Bursaspor yine yeniden PFDK’da!

Bursappor Kulübü, Denizlispor maçında yaşananlar sebebiyle Profsyonel Futbol Disiplin Kuruluna'na (PFDK) sevk edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu‘nun sevklerini yayınlarken Bursaspor şu sebeplerle sevk edildi;

“BURSASPOR Kulübü’nün 23.04.2022 tarihinde oynanan BURSASPOR-ALTAŞ DENİZLİSPOR Spor Toto 1. Lig müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca, “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca, “merdiven boşluklarının boş bırakılmaması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49. maddesi uyarınca, “usulsüz seyirci alınması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49. maddesi uyarınca ve “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı’nın 4. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

13 Yorum Onay bekleyen 1 yorum var

  1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

   1- Onlar pastanın! çileği.
   2- Değişim şart.
   3- Önce taraftardan.
   4- Aksi takdirde amatör Lig kapıda.
   5- Bir sonra ki aşamada Bursaspor ismi tarihten silinecek.
   6- kimse kusura bakmasın ama bu kadar saçmalık pes yani.

   10
  1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Birileri hırsızlara oy veriyor diye bana bu ruhsuz ve işe yaramaz oyuncu kitlelerini (son 7 yıldır) izlemeyi bu kadar suçsuz günahsız insan niye hak ediyor anlamadım?

 1. 2 kere daha ceza verirsiniz maksimum bu ligte öyle veya böyle içerdeki maçları alarak kalacaksak bu taraftar baskısına ihtiyacımız var varsın ceza yiyelim ama kalalım

  2
  6
 2. Verin cezayı hem de en üst limiti kullanın.
  Bize bir şey olmaz.
  Alıştık.
  Asıl her hafta ceza olmaz ise boşluk oluyor.
  PFDK lık olan her takıma verilen cezalarda çifte standart olmasın yeter. Aynı suça aynı ceza olduğu, kayırmacılık yapılmadığı sürece sorun yok.

  1
  3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu