Bursaspor seyircisiz maçta PFDK’lık oldu!

Bursaspor Kulübü sahasında seyircisiz olarak oynadığı Ankaraspor maçı sonrası Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi.

TFF’den yapılan açıklama şöyle;

BURSASPOR Kulübü‘nün 19.03.2023 tarihinde oynanan BURSASPOR-ANKARASPOR TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı‘nın 46. maddesi ile 2022-2023 Sezonu TFF 2. Lig Müsabakaları Statüsü’nün 5/8 maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

MADDE 8 – TRİBÜN DÜZENLEMESİ

‘Stadyumda anons sistemi çalışır vaziyette olmalı ve kesinlikle tarafsız bir şekilde kullanılmalıdır. Takım kadroları, TFF uyarıları, oyuncu değişiklikleri ve hakem tarafından müsabaka devrelerine eklenen sürelerin anons edilmesi zorunludur. Anons sistemi ev sahibi takımı destekleyici şekilde rakip takıma karşı veya siyasi amaçlı tanıtım ve duyurular için kullanılamaz ve anons sistemi dışında tribünlere özel ses sistemi kurulamaz. Anonslar anlaşılır ve duyulur şekilde yapılmalıdır.’

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu kadarına da pes yahu . Bu neyin hıncı bu neyin kini bu ne aymazlık . ff bütün sene boyunca ki masraflarını bize kitlemekte kararlı.

  11
  1
 2. Yuh yuh yuh.TFF kimin hizmeitndediiir.Futbolun olmadığı keisn,geriye bahis,şike,mafya işleriş kalıyor.Yazıklar olsun size.

  6
  2
 3. Seyircisiz oynanan maçta ses sistemine ihtiyaç bile olmaz yahu! Yüksek sesle konuşmak, anons yapmak gibi olur. Hem seyirci yok, kime neyi duyuracağız ki…

  1
  1

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu