Bursaspor TV HD çok yakında!

Bursaspor TV, yayıncılık anlamında şu an hangi seviyede? Diğer kulüp kanallarıyla karşılaştırdığınızda hangi konularda eksik ya da önde olduğunu görüyorsunuz?

Ekip ve ekipman açısından herhangi bir eksiğimizin olduğunu düşünmüyorum. Hatta başta akademi ligleri olmak üzere tüm yaş gruplarının maçlarını canlı olarak yayınlayan tek kulüp kanalı olduğumuzu söyleyebilirim! Spor Toto 3. Lig’de mücadele eden pilot takımımız Yeşil Bursa’nın tüm iç ve dış saha maçlarını da bu ligde yer aldıkları günden beri canlı olarak dünyanın her tarafındaki Bursaspor taraftarına izletiyoruz. Ayrıca Bursaspor TV, kendi kulübünün Avrupa kupalarında oynadığı maçları canlı olarak yayınlayan tek kulüp kanalı. Mesela Avrupa Ligi eleme turlarında FC Gomel ve FK Vojvodina takımlarıyla oynadığımız dış saha maçlarını canlı yayınlamıştık. Bu anlamda Bursaspor taraftarına hizmet etmek için elimizden geleni yapıp, onlara layık olmaya ve bu alanda fark yaratmaya çalışıyoruz.

Kanalın misyonunu nasıl tanımlarsınız? Öncelikli amacınız, kulüp ile taraftar arasında bir köprü kurmak mı?Mevcut medyanın, Türkiye’nin en önemli şehirlerinden olan Bursa’nın ve hemen hemen sadece Bursaspor’u tutan halkının taleplerini karşılayamadığını tespit ettik ve çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştirdik. Bu yüzden öncelikli misyonumuz; takımla ilgili transfer, kamp, hazırlık maçı, antrenman ve özel röportaj gibi her türlü gelişmeyi, camiayı yakından takip eden kitleye iletmek. Bu bakış açısıyla hem Türkiye, hem de Avrupa’daki kulüp kanallarını takip edip, kendimizi sürekli yenileyerek Bursaspor taraftarına hak ettiğini vermeye çalışıyoruz. İtalya Devlet Televizyonu RAI’nin geçtiğimiz yıla kadar her sene düzenlediği Avrupa Kulüp Kanalları toplantılarının tümüne katılarak hem vizyonumuzu genişletmeyi sürdürdük, hem de başta Barça TV olmak üzere dünyanın pek çok önemli marka kulübünün kanal temsilcileriyle iş birliği yaparak önemli bağlantılar kurduk. Tabii bu platformda elimizi en çok güçlü kılan (başta kombine bilet ve store ürünleri olmak üzere kulüp ürünlerinin) kanalımız aracılığıyla duyurularak pazarlanmasının büyük önemi olduğunu söyleyebilirim.

Taraftarın kanalla etkileşimi nasıl? Gösterdikleri ilgiden memnun musunuz? En çok hangi programlar ilgi çekiyor?Taraftarımızla üst düzey bir etkileşimimiz var. Gün içerisinde yapılan yayınlarda çeşitli konuklar gündemimizi tartışıyor. Taraftarlarımız da interaktif olarak yayınlara katılabiliyor, soru ve önerileri sıcağı sıcağına ekranlarımıza yansıyabiliyor. Bursaspor’un alt yaş gruplarının maçları en çok ilgi gören yayınlarımız oluyor. Özellikle geçen sezon U-21 Ligi’nde şampiyon olan takımımızın maçlarının canlı yayınlanması taraftarımıza büyük heyecan vermişti. Yoğun talep gören diğer programlarımız, yerel ve ulusal basında karşılaşamayacakları, yalnızca Bursaspor TV’ye özel olan kamp, deplasman yolculukları, takım otobüsü görüntülerinin yer aldığı yayınlarımız.

Bu sezon taraftarı ekran başına çekeceğini düşündüğünüz projeler hazırladınız mı?Futbol dışında sağlık, magazin, aktüel yapımları da içeren 26 programla sezonu açtık. Esas değişimi teknik olarak yaşıyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana Özlüce’deki tesislerimizden yayın yapan kanalımız, inşaatın tamamlanmasıyla birlikte Timsah Arena’daki stüdyolarımıza taşınacak. Stadımızda iki ayrı büyük stüdyo, yapım ve reji odaları, misafir salonları ve tüm diğer ünitelerden oluşan 1.000 metrekarelik alan bize ayrılmış durumda. Timsah Arena’ya taşınmanın hemen adından HD yayına geçmek için gün sayıyoruz, bunun da müjdesini verebilirim!

Röportaj Çağatay ÇelikFotoğraf Cengiz Ekinci

Fourfourtwo.com.tr

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu