Bursaspor-Sakho geriliminde yeni gelişme!

Senegalli futbolcu takımın dün yaptığı antrenmana da katılmadı. Samet Aybaba, Diafra Sakho ile özel bir toplantı yaptı. Birikmiş alacağını bahane eden Sakho'yla ilgili yönetim, gecikmenin iki aylık dönemi kapsadığını açıkladı.

Bursaspor‘da milli maç ve seçim nedeniyle lige verilen arada tek gündem maddesi haline gelen Diafra Sakho takımın dün yaptığı antrenmana da katılmadı. Kendisine verilen izin süresinde Bursa‘ya dönmeyen ve çalışmalara beş günlük gecikmeyle katılan Senegalli futbolcunun canı istediği zaman antrenmanda yer alması takım bütünlüğü açısından hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkardı.

AYBABA ÖZEL GÖRÜŞTÜ

Sezon başından bu yana uzun süreli sakatlıkları ve antrenmanlara katılmamasıyla gündeme gelen Sakho‘nun belindeki problemden çok ödemelerde yaşanan gecikmeyi bahane ettiği bildirildi. Yönetim kanadı ise Senegalli futbolcunun alacağının iki ay geriden geldiğini açıkladı. Teknik direktör Samet Aybaba‘nın Sakho‘yla özel görüştüğü ve bu davranışlarına son vermesini istediğini söylediği belirtildi.

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. böyle huzursuzluk ortamından çıkacak tek sonuç vardır…Mağlubiyet ve küme düşme.. Ali Ay ve yönetimi, lütfen biraz olsun camiaya saygınız varsa, ortamı toparlayın ,takımı ligde tutun ve sezon sonu topluca görevden ayrılın…

  81
  2
  1. @apoli yorumuna yanıt olarak

   Buldukları oyuncularda karaktersiz ya arkadaş hangi takım gününde ödeme yapıyor 2 ay geriden gelmesi topçunun oynamamasına bahane olamaz nerden buldunuz bu herifleri de transfer ettiniz olmaz olsun öyle golcü atcağı golün içine edeyim

   11
   1
  2. @apoli yorumuna yanıt olarak

   Ali aydan istediğiniz şey son 3 yıldır yapamadığı bir sey.Son 3 yıldır bunu başaramamış birisinden,şimdi bunu beklemek hayalcilikten öteye geçemez.

   31
   1
 2. Hani bu adamın sözleşmesinde 1 aydan fazla süre sakat geçirirse maaşını rennes öder diye maddesi vardı. Böyle bir madde varsa niye biz ödüyoruz maaşını sezon başından beri 10+ maç kaçırmadı mı bu adam

  37
  1. @Sss yorumuna yanıt olarak

   Sözleşmeye konulan maddedeki sakatlık durumu sadece geçmişte sürekli geçirmiş olduğu kronik sakatlığı tekrarlaması durumunu kapsıyor. Bu sezonki sakatlıklarının geçmişte yaşadığı sakatlıklarla alakası yok, sadece maaşını alamadığı için oynamıyor açık ve net.

  2. @Sss yorumuna yanıt olarak

   dostum işte kalan 2 aylık maaşı onuda vermemısler işte al sonuc ortada sakat gunlere takımı ödemiş kalan gunleri bizimkiler ödememiş malesef….

  3. @Sss yorumuna yanıt olarak

   Sen adamın hakkı olan maaşını öde ilk önce sonra yattığı için parasını ödersin zaten parasını versen yatmaz. Sen bursadan senegale gitsen maaşın yatmasa oynar mısın sadece merakımdan soruyorum? Çokta umrumda senegal takımı dersin eminim

   6
   1
 3. 3 senedir Bursaspor Yonetilmiyor,Yonetilemiyor ! Bunun dogal sonuclarinida 3 senedir goruyoruz zaten,muhtemelen kume dusmeyle sonuclanacak kabus gibi yasatilan 3 sene ! Bu adamlarida,bunlari getirenleride,Bursasporun basinda oturtanlarinda…………………….

 4. Bu yönetim ne topçula ne personele nede işten çıkardığı işçilere para verme hevesi yok bunlarda ben örneği alt yapıda şoför olarak çalışıyordum 10 aydan bugüne bir kuruş para yatirmadi

  5
  1
 5. Eğer bu sakho denen oyuncuyu bu hafta Alanya ya götürüpte oynatırsan samet hoca ben senin hocalığından şüphe ederim diğer oyuncular davasına sahip çıkıp bir an önce gaibiyetler almak için antreman kacırmıycak .Bu zaat oynamadan para kazanacak .Takımdaki iş ahlaki herşeyden önce gelir.Sakho diğer takım arkadaşlarınında bu haliyle kötü örnek oluyor . Kimsenin BURSASPORdan büyük değildir.derhal kadro dışı bırakılmalıdır.

  5
  4
 6. Kulübün durumu ortada.Takımında hali ortada.Tesis calisanlari 3 maas geriden geliyo.Butun futbolcuların alacağı icerde.Bu karaoglan kendini çakalmı sanıyo.Tamam hepimiz paraları gününde ödensin isteriz ama suan takim can cekisirken bu arkadas arıza cikaricaksa yollayin Vakifkoye Kembonun yanına.Yeter be bi futbolcular kalmıstı tekme vurmayan.Yazıklar olsun yönetim kendiniz gibi karaktersiz adamları toplayip getirmissiniz.Bu takım düsmemeli.Bu arkadasa taraftar fazladan kredi verdi zaten.Sahada yürücekse Kubilayla basla daha iyi Hoca.

  4
  3
 7. Özellikle mi yapıyor basın bunu ? 2. lige daha çok mu okunacaksınız. Size inat Sakho da çakacak ligde kalacağız İnşallah

 8. Alacağı olan insana ödememek geciktirmek nedir? O da işte sizi böyle cezalandırıyor. Sonunda ilke ilke ödeyeceksiniz adam oynamadığıyla takım düştüğüyle kalacak. Alın Kembo da aynı. Oynatmıyorsun ama parasının ödeyeceksin. Yazıklar olsun sizin disiplininize yöneticiliğinize. Diğerleri de oynamazsa ne olacak? Amatörlerle mi maça çıkacaksınız?

 9. 2 ay geriden maaş alıyorsa çok iyi bir şey. Hangi takım bu kadar sürede ödeme yapıyor. Galatasaray 6 ay geriden maaş ödüyordu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu