Bursaspor Timsah Arena’da neredeyse yarısını…

Bursaspor, Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda çıktığı 108 karşılaşmada, yüzde 44’lük galibiyet oranı yakaladı.

Timsah Arena Stadyumu’ndaki ilk maçına, 17 Ocak 2016 tarihinde o dönem Süper Lig karşılaşması olan Trabzonspor maçıyla çıkan Bursaspor, yaklaşık 4,5 yıllık süreçte; 108 randevuyu geride bıraktı. Evinde; 94 kez Süper Lig ve TFF 1. Lig, 14 kez de Ziraat Türkiye Kupası mücadelesinde ter döken Bursaspor, bu mücadelelerde yüzde 44’lik galibiyet oranı elde etti.

Lig statüsündeki maçlarından 40 galibiyet çıkaran Bursaspor, 26 kez berabere kalırken, 28 kez de sahadan mağlubiyetle ayrıldı. Kupa maçlarında ise 8 galibiyet elde eden yeşil-beyazlı ekip, 2 kez berabere kalırken, 4 mağlubiyet aldı.

Bursaspor, geçtiğimiz sezon ise pandemi nedeniyle seyircisinden yoksun kalırken, bunun etkilerini de hissetti. Yeşil beyazlı ekip, sahasında oynadığı lig maçlarında 25 puan toplayabildi. Bir önceki sezon ise iç saha performanslarında 35 puan toplayan Bursaspor, lig maçlarında yeni evindeki en iyi performansını sergiledi. Bursaspor, Süper Lig’e veda ettiği 2018-19 sezonunda ise iç saha maçlarında 20 puan toplayabilmişti.

31 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Tulipan yorumuna yanıt olarak

   Bütün acıları ve uğursuzlukları bu statta yaşadık. Bir gün bile yüzümüz gülmedi. Trabzonspor dışında 3 İstanbul takımından hiç birini bu statta yenemedik (Resmi maç)
   Güzelim Atatürk Stadımızı yerle yeksan edip Suriyeli’lere hediye eden, anılarımızı ve geçmişimizi çalanlar, siz de yerle yeksan olun. İnşaatı henüz bitmeden eskiyen bu yeni stadtan nefret ediyorum. Son derece soğuk, yüreğimize uzak, ve itici bir stat. Mütehati bile beğenmedi, yarım bırakıp bıraktı kaçtı gitti, inşaat yarım kaldı. Recep Altepe, bu kent seni unutmayacak. Ve her hatırladığında kulakların çınlayacak.

   35
   12
 1. Yeni yapılan stad da Milli takım maçı izleyemdik. Herhangi bir final maçı izleyemedik. Stad yapılmış fakat içi boş ruhsuz bir stad .. Bilenler gidenler bilir. Eski ATATÜRK stadında heyecan vardı. Rakip takımlara ve rakip taraftar a baskı vardı korku vardı. Ya şimdi öyle mi. ? Maçlara girebilmek için gecenin bir vaktinde kuyruğa sıraya girip bekleyip dostluklar vardı. Kısaca anılar vardı .Ya şimdi ne var .? İçi dolmayan uluslararası maçlar dahi oynanmayan içi boş ruhsuz stad var. Sahi ATATÜRK stadının nesi vardı da yıktılar. Adınıda BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE STADI KOYDULAR. Dolmayan boş bir stad yaptılar. Yıllardan beri inşaat . Bitmedi. ATATÜRK stadına bilet bulamazdık yalvar yakar görevliye alsın diye dua edip ayakta maçlar seyrederdik. Şimdi ise yoldan geçeni içeri alacaklar. Ama adı güzel. B.B.B Stadı. Peeeeh. Ama ruh yok. RUUUUUH. Geldiysen üç kere tıkla. .

  41
  7
   1. @M.K. Paşalı yorumuna yanıt olarak

    Parayı BURSA BELEDİYE vermiş ki yıllar dan beri hala BURSA Büyükşehir Belediye stadı diye okunuyor. Yani ismi B.B.B.Stadı kardeşim. Yani temelden çatıya kadar para vermişler. Haa bu arada parayı BURSASPOR a değil B.B.Belediye ye verecekler. Umarım anlamışsındır.

    1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

     Aslında dalgınlıkla yanıtladım. Bu sitede muattab olmak istemediğim tek kişi sensin. Bundan sonra böyle bir hata olmaması için gözümü dört açacağım. bir taraftar olarak, seninle değil fikrimi, derdimi, mutluluğumu bile paylaşmam.

 2. Eski stad adı üstünde hem eski hem de çürüktü yeni stad’ın şanssızlığı Bursaspor tarihinin en kotu günlerini geçirmesinden kaynaklanıyor.vallahi bu yeni stad bitmemiş hali bile eskisine on basar en azından insan gibi girip insan gibi çıkıyoruz,neymiş ruhu yokmuş bu takım lige geri dönsün tekrar kafaya oynasın bak o ruh nasıl oluşuyor

  22
  25
  1. @Mes yorumuna yanıt olarak

   Ruh zaten yönteminde başlar.

   Yönetim futbolcularına, işçilerine saygıyla yaklaşırsa ve her Probleme kulak verip çözüm yollarını bulmakta çaba gösterirse, işte Ozaman ruh … aile ruhu, profesyonel ruhu…

   Sahiplenmek çok önemli… Ozaman işte ruh dağ gibi büyüyor…

   Birlik beraberlik saygı çaba ..

   2
   1
  2. @Mes yorumuna yanıt olarak

   kör ölünce badem gözlü olurmuş,o stadta neler çektiğimiz bir biz biliriz,2 saatte kapıdan içeri giremezdik,maç çıkışı ambulans denk geldimi geçmiş olsun ,hasta ölür geçene kadar,tek güzel yanı küçük olduğu için her maç doluymuş gibi gözükürdü ,baksan 15,000 kişi vardı ,çorbacılar hariç.

   3
   3
   1. @ANADOLU LİGİ yorumuna yanıt olarak

    Yüzlerce kere maç çıkışı yaptım ne ambulans gördüm. Ne de arayanı gördüm. Şimdi de yeni stad büyük olduğu için içide boşmuş gibi gözüküyor. Ooo sen çok büyük rakam söylüyor sun 15 bin taraftar gerisi çorbacı diyorsun. Sen ATATÜRK Stadı kaç kişi alıyor bilirmisin. ? Hesapladın mı. ? İşte toplam taraftar dan 1. Kişi çıkar. Oda sensin Çorba cı.

    5
    3
  3. @Mes yorumuna yanıt olarak

   Eski Stad değil sizin beyinleriniz çürük gidin gizli siyasetiniz başka yerlerde yapın malum partinize laf geldi yaranız var galiba…

   7
   2
  4. @Mes yorumuna yanıt olarak

   Eski ve çürük olan zihniyetlerdir, stat değil. Hele, “Atatürk” ismini sonsuzluğa, Bursaspor sevgisini nesilden nesile taşıyacak olan bir stadın yaşayan tanıkları olarak çok özlüyoruz o günleri….

   9
   1
  5. @Mes yorumuna yanıt olarak

   Süper bir yorum.Eğer eski stadda oldaydık bugün niye bizim 45 bin kişilik stadınız yok diye bağıracaklardı.yeni stadı bile dolduramadık.barcelona 90 bin kişilik camp nou da çok ruhsuz ama içi dolunca çok ruhlu oluyor.Tabi eskisi süperdi heykele kadar huzursuzluk vere vere zaman zaman sorun çıkara çıkara at oynatıyorlardı.evet rksikliklet var ama yeni bence daha iyi.aslında samanlı tarafına yapılacaktı ama uzak olur diye taraftar tepki gösterdi.öyle olursa çekersin o trafiği.

   11
   9
   1. @Barbaros16 yorumuna yanıt olarak

    Biz eski stadyum da da ligten düştük, levent kızıl geldi çıkardı, levent kızıla küfrettik olmayan iftiralar attık adam küstü gitti, Allah tan ibram yazıcı geldi kurtardı, sonrası hüsran, stadla ne alakası var neymiş ruhmuş, koca karı lafı bunlar, iyi bir yönetim gelsin bak ruh nasıl geliyor

    3
    2
    1. @Ahmet Arıkan yorumuna yanıt olarak

     Çok haklısın kardeşim.iyi bir bursaspor 45 bin taraftarla bak neler oluyor.herşey iyi bir takım iyi bir yönetim iyi bir TARAFTAR ile 45 bin kişilik stadla bursapor süper ligde şampiyonluğa ambargo koyardı .bazılarının zihniyeti belli.doldurabilirsen stadı eskisine göre en az üç kat para kazanırsın.yani bir maç üç maç yapmış gibi kazanırsın.bunu anlamak vizyon gerektirir.hala birileri siyasi eleştiri yapıyorlar.keşke şenol güneş döneminde olsaydı bu stad.full olurdu o nefis oyunla.

     2
     2
  6. @Mes yorumuna yanıt olarak

   Evet kardeşim Suriye liler dolaşıyor millet bahçesinde ruh gibi. ATATÜRK stadına bizlerde insan gibi girip insan gibi çıkıyorduk. Herhangi bir problem olmuyordu. Çürük tü diyorsun da yüzlerce eser var tadilat yapılan. Örnek mi ördek li hamamı. Şu an kullanılıyor. Evet BURSASPOR tarihinin en kötü günlerini geçiriyorsa parasızlıktan geçiriyor. Onu da biz taraftarlar yapmadık. Mesul olanları sen daha iyi bilirsin kardeşim.

   15
   4
  7. @Mes yorumuna yanıt olarak

   Eski stadın neresi çürüktü? Betonunu 6 ayda zor yıktılar. Bugünkü stattan 10 kat daha sağlam değildiyse anırırım.

   19
   8
 3. Beter bir ucube ne milli mac ne de bursaspor hayır getirir yıkın gitsin ibrahim yazıcı stadı yeter bursaspora

  12
  5
 4. Rahmetli Yazıcıdan sonraki süreçte yönetim, medya ve taraftar olarak her yönüyle dökülen ve geriye giden bir kulüp haline geldik.
  bunun en önemli nedeni kazanılan şampiyonluğu camia olarak sindirememektir.
  bir şampiyonlukla, içeride, dışarıda ve avrupada önümüze gelene vurup-geçeriz sandık.
  sonrasında gelen ikinci, üçüncü, dördüncülüklere burun kıvırdık.
  beş yıl aralıksız avrupaya gitmelere dudak büktük.
  oralarda alınan bazı mağlubiyetleri dünyanın sonu sandık, ve kulübümüze cephe aldık.
  oysa sonuçlar bizim markalaşma ve büyük kulüp olma yolunda ödememiz gereken zorunlu bedellerdi. ama bunu anlayamadık.
  hırsımızı Yazıcıyı istifaya davet etmelerle, ültimatomlar vermelerle, protesto amaçlı tribünleri boşalmalarla almaya çalıştık. (Rahmetlinin son yılında takım 2.500 ortalamaya top oynadı. üstelik Atatürk Stadında!)
  şimdi ağlanıyoruz, yok ali ay, yok veli güneş, yok 1060, yok siyaset, yok, ucube, yok kıl, yok yün..!
  işin özeti biz KENDİMİZ ETTİK KENDİMİZ BULDUK.
  ne demiş büyüklerimiz, KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ.

  10
 5. Herkes kızıp duruyor atıp tutuyor ne demiştiler o zamanki büyükler Bursaspor u küçülteceğiz niçin büyük stadyum istiyorsunuz ki deyip hatta biz taraftarlara da hakaret edip size soran da kabahat deyip
  Atatürk Stadı nı yıktılar peki o zaman milletin aklı neredeydi on sene önce Suriyeliler Bursa nın nerede olduğunu bile bilmiyorlardı ..Vah Bursasporum vah ! Atatürk Stadı bizim gerçekten kendi Stadımızdı her gelen rakip korkuyordu,bunu yıkarak rakiplerin korkusunu da yıktılar artık BBB stadında bebeler bile bize kafa tutuyor….

  4
  1
 6. Ben paralı başkan adayı olsam vaadim, önce takımı düzlüğe çıkarmak, sonrada eski stadın arazisinin tapusunu alıp stadı dikmek olurdu. Yet altı, ve yer üstü köprülerle hiç bir ulaşım sorunu olmazdı. Yeni stadı yapanlar trafik sorununu hallettilermi? Tabiiki hayır üstelik dahada sorunlu hale ge tirdiler.

  1
  1
 7. Şu haberin altına yazılan yorumlar dahi Bursaspor taraftar profilini çok güzel özetliyor. Sahip olduğu her değeri değersizleştiren kendi değerlerine burun kıvırmayı marifet sayan zihniyete bu yaşadıklarımız az bile! Elalem gecekondu gibi stadlarını nasıl değerli hale getirelim, nasıl parlatalım diye senelerdir kırk takla atarken bunların derdi de mevcut stadımızı nasıl tu-kaka yapalım, nasıl siyaset devşirelim vs. Aferin devam edin!

  1
  1
 8. Bu kulübün başkanı Bursalılar secmedimi seçti. Ertuğrul sağlam şampiyon yspmadimi yaptı taraftar Ertuğrul sağlamin gitmesini isteyip yabancı teknik adam getirmek için Bursaspor Beşiktaş maçında şampiyonluğu Beşiktaş yüzünden kaçırdım deyip düşman ilan etti oysaki bursa taraftarının çoğu Beşiktaşlı. Bunun yeni stad ile alakası yok kabullenmek lazım. Suçu başkasında arayarak bı yere varılmaz

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu