Bursaspor yine PFDK’da!

Bursaspor'un ligin 15'inci haftasında, Bursa Büyükşehir Belediye Stadı'nda konuk ettiği Isparta 32 Spor maçında yaşanan olaylar nedeniyle PFDK'ya sevk edildiği açıklandı.

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle;

Bursaspor Kulübü‘nün 20.11.2022 tarihinde oynanan Bursaspor Isparta 32 Spor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca, “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı‘nın 52. maddesi uyarınca ve “merdiven boşluklarının boş bırakılmaması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49. maddesi uyarınca PFDK‘ya sevkine karar verilmiştir.

8 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @MRT1675 yorumuna yanıt olarak

   Ulan küfür eden dang.laklar milyon kere söylendi anlamıyorsunuz. Her birinizi ayağından vurmak mı lazım? Yeter ulan gelmeyin maçımıza!

   5
   2
 1. eğitim şart…
  ama not, ve sınıf geçme için yapılanı değil.
  Aşık Yunus’un dediği, ”ilim, ilim bilmektir. ilim kendin bilmektir. kişi kendini bilmiyorsa bu nice okumaktır!” olanını.

  7
  2
 2. Hala tff yi sallayan arkadaşlar var,,milyon kere merdiven boşluğuna oturmaktan ceza yedik,seyircinin cok az olduğu macta,insanlar hala o boşluga oturuyorsa,hala küfretmeye devam ediyorlarsa bunları egitim falan kurtarmaz,öküzlük desem,hayvanlar gücenir,tuh sizin kalibiniza…

 3. İşte büyük Bursaspor taraftarı (!)… Klübüne canı gönülden bağlı olan taraftar yine takımı yalnız bırakmadı ve o büyük sevginin karşılığı olarak yine klubün ceza almasına neden oldu. Teşekkürler büyük Bursaspor taraftarı (!).

  1. @YaVuzBu🇳🇬 yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor gibi Eskişehir, Sakarya ve Kocaeli de büyütülmüşlerin kurbanları.
   Bunu ne yerel medyaları ne de tribünleri görüyor.
   Suçlarını sürekli siyaset, yönetim, teknik adam ve futbolcularına atıyorlar.
   Ülkede yıllardır büyütülmüşlere çalışan bir sistem var.
   Bunlar futbolumuzun hem patronu, hem de müşterisi konumunda.
   Dolayısıyla pastanın da sahipleri.
   Bu pastaya yeni ortak istemiyorlar ve bizim gibi potansiyeli yüksek şehir takımlarını kendi yöntemleri ile devre dışı bırakıyorlar.

   1
   4

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu