Bursaspor Taraftarlar Birliği’nden açıklama geldi!

Bursaspor Tribün Gruplarının da dahil olduğu Bursaspor Taraftarlar Birliği, Bursaspor Camiasına bir mesaj yayınladı.

Yapılan açıklama şöyle:

Kalbi Bursaspor için atanlara,

Değerli Bursasporlular,

Kulübümüzün ve takımımızın içinde bulunduğu durum apaçık ortada. Yönetimsel hatalar, mali plansızlık, yanlış sportif hamleler, çeşitli sebeplerle yaşanan iş dünyası-kulüp uzaklaşması, şehrimiz ile kulübümüz arasındaki etkileşimin zarar görmesi, basın ile yaşanan problemler ve camia içi ayrışmalar gelinen noktada Bursaspor’umuzu uçurumun eşiğine getirmiştir. Açıkça ifade ediyoruz; bunda biz taraftarların ve mensubu olduğumuz tribün gruplarının yanlış veya zamansız karar ve reaksiyonlarının da payı vardır. Ancak gün, aynaya bakmanın, kafa kafaya vermenin ve doğru yolu hep birlikte bulmanın günüdür. Biz, bu duruma suçlu bulmak için birbirimizi yerken, Bursaspor’umuzun kötü gidişatını şevkle izleyenler olduğunu unutuyoruz.

Bir kez daha tekrarlıyoruz, gün, Bursaspor için tüm fikir uyuşmazlıklarını ve tüm anlaşmazlıkları geride bırakma günüdür. Bursaspor’u ayakta tutacak olan, 50 yıl boyunca yeşil-beyazlı bayrağını namıyla dalgalandıran, ayak oyunları ile düşürüldüğünde saflarını sıklaştıran ve 16 Mayıs 2010’da adının önüne “Şampiyon” yazdıran taraftarından başkası değildir.

Gelinen noktada, geç de olsa kongre kararı alınmış ve gelecek için bir umut ışığı yakılmıştır. Bir Bursasporlu için, bu ışığa aydınlık katmak bir tercih değil, zorunluluktur. Umutsuzluk en büyük düşmanımız, bıkkınlık ise önümüzdeki en büyük engeldir.

Bursaspor’a küsülmez! Bundan böyle, bilet fiyatlarında yapılması gereken düzenlemenin ardından, stadyumumuzdaki her boş koltuk, Bursaspor’un sırtına saplanmış bir bıçaktır. Önce kendimizle ve birbirimizle, sonra da oyuncu kadromuzla barışacak, yeniden omuz omuza verecek ve gemiyi limana sağ salim yanaştıracağız.

Bayram etmek için Bursaspor’un kara gününü bekleyenler, bir 15 Mayıs 2004 daha göremeyecekler.

44 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bla bla bla bla.. Önümüzdeki sezon Ali Ay gider başka bir siyasi kukla gelir 3 sene değil 5 sene daha aynı senaryoyu tekrarlarız. Gerçek Bursasporlular kongre üyesi olmadıkça Bursaspor’un kaderini bizler değil, takım elbiseliler belirleyecek..

  149
  35
  1. @shinanu yorumuna yanıt olarak

   Şimdilik hepimiz herşeyi unutup sadece Bursasporumuza bakalım, hayırlısı ile sezon sonunu getirelim. Çünkü bu yazıyı yazanlarda suçlu, özellikle Ali Ay’ı başkan yapan ünitimsah ta suçlu, çekirdek yiyen seyircide vs.. yönetimi saymak bile istemiyorum. Kimsede sabır kalmadı biliyoruz ama Mayıs sonuna kadar sabır taşı olalım. BURSASPORUMUZ İÇİN…

   4
   1
  2. @shinanu yorumuna yanıt olarak

   bursa her zaman siyatette yer aldı bursasporda ibrahim yazıcıda 2.seçildiğinde siyatçiydi zaten ve hükümetede yakındı. yani anlayacağınız bursaspor siyaset var ve bitmez boşunayazsanızda birşeye yaramaz.

   8
   26
  3. @shinanu yorumuna yanıt olarak

   Bursaspora siyastin bulaşması sorun değil, siyaset, bursaspor lehine kullanılabildiği sürece sorun yok. Ama hem siyaset bursasporu yönetecek, hemde siyasetin başı istanbulda olduğundan, bizans hegemonyası kurmak için bursasporu başarısız kılıp, bizans için kullanacaksa, o zaman siyaset bulaşmasın.

   Maalesef, bursa siyasetçilerinin tamamı, bizans hegemonyasında bugün. bizans takımlarına ucuz futbolcu sağlama yeri burası. İstanbul siyaseti, bursa siyasetçilerini kullanıp, bursasporu pasifize ediyorlar.

   Bursaspor başarısı olacaksa siyaset kulübe girebilir. Ama siyasetin bursaspora hiç bir faydası olmadı. Köy takımı olan başakşehir, siyaset ile avrupaya gidebiliyor. İstanbulun köy takımları bile bursasporun önünde. 4-5 milyonluk şehir, istanbul tahakkumü altında. böyle siyaset bursaya uğramasın.

   Eğer siyaset, bursaspor stadına sponsor bulabiliyorsa, borçları ödenmesine faydası varsa, o zaman siyaset girsin. Maalesef, siyasetin bursaya ve bursaspora hiç bir faydası olmadı, olmazda. Burasını kontrol altında tutmak için siyasileri kullanıyorlar. çünkü bursa siyaseti hiç bir zaman etkin olmadı. Bizansın tahakkümü altında kaldı.

   Geldiler stadımızı yıktılar, yenisini bursa halkına yaptırdılar. daha stad tam yapıldı. Vakıfbank halkbank telekom gibi büyük firmalar, istanbul takımlarını on miyonlarca euro sponsor oluyor, bir tanesi kapımızı açmadılar. Bursadaki büyük sanayi kuruluşları vergisini istanbula veriyorlar. bu şehrin havasını suyunu kirletiyorlar, ama vergilerini istanbula veriyorlar, bari bursaspora destek olsunlar, ama onlarda gidip bizans takımlarına destek oluyorlar.

   En başta, bursa olarak, bizans hegemonyasından şehir olarak kurtulmalıyız. Kendi haklarımızı savunmalıyız. İstanbul siyasetinin burda egemen olmamasını sağlamalıyız. Bursa şehri olarak haklarımızı savunmalıyız. İstanbula hizmet eden sanayidende siyasettende kurtulmalı, bursasporun kapısından içeri sokmamalıyız.

   Burada tüm sorumluluk taraftarda. Önce kulübe üe olunacak, bursaspora hizmet edecek kişiler seçilmelidir. ayrıca siyasi alanda, bizansa hizmet edenlere oy verilmemelidir.

   9
   7
   1. @Yeşil Bursa yorumuna yanıt olarak

    Gereksiz ve boş bir yorum olmuş.
    Siyaset, rant ve oy devşirmek için yapılıyorsa neden milyonlarca taraftarı olan fb, gs, ve bjk değil de hiç medyası ve taraftarı olmayan Basaksehir tercih edilsin?
    Kusura bakma ama, Bu türden yorumlar, bu ülkede doğru iş yapanları, ödüllendirmek yerine cezalandırmak anlamına gelir.

    Bence camia olarak suçu önce kendimizde arayalım.
    Önce içeride birlik olacağız.
    Sonra yönetim, teknik adam ve futbolcu istikrarı yakalayacagız.
    Ve bunların sonunda başarı zaten kendiliğinden gelecek.

    Evet Bursanın İstanbul’un kıskacında olduğu doğru ama. Buna birazda sanki biz taraftarlar alet oluyoruz.
    Anlayamadığım,
    Bu davranışları bilerek mi sergilyoruz, yoksa bilmeden mi?
    Bu kadar çok kaosun, kargaşanın ve yanlışın olduğu yerde doğru iş çıkmaz…

    3
    3
  4. @shinanu yorumuna yanıt olarak

   yasınız kac bılmem
   BURADA BURSASPORUN GELECEGI ONEMLI BLA BLA ZAMANI DEGIL SİZ NASIL GURUHSUNUZ …..
   BIZIM YAŞIMIZ 60 DENGELERİMİZ BOZULDU UYKULARIMIZ KACIYOR HERGÜN ACABA NAPILIR DIYE DÜŞÜNÜP DURUYORUZ AKLI BAŞINDA YORUM YAPIN YOKSA GÖLGE ETMEYİN

   24
   15
  5. @shinanu yorumuna yanıt olarak

   Renkdaşım ağzına yüreğine sağlık. Yukarıda okuduğum yazının bir paragrafında şöyle diyor. . ( Her boş koltuk ) Ben ATATÜRK stadında bırak boş koltuğu merdiven boşluklar ında çok maçlar seyret tim. Ama seyret tim. Tanımadığım insanlar lardan su içtim simit yedim. Dostluğu insanlığı kardeşliği takım sevgisini öğrendim. Ayrılıştırılmadım. Ayırmadım. Sevdim takımımı …Sevdim doğuluyu batılıyı. Hepsi benim dostumdu renkdaşım dı. Ama şimdi şimdi yi görüyorsunuz. O BOŞ KOLTUK LARA BEN HER ŞEYİ BİLİRİMCİ SİYASİLER OTURSUN. …..

   28
   9
  6. @shinanu yorumuna yanıt olarak

   Yav he he demek istedim şu yazıya! Bu yazıyı yazan inanmış mi bu yazdıklarına!? Her maç küfür eden taraftar grupları, siyasilere kapıkulu olan taraftar grupları bize maça gelin diyor! Siz önce maçta küfür etmemeyi,armayı taşıyanı karakteri bozulmadığı sürece armadan bezdirmemeyi, öğrenin! Sonra bize akıl verin! Geçin bu hikâyeleri! Kendiniz yazar kendiniz okursunuz! Bu şehrin dinamikleri ,Bursa’ya ve Bursaspor’a olan heyecanlarinı kaybetti.Siz Kafanizi böyle uzun yazılarla yormayin.İnanmiyoruz çünkü size!

   43
   8
  7. @shinanu yorumuna yanıt olarak

   Ek olarak, küfür ettiren, sahaya madde attıran, saha dışında taşkınlık yapan, otobüs basıp futbolcu döven vb. de bu açıklamayı yapan taraftar grupları arasında değil mi? Sportif ve mali olarak kulübü zarara uğratan yöneticinin istifası ya da gitmesi isteniyorsa, yukarıda saydıklarımı yapan ve yaptıran taraftar gruplarının başlarındakiler neden yıllardır bırakıp gitmiyor?

   53
   2
   1. @tmkus yorumuna yanıt olarak

    Bu takıma verdiğimiz zarardan dolayı sezon sonuna kadar,bahsi geçen taraftar grupları ve liderleri olarak stada gelmiyecegiz diye açıklama yapın,o stada en az 30000 taraftar gelir. Bu da sizin Bursaspor’a yapabileceğiniz en büyük iyiliktir.

    34
    1
 2. Taraftar grupları önce kendi takımdaşlarına sırf karşı görüşlü diye saçma sapan konuşmaktan kabadayılanmaktan vazgeçsin sonra birliktelikten bahsetsin. Bursaspor u asıl bitiren sizlersiniz… insanlar sizin yüzünüzden maça gelmek istemiyor artık.

  62
  2
 3. Pek değerli Fatih Öğreten;
  2-3 dakka alangirli ve boş cümleler kurmayıp tek cümle ile; “Bursaspor’dan siyaseti ve siyasi avantayı uzak tutmalıyız” deseydin, Topçular iskelesinde gecenin zifirinde söylediklerin de, oradaki sevincin de kat kat değerlenip tarihe yazılacaktı…Bu kaçıncı açıklama kaç senedir; hep pantalonun üstünden…

  44
  5
 4. Kulede atatürk düşmanı inmeden teksas tüm bursasporluları tehdit ettiği için özür dilemeden ali ayı desteklediğimiz için pişmanız demeden tribüne adım atmam.

  34
  4
 5. Haydi Bursaspor taraftari haydi Teksas, goster kendini, gosterelim artik en buyuk Bursasporu…
  Sonuna kadar destek, sonuna kadar omiz omuza…
  Taraftari ile baskaniyla samet hocasiyla futbolcusuyla yusufuyla medyasiyla…..

  30
  18
 6. Heh şöyleeeee , taraftar gene büyüklüğünü göstermiş , bu demek oluyor ki destekten başkası yalan. Son 90 dakikaya kadar sonrası kim ne yaparsa yapsın.
  Başkan da artık şapkasını önüne koyup delikanlı gibi gereğini yapmalıdır.

  29
  9
 7. Ben bir engelli bireyim Ç.Rize maçında maratonda kargaşa içinde kaldım kendi güvenliğim için maçlara gitmeme kararı aldım Adminden özelikle görmeyenlere ders olsun diye haber olarak paylaşılmasını rica ediyorum Kavga için 2. kattan atlayanlar bizleri ve ailelerimizi düşündüler mi Maalesef Bursaspor’u çok sevsemde maçlara gitmeyeceğim.

  29
  1
 8. İnsanlar size nasıl inansın, nasıl güvensin? Babalar size gúvenmedikleri hatta sizden çekindikleri için ailesinin herhangi bir ferdini alıp maça gidemiyor, şimdi nasıl güvensin?Niye güvensin? Çok insanın duygularıyla oynadınız çok, şimdi insanların Bursaspor’a olan duygularıyla oynayıp oynamadığınızı kim nerden bilsin?

  20
  1
 9. Bursasporu bu hale getiren tek zehir siyasettir,belediyedir,milletvekilleridir.Bursasporu Bursasporlulara bırakın.Divan kurulu halen siyasetten medet umuyor Bursasporun düşmanları bizzat kendileridir.Taraftarada bozuk taraftarlar kendine de sorması lazım Atatürk stadındaki taraftar yok bunu açık ortada bir bütünlük yok.Teksas eski teksas değil…

  16
  1
 10. çok yerinde ve doğru bir açıklama. olması gereken bu. hayata geçer mi onu bilemem. keşke geçse, ama bence geçmez.
  lig ve 90 dakika bitene kadar skor ne olursa olsun tam destek kulübü ligde bırakır. (tribün, yerel ve sosyal medya desteği)
  lig ve 90 dakika bitmeden yapılan her türlü protesto kulübü ligden düşürür. (tribün, yerel ve sosyal medya desteği)
  hep beraber göreceğiz. son 12 haftada kimler nasıl ve ne kadar Bursasporlu…

  12
  4
 11. Bu işin şakası yok.fırsatı olan,imkânı olan her bir Bursasporlu içerideki maçlara gelip.bitiş düdüğüne kadar hep destek tam destek vermelidir.Allah korusun,düşersek.10 yıl geriye gideriz.

  11
  6
 12. Geçen gün şuraya bir yorum yazdım bilmem gören oldu mu? Küçük büyük işaretleriyle Kocaelispor’dan başlayıp Bursaspor’a kadar gelen bir sıralama yaptıydım. Anlayacağınız bu takım bitmiştir. Hele hele 2 sene önce küme düşen bir takımın taraftarları gelip de senin sahanda Bursa kümeye diye bağırıyorsa senin bu ligde kalma şansın yok demektir.

  10
  2
 13. Bursada tribün lideri yok. En büyük sıkıntı bu. Tribün liderleri ve çevrelerindeki şakşakçılar kendi renkdaşlarına atar gider yapmaktan başka icraatları yok. Tribünler düzelmez bu insanlarla.

  9
  2
 14. Tribün grupları birleşmedikçe doğru dürüst tribün lideri başa gelmedikçe yıkılmaz bir kale arkası oluşmadıkça ne deseniz boş beyler.

  8
  1
 15. GEÇTİ BORUN PAZARI SÜR EŞŞEĞİNİ NİĞDE YE BU ZAMANA KADAR AKLINIZ NEREDEYDİ 3 SEZONDUR TAKIM DÜŞMEMEYE OYNUYOR KIL PAYI LİGDE KALIYOR AMA BU SEZON TARAFTAR YÜZÜNDEN KÜME DÜŞECEK LİGDE EN ÇOK CEZA ALAN KULÜBÜZ NEDENİ SEYİRCİLER VE TRİBÜN LİDERLERİ OLACAK KİŞİLERİN HAREKETLERİNDEN DOLAYI YÖNETİMİ ZATEN HİÇ KATMIYORUM EN BÜYÜK HATAYI 3 SEZONDUR YAPIYORLAR BU HAFTAKİ BAŞAKŞEHİR MAÇINI FARKLI KAYBEDECEĞİZ SAMET HOCA SAÇMA SAPAN KADRO ÇIKARACAK EGOSU YÜZÜNDEN HATALARINDAN DERS ALMAYACAK BİLDİĞİNİ OKUYACAK OYNAMASI GEREKENLER SAHADA OLMAYACAK OYNAMAMASI GEREKENLER SAHADA OLACAK VERGİNİ VE SAVİET OYNARSA KESİN YENİLECEĞİZ NOKTA

 16. malesef bursa ve bursaspor siyasetten uzaklaşamaz bu zaman kadar bursaspora gelen başşkanlar hep o hükümetlerle yakındı yene yakın kalacak istesekte istemesekte her zaman bu siyasetten uzak durulsun deniyor ama olmaz boşuna konuşmaya bile gerek yok bursaspor bu napalım.

  7
  2
 17. Herkes Teksas’ta toplanmadan tribünden bir cacık olmaz. Radikal kuzey kalede 50 kişi boş boş bağırıyor. Maraton 100 kişi sesleri çıkmıyor. Etiketi bırakıp herkes Güney kaleye geçmeli.

  3
  5
 18. Sevgili Bursasporlular kırgınız,üzgünüz bunun içinde hep yapılan yanlışları hataları dile getiriyoruz burada yorum yapan her Bursasporlu kardeşim kendince haklı lakin ona buna şuna kızdım küstüm diye sevdan dan vazgeçilmez meydanı boşbırakmak olmaz hep diyorum çıkarsız çoğunluk sevenler o stadyumda olmadıkça hep böyle gider bu günden sonra kalan 12 maçta taraftar olarak takımıma nasıl destek olurum da olalım hani hep söylüyoruz ya çıkarsız sevmek işde o taraftar o stadyumda çoğunluk olduğunda biz başarırız Bursaspor sevdası asla yalnız bırakılmamalıdır çıkarları için sevenlere bırakıldıkça daha da kötüye gideriz gün el ele verip birlik olma günü sorunları sezon sonu oturup herşeyi ile konuşulur

  2
  4
  1. @Eski Teksas yorumuna yanıt olarak

   Aynen budur ! Insan aşkını terk eder mi hatta Bayern Mühin i,Hoffenheim ı seyretse ve 10 metre yanında bile olsa….
   Bir damla mutluluk icin ne eziyetler çektik eskiden,ama değdi şampiyonluk yaşadık…

 19. Mayıs kongre için çok geç olur. Şu adam çekip gitsin bakın tribünler nasıl doluyor. İşler nasıl düzeliyor.
  Bu adam hata üzerine hata yapıyor. Körmüsünüz gerçekleri göremiyormusunuz yoksa menfaat peşindemisiniz.
  Bu ülkede yanlış yapanada , suç işleyene de hesap sorulmuyor. Stadın inşasından, klübün paralarının iç edilmesine kadar
  herşeyin hesabı sorulmalıyken, örtbas edilip, geçiştiriliyor. Aksine Bursaspor u yönetenler kendilerinden kaynaklanan zararları
  ödeyeceklerine nemâlanıp ta çekip gidiyorlar.

  2
  2
  1. @ucbeyi yorumuna yanıt olarak

   seni taa bu sitenin kuruluşundan once olay medyanın haberlerinden tanıyorum. o dönem, orası da bu şekilde yorumlara açıktı. o zamanda aynı şeyleri rahmetli YAZICI içinde söylüyordun.

   şimdi sana da çok kişiye sorduğum, ama bir türlü cevap alamadığım soruyu sorayım.
   bu kulübü, ama isim vererek. kurtaracak olan başkan ve teknik adamı kim olsun???
   diyelim ki istedikleriniz geldi. peki, bunların sonuna kadar arkasında duracakmısınız???

   1. @köşe vuruşu yorumuna yanıt olarak

    Nerden çıkartıyorsun Yazıcı için aynı şeyleri yazdığımı. Uydurma.
    ali ay yerine kim gelirse gelsin şu klübü daha iyi yönetir.
    beyin yok ki anlayasın. aliyi desteklemeye devam et.
    Bu camia inansın yeter ki kenetlenmesini de bilir ,destek çıkmasını da.

    Çoğu kimse ali nin fos olduğunu gördüğü için ilgisini alakasını kesti.

 20. Bu siyasetten bahsedenler bırakın bu siyaset hastalığını kurtulun şu kininizden objektif iseniz sizin görüşünüzde olan Erdoğan Bilenser yani belediye başkanı bu kulube başkanlık yaptı bunlarıda yazın eleştirinde samimiyetinize inanalım.

 21. Daha 1 tane 90 dqkika baskı yapamadık teibünden.Nerde o eski Atatürk stadının baskısı tüm taraftar grupları aynı anda aynı tepkiyi verdiği günler.Hatırlayın şampiyonluk maçlarını rakiplerin ayakları titriyordu statda müthiş ses uğultu soğanlıya kadar geliyordu.Biz bunu yakalayamadığımız sürece ne yapsak boş beyler

 22. Ben gercek bursa spotlight Cunku Bursdan bAska kulup tanimam kendim altyapida gorev yaptim bursa merinos ta arkadaslar ben diyorumki gelrcek olan yonettime ilk once vakiftaki tum alt yapi antronorlerini kovmakla baslayabilirse mutlaka basarii.gelecektir buna emin olursun insallah bunu Boyle yaapan yonetimi hic kimse bir sey demeyecektir bu Boyle biline arkadaslar bana neden diye sorular sorunki ben cevaplayim nnedenleri bursa spor herkesin sevdigi renklerinne. Kurban olayim ben

 23. Konuşuluyor tamam da taraftar işi ne olucak tribün liderleri önce tribünleri bir bütünlük haline getirin bence ne kardeşim teksas ne hale gelmiş çoluk çocuğa bıraktınız işi teksas teksaslıktan gitmiş nerede olgun insanlar orada…Ayrıca tofaş tribünü adlandırdığımız tribün orayı aktif hale getirelim bu ne kardeşim cansız manken gibi oturuyorlar.Rakip takım ve taraftarları için etki göstermeli…Eski taraftar yok bunu tribün liderleri düzeltecek kişilerdir.Bizler Atatürk stadındaki taraftarı istiyoruz….

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu