Bursaspor tarihleri açıkladı

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulumuzun, Bursaspor Kamuoyunu Bilgilendirmesidir,

Bilindiği gibi olağan seçimli genel kurulumuz, Bursaspor yönetim kurulumuzun, belirttiği ve yayımladığı şekli ile ilk genel kurul toplantımız, 22 Mayıs 2021 Cumartesi günü saat 11.00‘de Büyük Şehir Belediye Stadyumunda.

Çoğunluk sağlanamadığı taktirde, 30 Mayıs 2021 Pazar günü saat 13.00‘de aynı yerde gerçekleştirilecektir.

Vilayet ve Dernekler masası ile yapılan istişareler neticesinde, Kulüp Derneğimizin, tüzük hükümlerine sadık kalınarak yapılması gerektiği çok açık biçimde belirlenmiştir.

Başkanlığa aday olacakların, genel kurulumuzun ilk toplantı tarihinden 7 gün önce, yani 15 Mayıs 2021 Cumartesi günü saat 13.00‘den 17.00‘ye kadar İbrahim Yazıcı Özlüce Tesislerimizde bizzat Divan Başkalık Kurulumuza müracaat ederek, başkan adayının ve kurul listelerinin tüzüğe uygun olarak, tutanak ile teslim edilmesi gerekmektedir.

Divan Başkalık Kurulumuzun, inisiyatif kullanma durumu maalesef kesinlikle söz konusu değildir.

Seçim süreci, tüzük hükümlerine göre uygulanmak zorundadır.

Saygılarımızla,

Bursaspor Divan Başkalık Kurulu

18 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Hadi bakalım o zaman.
  Ben planlamamı yaptım; 22 Mayıs günü İstanbul’dan kongre için geleceğim.
  Ama her zaman olduğu gibi yine çoğunluk sağlanamaz 30’una kalırsa; o zaman bir daha kimse vay seçimdi vay yönetimdi vay başkandı vay vay bilmem neydi diye kötü yola düşmüş kadın gibi ciyaklamasın. Bu kongre yine ilk gün gerçekleşmezse herkes önce kendinin sonra da geri kalanların Bursasporluluğunu sorgulasın ve gidip leylei lebalep zırıltılarıyla dünyayı pantolonun üstünden kurtarsın ve Bursaspor’a bulaşmasın.
  Vay binaltmış vay ikibinyirmiüç vaybilmem kaçbinkaçyüz diye zırıldamayın; toplanın 2-3 bin kişi kongre üyesi olun ve oy kullanarak başkan seçin….
  Emin’le Pamuk’la de olmaz bu iş; herkesi görelim deneyelim deye deye 2. lige göz kırpar olduk.
  Haydi; kalın sağlıcakla….

  90
  2
  1. @curva yorumuna yanıt olarak

   ALLAH aşkına ilk kurul da bitsin bu iş. Tam komedi ya. İlk kongrede çoğunluk sağlanamadı .Bir hafta sonra çoğunluğa bakılmaksızın . Ayranımız yok içmeye ……… .

   12
   1
   1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

    Mustafa Er ve Ekibi (Bazı hataları oldu elbette ama bu sezonki hataşarından ders çıkartarak Mustafa hoca ve ekibi diğer sezon elbette daha iyi olacaktır

    Canberk Yurdakul (Kumaş iyi sezon öncesi kamp çalışması hazırlık maçları derken iyi pişicek isim)

    Taha Altıkardeş(güzel sıçrama yaptı seneye daha iyi Nazar değmesin)

    İsmail Çokçalış (iyileşmiş hazır bir İsmail seneye daha tutkulu oynayacaktır)

    Onur Atasayar(hücumda bu sene çok iyi oynadıkça ve takım kalitesi arttıkça hataları aza incektir seneye daha bir onur görebiliriz)

    Emirhan Aydoğan (Saz onda fazla söze gerek yok)

    Burak Altıparmak ( geçen seneden ayrı bir altıparmak var.Skorer yanını bizlere gösterdi tam bir kslite tam bir savaşcı)

    Burak Kapacak (iyi çocuk rüzgar cocuk.Yaşı genç ve seneye daha olgun olur İnşallah.Seneye daha sağlam ve ayakşarı daha da iyi yere basan Burak görücez)

    +(eksik yerlere 4 kral Transfer)

    Emektar personel futbolcu
    Elektrik
    Su
    Doğalgaz ÖNCELİKLİ BORÇLAR ÖDENMELİ

    Vefa Temel (Pişceği sezon sakatlandı bu sene asıl sıçramayı yapıcak İnşallah)

    Berat Altındiş ( Savaşçı iyi niyetli,Mücadeleci,koşan bir kardeşimiz forvet yerine daha çok sağ kanatta değerlendirilmeli gibi Daha akıllı ve üstüne koymus Berat iyi işler çılarır )

    Eren güler (solak topçumjz çok genç ama üstüne koyar ise sahte 9 sağ kanat vr zaman zaman fw de verim sağlayacak gelecek sene kulübeden iyi katkılsr sağlar)

    Ozan İsmail(iyi bir 6 numara olıcak )

    Hasan basri (Gol ve asistleri öutlaka olucaktır bilekleri çok sağlam)

    Kerem Şen (fiziken yetersiz ama kaliteli bir 8 numara 10 numara diyebiliriz.Daha Güçlü bir kerem kanatlarda da zaman zamam görev alabilir.

    Abdullah Tazgel (pozisyon bilgisi ve fiziğini geliştirdiğinde Hakim bilekleriyle olgun futboluyla Onurla başa baş forma savaşına gircek kalitededir )

    Furkan Emre(başlarda savunmayı toplayan sonra ise önce kendini sonra savunmayı dağıtan ve formayı kaybeden adam Kendi çocuğumuzdur ve daha iyi olacaktır ne olursa olsun Ona güveniyorum Kendini geliştirmiş bir furkan As kadroda da yer alabilir bilrmeyiz )

    Deniz Aydın (Oynadığu zamanlar çok laf yedi ama kabul etmeliki eksikleri ortadaydı.Yinede bizim çocuğumuz kendini toplamıs geliştirmiş akıllı deniz daha iyi kaleci olacaktır herşey onun elinde)

    İyi bir bursasporlu olaeak gün içinde sürekli düşündüğüm seyleti biraz yazmak istedim.Hesap kitap nasıl olur bilmiyorum ama yeni yönetim böyle gerçekleşyirirse bu sezonu playoff oynarız belkide sezon içi ateşimizle ilk 2 de de olabiliriz, kim bilir

    (Şu planla Eğer çıkabilirsek gençlerimiz çok parlar değerini bulan 3 4 gencimizi(HEPSİNİ DEĞİL TUTABİLDİKLERİMİZ BİZDE KALSIN) AVRUPAYA SATARAK bütçe yaratabiliriz.
    Tabikide taiwo frey gibi transferler yapmamalıyız)

    Geleceksene kadro yapılanması oyuncu satmadan gerçekleşmeyecek gibi durum olursa

    İsmail Çokçalış
    Batuhan Kör
    Burak Kapacak
    Emirhan Aydoğan
    Ataberk den gelen üç kuruş yetiştirme payı (ama olsun bu şehir ataberkin 😉 )
    Ozan ismail (talip çıkar diye düşünüyorum)

    5.5 oyuncudan kazanılan parayla
    Öncelikle Personel tahta futbolcu borçlaro stadyum tesis borçları

    Daha sonra paramız kalırsa birkısım geçmiş borçlar ve biraz daha kalırsa (ki kalmaz)yerinde 3 4 transferle ve harmanlanmıs genç kadromuz ile seneye bu ligde kalmaya çalışam bir ekip olabiliriz. KALIRMIYIZ çok zorlsnırız çok ter dökeriz çok yıpranırız ama başarabiliriz.Başarmak zor ama güvenmeliyiz.

    2
    2
  2. @curva yorumuna yanıt olarak

   dediklerin doğru ama çoğunluk sağlansa ne olur?
   mevcut aday yetersiz. bir gün söyledikleri ile insana güven veriyor, ertesi gün bunun tam tersini söyleyip hayal kırıklığı yaratıyor.
   ”süper lige çıkaracakmış!”
   kusura bakmasın ama Bursaspor bu mali yapısı ile en az 3-5 sene çıkamaz.

   camia kendi gerçekleriyle mutlaka yüzleşmeli.
   önce hangi kulvarda koşacağını belirlemeli. her kulvarın (şampiyonluğa, orta sıralara, düşmemeye oynamanın) kendine has bedelleri olduğunu unutmamalı.
   sonuçta bu işler şarkıyla, türküyle. hayalle, rüyayla değil. eylemle, destekle, fedakarlıkla oluyor.
   parayı bulsak, tabi ki şampiyonluğa oynayalım. fakat bu imkansız gibi duruyor, çünkü rakam çok büyük.
   o zaman eldeki takımı geleceğe hazırlamaktan başka şansımız yok.
   yani güneşli güzel günler için ya parayı bulacağız. ya da sabırlı olacağız.
   bunun ortası maalesef yok.
   var diyen varsa, yazsın biz de öğrenelim ve onun elini öpelim.

   aslında koskoca şampiyon kulübün buralara düşmesinin nedenlerini ve sebep olanları çok yazdım. son kez bir daha yazayım.
   1- yazıcıyı istifaya davet edenler, ona ültimatomlar verenler.
   2- şenol hocayı altıncı oldu, ne kupa, ne avrupa deyip başarısız bulup, buradan soğutanlar.
   3- şenol hocanın bir çok ilklerin ve enlerin o muhteşem takımını paso ligi protesto ediyoruz bahanesiyle rakipleri karşısında sap gibi ortada bırakanlar. 4 bin ortalama.
   4- iki basit pas hatasında kendi oyuncusunu ıslıklayanlar, yuhalayanlar, sahada ağlatanlar, saha dışında dövenler, çer, çöp, kazma, kürek diye yaftalayanlar, şamili alana yanında bilmem kim bedava! diye alay edenler, vs, vs…

   13
   1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    “…sonuçta bu işler şarkıyla, türküyle. hayalle, rüyayla değil. eylemle, destekle, fedakarlıkla oluyor…”
    ………………
    Bu yazdığın cümle; boş manifestolardan, boş basın açıklamalarından, boş duyurulardan, boş heştekli paylaşımlardan milyon kere daha esasi ve gerçekçi. Hep savunduğum; 1 yılı kurtarmak için 20-30 seneyi batıracağımıza; bilinçli ve planlı bir şekilde 2-3 seneden vazgeçip 20-30 seneyi sağlam bir şekilde kazanmak amacı gütmeliyiz.
    Onun için; dilimizde değersizleştirdiğimiz dik duruş safsatasına değer biçmek maksatlı ve her şeyin yeni başlangıcı için bu çoğunluk sağlanmalı. Eğer yine sağlanmazsa bilelim ki Bursaspor tarih olacaktır ve Bursasporluluk gerçeklikten sıyrılıp kibir ve yeni oluşturulan toplum cibiliyetine gömülüp yok olacaktır.

    Rüyalardan sıyrılıp gerçeklerle yüzleşerek içi parçalanan ve hatırı sayılır yıllardır neredeyse kulübün her seviyesini görenler olarak umutvar olmalıyız. Tek korkumuz; kulübün göremediğimiz tek seviyesi olan batıp yok olmak gidişatına sürüklenmemek.

    Çoğunluğa göre ters köşelerdeyiz ama biz her zaman o köşedeydik….
    Saygılar sunuyorum…

    1. @curva yorumuna yanıt olarak

     insanın yalnız olmadığını bilmesi. kendi gibi düşünenlerin de olduğunu görmesi inanılmaz güzel bir duygu.
     sadece helal olsun diyebiliyorum.
     çünkü herşeyi o kadar güzel ifade etmişsin ki nutkum tutuldu.
     hoşça kal kardeşim.

 2. Büyük ihtimalle levent kızıl başkan olacak, şu ana kadar aday olmayacağına dair bir açıklama yapmadı son gün adaylığını açıklayacak

  21
  13
  1. @Levent kızıl yorumuna yanıt olarak

   Oldu. Görürsem söylerim. Adam sokağa çıkma yasağından bir gün önce Bodrum’a indi be ya. Şu anda teknesinin güvertesindeki kızlara 8 taş forması giydirmiş, top patlasın diye bekliyo. O da zaten bunu düşünüyodu. Ah şu Erkan Kamat başkanlığı bi bıraksa da, koltuğa ben otursam diye.

 3. Adam gibi adaylar çıkarsa Bursasporun bir kurtuluş şansı olur. İşkembe- i kübrâ dan atıp icraat olarak bir hafta Takımın deplasman masraflarını bile karşılamayan , bir ay boyunca Bursa kamuoyunda reklâmını yapan EMİN ADANUR gibilerle bu iş olmaz.

 4. İki Çelikten biri Faik Çelik ve ya Faruk Çelik aday olmalı gönül ister burda kașarlı bir bașkan Cavit Çağlar, Celal Sönmez gibi Bursayı her platformda havaya sokacak lobisi olan biri gelsin ligin ilk yarısın da daha 22/23 sezonu süperlig planlaması yaptırcak bașkan gelsin ama zor.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu