Bursaspor ve 4 isim PFDK’da!

Bursaspor, deplasmanda oynadığı İstanbulspor maçıyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu tarafından PDFK’ya sevk edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu‘nun, açıklamasında Mert Yılmaz ve teknik direktör Mustafa Er, Antrenörler Hayati Köse ile Murat Alkan’ı PFDK’ya sevk edildi.

TFF’nin Bursaspor’la ilgili açıklaması şöyle:

BURSASPOR Kulübü‘nün 15.04.2022 tarihinde oynanan İSTANBULSPOR A.Ş.-BURSASPOR Spor Toto 1. Lig müsabakasındaki “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK‘ya sevkine,

BURSASPOR Kulübü futbolcusu MERT YILMAZ‘ın aynı müsabakadaki “hakaretleri” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 41. maddesi uyarınca 16.04.2022 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine,

BURSASPOR Kulübü antrenörü MUSTAFA ER‘in aynı müsabakadaki “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesi uyarınca, “tedbire uymaması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 50. maddesi uyarınca ve “hakareti” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 41. maddesi uyarınca 16.04.2022 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK‘ya sevkine,

BURSASPOR Kulübü antrenörü HAYATİ KÖSE‘nin aynı müsabakadaki “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesi uyarınca, “hakaretleri” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 41. maddesi uyarınca ve “tedbire uymaması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 50. maddesi uyarınca ve 16.04.2022 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK‘ya sevkine,

BURSASPOR Kulübü kaleci antrenörü MURAT ALKAN‘ın aynı müsabakadaki “tehdidi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 41. maddesi uyarınca 18.04.2022 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK‘ya sevkine karar verilmiştir.”

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. sportmenliğe aykırı hareket. valla bizimkiler işi bilmiyor yeminle. bütün futbolcular ve teknik heyet birleşip hakemleri sahada evire çevire dövecekti o zaman versinler sportmenliğe aykırı hareketi. bütün hakemlerede ibret olurdu.

  11
  3
 2. İzlediğim birçok s.lig,1 lig maçlarında diğer takım oyuncularından hakemlere öyle tepki gösterenelr varki kırmızı kart görmesi gerekirken sarı kart dahi gösterilmediğini gördüm.Hatta bazı futbolcular resmen ana-avrat saydırdıklarını dudak okuma ile farkettim.Ama hakemin yanında iken işiteceği ses ile saydırana dahi kart verilmeyen bu ülke futbolunda ,kıyım kararı alındı ise ki BURSASPOR için bunu yıllardır süper ligde dahil gördük hemen kırmızı kart veriliyor.
  Ülke futbolu giderek çökmek değil dibe batmaktadır.Kulüpler borç,futbol kalitesizlikten gırla gidiyor.

  5
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu