Bursaspor taraftarı isyanda!

Bursaspor taraftarları, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) verdiği 2 maç seyircisiz oynama cezasına tepki gösterdi.  

Bursaspor ile Gaziantep takımları arasında geçen cumartesi günü oynanan müsabakada tribünde yaşanan olayın ardından PFDK yeşil beyazlı kulübe 2 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Bursaspor tribün liderlerinden Selim Kurtulan, PFDK'nın verdiği cezaya tepki gösterdi. Kendini bilmez bir kişinin tribünde yaptığı şahsi olayın kulübe maledilmesinin yanlış olduğunu dile getiren Kurtulan, "Bursaspor taraftarının ve kulübün suçu nedir?

Kendini bilmez birinin tribünde yaptığı münferit hadise yüzünden kulüp ve maçı izleyen gerçek taraftarlar cezalandırılıyor. Bıçak sallayanlar serbest kalıyor, ceza kulübe veriliyor. Bu nasıl bir ceza, bu nasıl bir federasyon, bu nasıl bir adalettir. Benzer olaylar farklı takımların tribünlerinde de yaşandı ama hiçbirinde böyle bir ceza verildiğini görmedik. Cezalar sadece Bursaspor'a mı işliyor?" diye konuştu.

 

Sporx

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu