Bursaspor savunmayı yaptı

Bursaspor’un UEFA’ya yeni borç yapılandırması ile ilgili taahhüt belgesini gönderdiği öğrenildi. Yeşil beyazlı kulüp mali dengelerin UEFA mali kriterlerine kısa sürede uygun hale getireceğini, geçmişte sorun teşkil eden vadesi geldiği halde ödenmemiş tüm futbolcu, kulüp alacaklarının yeni vadelerle karşılıklı anlaşmalarla yapılandırıldığını UEFA’ya iletti. UEFA önümüzdeki günlerde Bursaspor’dan borçların yapılandırıldığının teyidini isteyecek. Bu süre içerisinde kulüp ödemelerini tamamlamış olması gerekiyor.

 

CEZA KATLANACAK

 

Eğer yeşil beyazlılar bu taahhütlerini yerine getirmezse UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu devreye girecek. Kontrol Kurulu Bursaspor’a yükümlülüklerini yerine getirmediği için Avrupa kupalarına yasaklama cezasının yanısıra para cezası verebilecek. M’Besuma olayı nedeniyle 2 yıl önce Avrupa kupalarına katılmama cezası ile karşı karşıya kalan Bursaspor, eğer 2.kez böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsa cezasının daha da katlanarak artabileceği kaydedildi.  

 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu