Bursaspor piyangosu rafa mı kalktı?

Bursaspor'da Başkan Günay'ın "Kurtuluş kampanyası" olarak duyurduğu ve 300 milyon TL gelir beklediği piyango projesinin iptal olduğu belirtiliyor.

Bursaspor’un resmi internet sitesinden 24 Temmuz 2023 günü duyurusu yapılan ve startı verilen, Başkan Recep Günay’ın bugüne kadar dile getirdiği tek gelir projesi olan eşya piyangosu, aradan geçen 15 güne rağmen bir türlü hayata geçirilemedi. Camia söz konusu piyangonun akıbetini merak ederken, kampanyanın resmi adımlarının bir türlü tamamlanamadığı ve iptal olduğu iddiası ortaya atıldı.

TEMİNATA KAYNAK BULUNAMADI MI?
Başkan Günay ve Yönetim Kurulu‘nun, Milli Piyango‘dan gereken izinlerin alındığını ifade ettikleri ve tanesi 100 TL‘den 3 milyon adet biletin satılması yolu ile 300 milyon TL gelir elde etmeyi planladıkları piyango kampanyası için Milli Piyango İdaresi’nin kendilerinden talep ettiği 33 milyon TL dolayındaki teminatı karşılayamadıkları ve yaşanan gecikmenin bundan kaynaklı olduğu iddia ediliyor.

“BENZİNLİĞİ TEMİNAT GÖSTERELİM”
Benzer bir projeyi, daha önce kısa bir süre görev yaptığı Mudanyaspor‘da da gündeme getiren Başkan Günay‘ın, yaşanan teminat problemini, kulübe ait benzinliği teminat göstererek aşmaya çalıştığı ancak kulübün kredi borcu bulunan bankalar başta olmak üzere hakkında birçok temlik bulunan benzinliğin bu nedenle teminat olarak kabul görmediği de konuşulan detaylar arasında.

SATILAN BİLETLER NE OLACAK?
Kulüp sitesinden daha önce yapılan ve kampanyanın duyurulduğu açıklamada, 5 bin 604 biletin hali hazırda pazarlandığı ifade edilmişti. Satıldığı ifade edilen bu biletlerin bedellerinin tahsil edilip edilmediği ve tahsil edildi ise bu hususta ne yapılacağı, elde edilen gelirin şu ana kadar kullanılıp/kullanılmadığı da oldukça merak ediliyor.

18 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Recep sende ne para gezer de bide benzinliği teminat gösterelim diyorsun. ? Sen kime sordun bunu hayırdır. Cebinde 5 kuruş paran yok bırak artık bizi oyalama!

  33
  26
  1. @Teksas16TR yorumuna yanıt olarak

   Keşke dediğin gibi olsa, paralılar sırada dimi. Farkında mısın her seferinde istifaya çağrılanı arar oldu bu takım. Pardon da kardeş şu durumdaki takıma hangi paralı deli başkanlık eder. Adam kendine parasıyla sövdürür mü ? Sözüm hak edene gitsin: 2 haftada bir maça belki gidecek, bursa storedan lisanslı 1-2 ürün belki alacak sonra statda ana avrat küfür edecek milyonlarını harcayan adamlar da buna katlanacak ?

  2. @Teksas16TR yorumuna yanıt olarak

   Parası olan kim başkan adayı olmak istedi kardeş! Biz de bu şehirde yaşıyoruz. Parası olanları da gördük, başarı koca bir sıfır, yürek desen Selanik. Hani Ali Ay dedeniz nerede, hala adayım diyemiyor! Belediyeciler de terk edip arkalarına bakmadan bırakıp gittiler! Niye bırakıyorsunuz diye soran oldu Mu? Kalkmış parasız baskan diyorsunuz, Başkan olmak için para limiti mi gerekli. Hangi iş adamı, texas in keyfi için parasını harcayacak, hem zamanını harcayacak ve birde ana avrat küfür yiyecek! Böyle bir dünya yok.

   14
   5
  3. @Teksas16TR yorumuna yanıt olarak

   Okuduğunu anlama özürlü cahil çorbacı işte n’olcak?

   Bu piyango için herif “benzinliği teminat gösterelim” mi demiş? 🙁

   Bunlar da burda yazıyorlar ya. 🙁

   21
   3
 2. Evet büyük başkan recep günay (!) bu işte yattı tahtayı açacağım diyodun hadi aç bakalım.Sitede ki recep günayı savunanlar siz de başkanınıza destek olun da açın tahtayı hodri meydan.

  21
  16
  1. @Timsah1616 yorumuna yanıt olarak

   Biraz sabır kardeş, tahtayı kapalı olarak bırakıp gidenlere( Belediyecilere) bir şey yazmıyorsun, devre arası tahtayı açacağını söyleyen adama laf sallıyorsun vallahi pes! Hangisi eleştirilmeli, tahtayı kapalı bırakıp gidenleri mi, açmaya çalışanları mi? En azından bir çare arıyor değil mi? Daha maçlar başlamadan, sezon açılmadan karalama kampanyası başlatiyorsunuz. Gidenler çok mu başarılıydı? Takımı 2.lige düşürdüler, az daha 3.lige dusuyorduk! Bu mu başarı, bunları niye yazmiyorsunuz?

   9
   10
   1. @Krc yorumuna yanıt olarak

    Bursasporun şuanki halinde bana göre en masum olan yönetim ömer furkan banaz yönetimidir göreve geldikleri gün ve bıraktıkları gün arasında 24 milyon euro borç eritmişler.Recep günayı niye eleştirdiğime gelince göreve gelirken bizim bursasporu yönetecek gücümüz yok diye açıklama yapan bir insan nasıl oluyor da 1 ay sonra ben 200 milyonluk tahtayı açacağım diyor.Ayrıca ligler başlamadan eleştirmem için bir sürü sebep var 3 tane tecrübeli futbolcumuzu takımda tutamadılar.Özer hocayı yolladılar , lisans alamıyoruz lige katılamayacağız gibi bir durum ortaya çıkarıp bursasporu ana haberlerde rezil ettiler daha sayayım mı?

    8
    4
 3. Recep Günay her konuşman da genel kuruldan yetki alınmadan satılamaz diyorsun sen kimden yetki aldın ki bursasporun benzinliğini teminat gösteriyorsun.Nerde kaldı hukukçuluğun.

  18
  9
   1. @Teksas16TR yorumuna yanıt olarak

    Daha önceki yönetimlere gelirler nereye gitti diye sordun mu? Daha gelir gelmeden şaibe yaratıyorsunuz, gerçekten hayret birsey! Bu yönetim, kaç ay veya yıl yönetimde kaldı ve kaç tl geliri biryerlere harcadı.Yazar misin kardeşim? Biliyorsan yazın da Bursa halkı duysun, yazamiyorsan kul hakkı yedigini de biliyorsun sanırım. İnançlı bir kişi bu durumda günah işlediğini bilmeli!

    5
    2
 4. RECEP GÜNAYIN HAYATI HİKAYE GÖZÜNÜ SEVEYİM SÖZÜNÜ TUTAMAYAN ADAMIN TEKİ NE BEKLİYOSUNUZ BU ARKADAŞTAN NE BEKLENTİLERİ VAR

  5
  4
 5. Piyango rafa mi kalktı? Miş lerle muş larla haber mi olur? Net bir şekilde proje gerçekleşmez o zaman haber yaparsınız. Bu karalama kampanyası neden? Niçin her şeyin olumsuzluklara sonuçlanmasını bekler haldesiniz? Bu proje gerçekleşirse, tahmin edilen kadar gelir olmaya bilir, o zaman yönetimden özür dileyecek misiniz? Bu yönetimi kabullenemediginizi anladık, başka bir paralı aday mi vardi, neden Divan heyetine müracaat etmedi ve genel kurula gelmedi? Bu yönetim Divan kurulu nun kontrolünde, genel kurulda göreve gelmedi mi? Bu proje tutmazsa başka bir yol denerler En azından çözüm üretmeye çalışıyorlar, tahtayı kapalı birakip gidenler için niye bir eleştiri yazısı yazılmıyor da tahtayı açmaya çalışanların projelerini eleştiriyorsunuz. Bizler de Bursa da yaşıyor ve her şeyin farkındayız. Daha sezon başlamadı, bir maç dahi oynanmadi ama karalama kampanyası bir aydır başlatıldı. Daha ilk maçta bu takım galip dahi gelse birileri (Texas) yönetim istifaaa diye bagiracaklari kesin. Pes doğrusu!

  5
  2
 6. Hadi be hacı dayı git artık vallahi bıktırdın.Hem kendini rezil ettin çok daha kötüsü koskoca camiayı cümle aleme rezil ettin.Bursasporun önünü kapayarak büyük ah alıyorsunuz farkında değilsiniz.İleride fitil fitil çıkar sizden yazık olur…

  3
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu