Bursaspor sevgisini kağıda dök

Tanıtım toplantısına Başkanımız Recep Bölükbaşı’nın yanı sıra Genel Sekreterimiz Nihat Sapan, Altyapı ve Futbol Okulu’nda Sorumlu Yöneticimiz Ali Turan, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kahya katıldı.  

Altyapı ve Futbol Okulumuzdan Sorumlu Yönetim Kurulu üyemiz Ali Turan yaptığı açıklamada  projenin hedefinin küçük yaşlarda Bursaspor sevgisini okullarda öğrenim gören öğrencilere aşılamak olduğunu belirtti. Turan sözlerini şöyle sürdürdü; “Bursaspor Sevgini Kağıda Dök  adlı yarışmamızda ilk ve orta dereceli okullarda “Bursaspor Bilinci ve Sevgisi” konulu şiir ve resim yarışması, Liselerde “Küllerinden doğan takım, Şampiyon Bursaspor” konulu hikaye yarışması, “Yaşadığım şehrin takımı, Bursaspor” konulu kompozisyon yarışması  hayata geçiyor. Bursa’da yaklaşık 900 İlk ve orta dereceli , 200 adet ise Lisemizde öğrenim gören çocuklarımıza  Bursaspor sevgisini aşılamak için bu yarışmayı düzenledik. İl Milli Eğitim Müdürümüze ve Yardımcılarına bizlere göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Mustafa Kahya ise”Bursaspor Kulübü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz yaz döneminde bu proje için çalıştı. Güzel bir proje. Hedefe ulaşacağımıza inanıyoruz. Minik Bursalılara Bursaspor’u sevdirmek için bu yola çıktık. İnşallah Bursa’mıza hayırlı olur” dedi.

Genel Sekreterimiz Nihat Sapan ise Bursa’daki nüfusun yaklaşık %20’sinin öğrencilerden oluştuğunu belirterek,  “Bursaspor sevgisi de küçük yaşlarda aşılamak için bu çok önemli bir proje. Yönetim Kurulumuzda tartışıldı. Bu proje önümüze geldiğinde heyecanlandık. Şiir, kompozisyon ve resim yarışması. Küçük öğrencilerimizin Bursaspor ile ilgili düşüncelerini bizlere aktarması çok önemli. Bursaspor buradan taraftar kazanacak” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ise “Milli Eğitim Müdürlüğü’müz ile ülkemizin en güzel en güzide kulüplerinden olan Bursaspor Kulübümüz ile öğrencilerimizle spor sevgisini yaygınlaştırma, öğrencilerimiz arasında Bursaspor sevgisini artırma bundan daha önemlisi de şehri, kimliği ve kültürü bağlamında öğrencilerimizin şehri ülke ve dünya çapında temsil eden kulübümüz ile ilişkilerini artırma husussunda düzenlemiş olduğumuz sosyal faaliyeti duyurmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Özellikle okul çağındaki öğrencilerimizin spor ile muhabbetlerinin artırılmış olması kendilerinin kişilik gelişimlerinde çok önemlidir diye düşünüyorum. Öğrencilerimizin zararlı alışkanlıklara düşmemeleri için sporla ilişkinin ne kadar önemli olduğu malumunuz. Buradan hareketle, ilkokul, ortaokul ve liselerde yarışma düzenliyoruz.  Bizim arzumu çok sayıda öğrencimizin bu yarışmalara katılacağını düşünüyorum. Bursa’ya ve Bursaspor’a hayırlı olmasını düşünüyorum” dedi.

Başkanımız Recep Bölükbaşı ise Bursaspor sevgisini yaymak adına Milli Eğitim Müdürlüğü ile çalışmaların sürdürüleceğini belirtti. Bölükbaşı sözlerini şöyle sürdürdü; “Çok güzel bir olayın içerisindeyiz. Şuandaki Bursaspor’u sevgisini ve bilincini yaymak adına yapılan bu tanıtımda tabii ki ilk adımdaki kompozisyon, hikaye, şiir ve resim yarışmasının dışında yine Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile olan çalışmalarımız devam edecek. Az önce kendileri ile konuştuk. Bizlere yardımcı olacaklarını ifade ettiler. İnşallah bir süre içerisinde okullarımızı ziyaret edeceğiz. Yönetimimiz, teknik heyetimiz, futbolcularımız ile ziyaret edeceğiz. Bursaspor sevgisini bu yarışma ile daha da pekiştireceğiz. Yine okullarımızda Bursaspor köşesi oluşturulması için gereken istişareleri yaptık.  Bu projede katkısı bulunan başta Ali Turan arkadaşımıza, proje sorumlusu AR-GE Başkanımız Kemal Güler’e ve en büyük teşekkürü de İl Milli Eğitim Müdürümüze ve Müdür Yardımlarımıza ediyorum. Başarılı olacağımıza inanıyorum.”

 

Yarışmanın detayları için TIKLAYINIZ

Yarışmanın İlk-Orta dereceli okullar için olan afişi için TIKLAYINIZ

Yarışmanın Lise dengi okullar için olan afişi için TIKLAYINIZ

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu