camiasından 5-7 kişi civarında bir transfer komitesi kurulamaz mı? bu kişiler kadro mühendisliğini yapsınlar ve gelecek-gidecek oyunculara oy çokluğu ile karar verilsin menajer kumpaslarından kurtulamazsak biz ve bizim gibi borçlu kulüpler batmaya mahkumdur.

 13. Bu güzel dilek ve sözlerinizi gerçeğe dönüştürmenizi sabırsızlıkla bekliyoruz.Sezon başında hatalar az olsaydı bugün farklı şeyleri konuşuyor olacaktık.
  Şu günden itibaren transferde hata yapma lüksünüz yok.Yine bu saatten sonra küsmek,kızmak size haram.Ya bu deveyi güdeceek ya bu deveyi güdecek ve arzu edilen,söz verilen yere gelmesi sağlanacak.

  EKİP AHENGİNİ SAĞLAYIN.TAKIM AHENGİNİ,KENETLENMEYİ SAĞLAYIN VE MÜCADELE EDEREK OYNASIN OYUNCULAR.Gazoz kupası takımı değil,hedefine ulaşmak isteyen,terini son dakikaya kadar akıtan,tekmeye kafa uzatan,son saniyeye kadar galibiyet için bastıran TAKIM GÖRMEK İSTİYORUUUUZ.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu