Bursaspor UEFA lisansını yine alamadı!

TFF Kulüp Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans Sistemi kapsamında değerlendirmelerde bulunarak UEFA ve Ulusal Kulüp Lisansı almaya hak kazanan kulüpleri açıkladı.

Bursaspor açıklanan Sportif, Altyapı, Personel, Hukuki ve Mali Kriterlere uymadığı için lisans alamadı.

TFF resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

TFF Kulüp Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans Sistemi kapsamında değerlendirmelerde bulunarak, yapılan incelemeler sonucunda en üst 3 lig olan Spor Toto Süper Lig, Spor Toto 1. Lig ve TFF 2. Lig‘deki kulüplerin yapmış olduğu başvuruları inceledi.

İlk değerlendirmelerinde Spor Toto Süper Lig‘den Atiker Konyaspor, Beşiktaş , Fenerbahçe , Galatasaray , Göztepe, Kasımpaşa , Kayserispor, Malatyaspor, Başakşehir ve Akhisarspor‘a ulusal lisans verilmişti.

Kurul, Ulusal Kulüp Lisansı ikinci aşama kararlarını vermek için önceki gün yine toplandı. Buna göre Spor Toto Süper Lig‘den Alanyaspor‘a da lisans verildi. Aynı toplantıda kurul bundan sonraki süreç için kulüplere 30 günlük ek süre verdi.

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ali Ay Allah seni bildiği gibi yapsın Bursaspor tarihinin kara lekesi yüz karasısın. Seni seçen 1060 kişiyede Allaha havale ediyorum. Hele göğsünü sana siper eden yeni yetme bir tarafları havada tribün liderleri büyük vebal altında. Yazıklar olsun size Ali Aya verdiğiniz oyla takımın geleceğine kilit vurdunuz vurdum duymaz hainler.

  31
  2
  1. @kamil yorumuna yanıt olarak

   Lisans almanın Bursaspor’a Şuan için bir artısı ya da eksisi Yok lisans için gerekli şartları oluşturmaya kaşımanın da bi anlamı Yok maaşları versinler tvyi kapatmasınlar yeter galeyana gelmeyin hemen

   3
   7
   1. @Gazi yorumuna yanıt olarak

    Super ligde hemen hemen bütün takımlar lisansı almış. ine bi tek biz alamamışız. Bu yönetimin Allah cezasını versin.Her konuda rezil ettiler koca Bursasporu

 2. Kulüp Lisanslama Sistemi İle Kulüplerin Hayatlarında Neler Değişecek?

  Kulüp Lisanslama Sistemi ile 2014-15 sezonuna kadar Süper Lig dahil olmak üzere tüm profesyonel liglerde uygulamaya alınacak önlemlerle aşağıdaki konularda gelişim sağlanmış olacak.

  Kontrolsüz transfer/personel harcamaları azalacak,
  Yetersiz kulüp tesisleri yeterli hale getirilecek,
  Kulüplerin artan borçlarının önüne geçilecek,
  Stadyumların eksiklikleri tamamlanacak,
  Kurumsal yönetim yetersizliği giderilecek,
  Sportif altyapıların eksiklikleri tamamlanacak,
  Sistemsizliğin getirdiği zararların önüne geçilmiş olacak.
  Kulüp Lisanslama Sistemi’nin Kulüplerimize Sağlayacağı Yararlar

  UEFA temel olarak Ulusal Kulüp Lisanslama Sistemi ile, 2014-15 sezonuna kadar Avrupa futbolunda “Finansal Fair Play” uygulamaları temelinde kulüplerin alt yapılarını, kurumsal ve örgütsel yapılanmalarını, yönetim tarzlarını, mevcut tesislerini rekabetçi bir şekilde yeniden düzenleyerek, kendi aralarında “daha dengeli bir rekabet içinde” yarışmalarına olanak sağlamayı hedefliyor. Çünkü, her geçen gün rekabet küçük kulüplerin aleyhine bozuluyor ve büyükler lehine haksız bir rekabet oluşuyor. Bu da futbolun uzun vadede ölümü anlamına geliyor. İşte UEFA futbolun dengesiz çalışan temel dinamiklerini “dengede rekabet”e yönlendirmeye çalışıyor. Bu bağlamda ilk etapta kulüplerin mali olarak daha güçlü, şeffaf ve borçtan arındırılmış bir mali yapıya sahip ve ekonomik yönden güçlü olmalarını sağlamak en önemli hedeflerin başında geliyor. Buna bağlı olarak ayrıca;

  Kulüplerin gerekli eğitimi almış profesyonel kadrolarla çalışmalarını sağlamak,
  Kulüplerin tüm genç takımlarını akademi ligleri seviyesine ulaştırmak ve bu liglerde elit oyuncuların yetişmesine katkıda bulunmak,
  Kulüplerin UEFA standartlarında tesislere ve stadyumlara sahip olmalarına destek olmak,
  UEFA’nın diğer hedef ve amaçlarını oluşturuyor.

  Ulusal Lisanslama Sistemi’nin başarıya ulaşabilmesi için UEFA aşağıdaki tabloda gösterilen süreci öneriyor. Buna göre önce lokal federasyonların ulusal lisanslama kriterlerini belirlemeleri ve buna göre yola çıkmaları gerekiyor.

  10
  3
 3. İnşallah oldu ki Uefaya gitmeye hak kazandık. Nasıl gideceğiz adam pusuda bekliyor gelişine cezayı yapıştırıcak. Bunu şimdiden konuşalım ki sonra depresyona girmeyelim ?

  4
  2
 4. sayın başkan hemen istifanı açıkla şampiyon apoletli takımı türkiye ve bursa şehrine rezil kepaze ettin her işi eline yüzüne bulaştırdın sana ve ekibine yazıklar olsun seni seçenleride allaha havale ediyorum takım seneye küme düşerse bunun vebali senin ve seni seçen kongre üyelerinin üzerine olsun 2 lig 3 lig külüpleri UEFA lisansı oluyor Bursaspor alamıyor insanda biraz utanma sıkılma olur allah seni bildiği gibi yapsın tüm işlerin ters gitsin taraftalar daha neyi bekliyorsunuz özlüceye gidip ali ay ve ekibini istifa için prestolara yapılmalı yoksa çok geç olacak saygılar ankara dan 45 yıllık koyu bursasporlu

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu