Bursaspor tek vücut oldu

Bursaspor Genel Sekreteri Recep Bölükbaşı, Başkan İbrahim Yazıcı ve iki arkadaşının tutuklanmasının ardından kulüpte işleyişin devam ettiğini belirterek, "Bu ekip, Bursaspor'un tek kuruşunu dahi heba etmemiştir. Tüm kararlar Bursaspor'un menfaatleri doğrultusunda alınmıştır" dedi.

Bursaspor'da Başkan İbrahim Yazıcı, İkinci Başkan Haluk Özkıyıcı ve Genel Müdür Osman Nuri Biçer'in tutuklanmasının ardından geride kalan tüm yönetim kurulu üyeleri, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Divan Başkanı Kadri Şankaya ve Genel Sekreter Recep Bölükbaşı'nın katılımıyla bir basın açıklaması yaptı.

Toplantıda ilk sözü alan Genel sekreter Recep Bölükbaşı, görev yaptıkları dönemde her kuruşun korunmasını yönetim olarak vazife edindiklerini belirterek, "Bursasporlular ve kamuoyunun açıkça bilmesini istiyoruz ki, görev yaptığımız dönemde her kuruş yönetim olarak vazifemiz olmuştur. Tek kuruş dahi heba edilmemiştir. Tüm kararlarımız Bursaspor'un menfaatleri doğrultusunda olmuştur. Başta başkan, yönetim, hocamız ve ekibimizin vicdanı son derece rahattır. Ancak hepimizin bildiği şikayetle başlayan bir hukuksal süreç yaşanmaktadır.

Bu süreçte başkan, ikinci başkan ve genel müdürümüz tedbir niteliğinde olan bir karara düçar olmuştur. En kısa süre içinde haklarındaki tedbir kararının kalkacağın önünde aklanacaklarına inancımız tamdır. Bursasporlular emin olsunlar ki Bursaspor kulübünde işler asla durmayacak işleyiş devam edecektir. Başkan ikinci başkan ve genel müdür aramıza katılmaları halinde yolumuza büyük bir şevkle devam edeceğimizi önemli beyan ediyoruz. Aksi durumda geri kalan ekibin hangi kararı alması gerekiyorsa durum değerlendirmesi yapıp gerekli kararın alınacağının bilinmesini istiyoruz." Diye konuştu Genel Sekreter Recep Bölükbaşı, tutuklanan arkadaşları hakkında henüz iddianame bile düzenlenmeden suçlu gibi göstermeye çalışanlara da çağrıda bulunarak, "Bilgi sahibi olmadan asılsız ithamlarda bulunan tüm yayınlara karşı hukuksal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız" diye konuştu

Divan Kurulu Başkanı Kadri Şankaya da, yönetimin arkasında olduklarını kaydederek, "Camiaya geçmiş olsun diyorum. Arkadaşlarımızın suçsuz olduğuna inanıyorum. Biz onları aramızda ya da tatilde gibi görüp en ufak aksaklık olmadan Bursaspor'u zirveye çıkaracağız" diye konuştu.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu