Bursaspor: Tapu kayıtlarına tedbir koyuldu!

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle;

Başkanımız Sayın Recep Günay yönetimindeki Yönetim Kurulumuzun çalışmaları neticesinde Kulübe ait bir kısım taşınmazların geçmiş yönetimler döneminde Genel Kuruldan onay alınmaksızın usulsüz şekilde devredildiğinin tespit edilmesinin ardından, bugünkü toplam değerleri yaklaşık 30 Milyon Dolar (USD) olan taşınmazlarla ilgili açılan davalarda toplam yaklaşık 30.000 M2 yüzölçümüne sahip farklı niteliklerdeki taşınmazlara ilişkin olarak Mahkemece İhtiyati Tedbir kararı verilmiş ve tapu kayıtlarına tedbir konulmuştur.

İş bu taşınmazların kulübümüze tekrar kazandırılmasına ilişkin olarak yargılamalar devam etmekte olup Bursaspor’un hakkını savunmak üzere somut adımların atılmaya devam edileceğini kamuoyunun bilgisine sunarız.

Bursaspor Yönetim Kurulu

28 Yorum Onay bekleyen 3 yorum var

 1. Şükürler olsun be….
  Yıllardır hayret ediyordum.Bursaspor’umuzu soyan hırsızları ortaya çıkaran bir yiğit yok diye.

  Kökünü kazımak lazımdı zaten…

  Kökünde hastalık var !
  Başka çözüm yok…

  100
  4
  1. @Ertan yorumuna yanıt olarak

   Bir diğer adıyla ÇORBACI diyebilir miyiz 🙂 daha önce yazmıştım beş kuruşu yok konuşmasını bile tam beceremiyor BURSASPORUMA layık bir başkan değil ancak birilerinin açığını buldu ve kuyruğa bastı. Çok uğraştılar istifa ettirmeye ali ay’ı hemen seçmeye ama olmadı. Umarım bulduğun bu açıkla alnının akıyla çıkar ve davaları kazanırsın BURSASPORA büyük bir yardımın olur Recep Günay….

   89
   5
   1. @Asparuh16 yorumuna yanıt olarak

    Konuşmayı bilenler soydu bu kulübü Bursaspor’a layık mi konusunda hem fikiriz ama hakkını arıyor . Zaten böyle bir durum olmasa aday olmazdı secilemezdide. He suda var bu adam seçilene kadar doblocu barzolar reklam yapıyordu kulüp uzerinden

 2. Helal olsun Sayın Başkanım
  Bursasporu bu hale sokanların
  Sistemine çomak sokmak
  Her babayigidin harcı degil
  Dertleri Ali tay dedelerini kurtarmak
  Olan sözde Bursasporlu 1060 çorbacı
  Kardeşimiz bu duyguyu anlamaz
  Ne de olsa onların derdi kulübün
  Kurtulması degil, Recep Günayın
  Çekilip gitmesi

 3. Nerede bu ali ay cılar bir gün hesap saati gelir demiştik kim nasıl nerede ne yapmışa sonuna kadar hesap sorulmalıdır bursa spor bursa şehrinin ortak ve gerçek bir değeridir bu değere kim zarar verdiyse hesabını da fazlasıyla vermelidir ne alisi ne velisi kim ki 1 kuruşuna dokunduysa burnundan fitil fitil getirilmelidir sayın BAŞKAN RECEP GÜNAY ali ay zamanında kongre üyesi yapılan 1060 kişiyi de üyelikten çıkartılıp yanlı ve suça dolaylı yoldan iştirak ettikleri için her biri mahkemeye verilmelidir zaten 700 kusuru imza vermişti geri kalanda bellidir ver mahkemeye hepsini RECEP başkan

 4. Umarım sürecin sonunda kazanan Bursaspor olur.
  Lakin “İhtiyati Tedbir Kararı” dedikleri şey mahkeme süresince yapılan rutin bir uygulama. Yani bunu bir zafer elde etmiş gibi resmi siteden açıklamaya da gerek yok.

  3
  1
 5. kazı, kaşı başkanım benim için büyüksün inşallah bursasporumuz için güzel sonuçlanır adı geçenler umarım hukuk adalet yargı önünde hesap verirler böyle usulsuz bir alış veriş yaptılarsa.seni severler sevmezler ama paraylada büyük başkan olunmuyo bunu bize gösterdin.taktir ediyorum seni.bide şu stadın içindeki beyaz kirlenmiş blokları da boyatsan vallahi onlara bakmaktan maçı izleyemiyorum çok iğrençler yap yeşil beyaz onları da bitsin bu çilem

 6. Ulan helal olsun Hatçe Recep’e. Bu gayrimenkulleri veya çalınan 30 milyon doları kulübe geri getirsin, Özlüce tesislerinin bahçesine Hatçe Recep heykeli diktirmeyeni diksinler.

  3
  3
 7. Konudan bağımsız kısa bilgi.
  Ahmet, Mehmet in tapusuna dava açtığında mahkeme davayı görmeden önce tapuya istek üzerine tedbir kaydı koyar.
  Önemli olan davanın ciddiyetidir ; sonucudur.
  Bu tür davalar ciddi olsa da olmasa da mahkemece mecburen görülür ve Türkiye’de görülmesi yaklaşık on yıl sürer.
  Tedbir kararları çoğunlukla da itiraz üzerine kaldırılır.
  Selametle. ( Konudan bağımsız )

  1. @İLYAS yorumuna yanıt olarak

   Degil 10 yıl
   100 yıl sürse ne farkeder bilader, siz neyin kafasını
   Kimin tarafındasınız, bu kulübü soyup kulüp sayesinde zenginleşenleein oldugu iddia edilenlerin mi yoksa Bursasporun mu
   Eger bu arsalar 10 yıl sonra dahi Bursasporun eline geçse yine borç falan kalmaz düzlüge çıkarız, Bursasporun malı birilerinin burnundan fitil fitil getirilip geri alınacak.
   O KADAR!

 8. Bu kulübü 3 liğde kendini bulunca görüşcez bu receb ilerle bu davalar en az dört sene sürer ortada ne bursa kalır

 9. Geçmiş dönem arsaların temlikli olması iyi umut verici ancak matematiğim almıyor. 30.000 m2 kare yere 30 milyon$ değer biçilmiş. Yani m2’sine 1000 $ yer gösterin var mı? Detaylı bir açıklama değil ama sadece temlik konulması bile yeterli.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu