Bursaspor nereye bakıyor? Metin Korkmaz nereye koşuyor?

Şuan birçoğumuz eline hesap makinası almış, kalan maçların fikstürü üzerinden hesap kitap yapıyoruz.

Adana Demirspor-Altay maçında yaşanan hakem skandalı bu hesap-kitap işine kendimizi çokta fazla kaptırmamamız gerektiğini tokat gibi yüzümüze tekrar vurmuş vaziyette.

Bursaspor eğer ki (-3) puan cezası almamış olsaydı şu an hepimiz bambaşka hesaplar yapıyorduk.

Bu konuda hiç hazzetmediğim şeytanın avukatlığını yapmak istiyorum.

Hikâye Haziran 2019 tarihinde TFF tarafından ‘Kulüp Lisans ve Fair Play Talimatı’ nın yayınlanması ile başlıyor.

Bu talimat kulüplerin şu anki mali tablolarında yerine getirilmesi çok zor bir kısım şartlar ortaya koyuyor.

İddia ediyorum ki; Türkiye’de bu talimat şartlarında puan cezası almayacak kulüp bulunmamaktadır.

Diğer kulüpler, üzerinde oynanmış ve piyasa jargonunda ‘Makyajlı Bilanço’ olarak tabir edilen bilançolarını TFF’ ye gönderirken, biz ise Mayıs sonu itibari ile yeni bir yönetim seçiyoruz.

O kaos ortamında kulüp profesyonellerince başkan ve yönetim yeterince aydınlatılmıyor.

Kulübün bilançosu ise profesyoneller tarafından mevcut hali ile TFF ’ye gönderiliyor.

Netice de TFF tarafından kulübe gönderilen yazı ile 60 günlük ek bir süre veriliyor ve futbolcu eskilerine olan borçların kapatılması aksi takdirde puan silme cezası uygulanacağı ifade ediliyor.

Başkan Mesut Mestan bir anda bu konuyu kucağında buluyor.

Yukarıda Allah var bu konuda kulüpten alacağı olan futbolcular ile görüşüyor hatta bir kısmını ikna ediyor. Ancak ölümüne inat eden ve ikna olmayan bir gurup var ve şeytan’ın avukatlığı da tam burada başlıyor.

Hepimizin bildiği gibi Ali Ay’ın başkanlığında ve özellikle Ali Ay tarafından transferlerde tek yetkili kılınan Yüksel Çolak zamanında Bursaspor’un transfer ettiği futbolcuların çok büyük bir kısmı doğrudan veya dolaylı olarak Menajer Metin Korkmaz’a bağlı isimlerden oluşuyor.

Metin Korkmaz ise kişisel CV’ sine Adana Demirspor idari menajerliğini eklemiş yani resmi olarak bu kulüpte görev alan bir kişidir.

Hatta bomba gibi bir iddia ortaya atıyorum Başkan Mesut Mestan, Metin Korkmaz’la ona bağlı futbolcuların ikna edilmesine yardımcı olması için İstanbul’da buluşuyor.

Bu yemekte Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak’ta bizzat hazır bulunuyor.

Netice itibari ile bir kısım futbolcular ikna edilemiyor ve Bursaspor (-3) puanı hanesinde görüyor.

Bu puan silme olayı olmasaydı puan durumunun ne olacağını ise hepimiz biliyoruz.

Şu an olmasa bile Başkan Mesut Mestan’ ın lig bitiminde bu süreci ve yaşananları şeffaf bir şekilde Bursa ile paylaşması gerektiğini düşünüyorum.

Konunun avukatlığını yapmaya devam edecek olur isek; Adana Demirspor daha düne kadar batık bir kulüptür. Hatta kulübün borçlarına kefil olduğu ve bu neden ile iflas ettiği için eski başkanlarından rahmetli Bekir Çınar intihar etmiştir.

Adana Demirspor’un bilançosunda sözleşmesi sona ermiş eski futbolcularına borç gözükmemesi imkânsız ötesi bir durumdur.

‘Kulüp Lisans ve Fair Play Talimatı’ nı konunun anlaşılması için biraz daha irdelemek gerekmektedir.

Bu talimata göre alacağı olan bir futbolcunun kulübü TFF veya FİFA’ya şikayet etmesi gerekmiyor.

Bu şikâyetlerin neticeleri ayrı yaptırım doğuruyor. Talimatnameye göre Kulübün futbolcusuna eskiden gelen borcunun olması ve bilanço içerisinde bu borcun gözükmesi yeterli oluyor.

Bu konuda kulübe ek süre veriliyor ve süre içerisinde futbolcudan ibraname alınmaz ve TFF’ye iletilmez ise puan silme cezası uygulanıyor.

Şahsi düşünceme göre yine tekrar ediyorum ki; mevcut talimatnameye göre ülkemizde puan silme cezası almayacak kulüp bulunmamaktadır.

Bu nedenle Bursaspor tarafından acil bir şekilde TFF’ye ihbar ve itirazda bulunulmalı ve diğer kulüplerin gönderdikleri bilançolar üzerinde oynama olup olmadığı, gerçeği yansıtıp yansıtmadığı  hususlarında ise  TFF tarafından bağımsız denetim kuruluşlarına inceleme yaptırılmalıdır.

Son söz; Gerek ligin bitimine iki maç kaldı deyin, gerek ise son beş maç deyin ne olursa olsun!

Bursaspor proje takımlarına inat!

Onların maddi imkânlarına inat!

Türk Futbolunu kirleten yancı, kolpacı tiplerin tüm ayak oyunlarına inat!

Bu sene ait olduğu Süper Lig’e çıkacaktır.

Hepinize saygı ve sevgilerimle…

36 Yorum Onay bekleyen yorum yok

    1. @Erdal yorumuna yanıt olarak

     Saha dışı yardımlar olmasa enson Altay maçını 2-1 mağlup bitecekti nasıl ezeceklermis ,bu ligin en kaliteli takımı Bursaspor’dur

     23
     3
  1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Alışın artık bu düzene.Burasi Türkiye.Hakmış,hukukmuş,adaletmiş vs. Bu tür kavramlar bu ülkede geçerli değil.Siz çıkın topunuzu oynayın.Sampiyonluk sonrası kulların zulmüne uğramaya devam ediyoruz ama kuldan büyük Allah var.Burda kesmezse öteki tarafta hepsinin hesabını keser.

   24
   6
   1. @Jukebox yorumuna yanıt olarak

    Oyle hakkımızı arayacağız veya arayalım gibi komik cümleler kurmayın.Vallahi kendinizi Silivri’de bulursunuz.Bu ülkede adalet,hukuk,eğitim yok.

    22
    12
  2. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Siz yazdınız senaryoyu oynatmayız bu tiyatroyu !
   Dediğin gibi ”Dimitar” play off oynarsak mavi eşşekler gelsin de tepelerine binip saf dışı bırakalım…Böylece kendilerine en güzel cezayı ve cevabı biz vermiş oluruz !
   Tüm büyük Bursasporlular’ a selamlar endişe etmeyin bu takım bizim lige ait olduğu yere geri dönecek…
   Geleceğiz Bizans’ ı tekrar feth edeceğiz…! O bayrak boğazda tekrar İrfan Buz ile sallanacak !!!

   31
   3
  3. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Dimitar kardeşim.
   Ağzına sağlık.
   İlk ikiden cikamadigimiz takdirde play-off un finalinde ads ile karşılaşıp evire çevire yenerek Superlig e çıkmak nasip olsun bu büyük camia ya.

   58
   3
 1. Oooo dümenler oyunlar tiyatro lar … Eski yönetimin acizliği cahil liyi … Menajer bozuntusunun kurgulayıp ads başkanı murat sancak ın eşliğinde yemeler içmeler. .. Ondan sonra gelsin 3.puan silme ceza sı. Ne yazık ki Türk futbolu dibine kadar siyaset e bulaşmıştır. . Adam ads üzerinden isim yapıp bilinen parti den siyasete girecektir. . Futbol üzerinden oynadığı tiyatro yuda yakın zamanda perdeye aktaracaktır. .. Bu yaptığınıda mübah görüyor. .. Buna hakemlerde dahildir oynanan oyunun aktörleridir. .. İNŞALLAH AMA İNŞALLAH YAPTIKLARI OYUNLAR AYAKLARINA ELLERİNE DOLAŞSIN İNŞALLAH. ..

  28
  7
 2. Anlamadığım konu zaten o bize göre kat kat borcu olan istanbul kulüpleri neden ceza almazlar ?? Birde bu borç nasıl kapanır arkadaş 450 milyon tl kampanya başlatiyon 300 bin toplaniyo gelir kaynağın kalmadı ne otopark ne benzinlik nasıl olacak bu iş aklım almıyor allah yardımcımız olsun .

  16
  3
 3. Yazık yazık .Bu ülkede hak,hukuk ve adaletle iş görmek yerine entrika,düzenbazlık,ve ve dolandırıcılık neden tercih ediliyor şi,mdi daha açık anlaşıldı.

  15
  4
 4. Söylediklerin o kadar yanlış ki iş adamları cebinden bir klubün borçlarını ödeyemez.Öderse bu futbolda suçtur ve ceza sebebidir.Yoksa Chelse başkanı Abramoviç tüm ödemeleri cebinden yapar klubü cezadan kurtarırdı.

  11
  1
 5. Borc daha da buyudu. İnsallah cikariz hangi topcuya borcumuz varsa yayin gelirini verelim. Eksi puanla baslamayalim ha metin bey satacaksa kapacagi 8 milyon eu. Yok artim 1.5 adam satmak hatta sattigin topcusun sonraki satisinda yuzde 30 isine gelen oynar oynamayan vakifkoye. Stat isim hakki tek kurtulus tum siyasi gucumuzle THY adini almak tek kurtuluş.

  9
  5
 6. Adamlar kafaya koymuş çıkmayı, lobi yapıyorlar, dalavere yapıyorlar, arkaları sağlam, başkanları zaten malum, her pisliği yapıyorlar ve bunları yaparak süper lige çıkmayı hak ediyorlar, evet malesef bu ülkede (çoğu zaman) işler böyle yürüyor, peki biz ne yapıyoruz, koyun gibi yapılan adaletsizliklere hiç ses çıkarmadan avanak gibi sahadan gelecek sonuçları bekliyoruz, çıkamassak bu kulüp yok olacak daha uyuyalım biz.

  7
  1
 7. ORAYA BURAYA ÖTEYE BERİYE BAKMADAN / RECEP BÖLÜKBAŞI ALİ AY ERKAN KÖRÜSTAN YÖNETİMLERİ BİR AN ÖNCE MÜFETTİŞLER TARAFINDAN PROFOSYENELCE İNCELENMELİ VE SONU NEREYE GİDERSE 3, LİĞ AMATÖR LİĞ BU YAPILMALI KİMLER KİMLERLE ALTTAN ÜSTEN OYNAŞMIŞSA HERKES ETEĞİNDEKİ TAŞI DÖKSÜN KİM BURSASPORUN TEK KURUŞUNA TENEZÜL ETTİYSE HESAP SORULSUN BAK ONDAN SONRA GELİP BAŞKANLIK YAPAN KİŞİ NASIL SAKIZA BİLE FİŞ FATURA ALIYOR GÖRÜN

  7
  1
 8. Bildirsen ne olur bildirmesen ne olur.ttf zaten başlı başına yanlı.bizi ikinci lige düşüren ttf ve mhk değil mi zaten. şikayet etsende birşey çıkmaz.

  6
  1
 9. Kolpacı…Yancı…At Hırsızı Kılıklı İnsanların Hesabı,Planı,Oyunu(Para.Lobi.v.s.) varsa…Bizmde Bunların ve Herşeyin Üzerinde olan.Cenabı Allah ımız var…
  Gönlümden Geçen…61 şer Puanla…3 lü Averajla…Bursaspor…Hatayspor Direk S.Lige…Ads 3. olarak neticelenmesi şeklinde geçiyor…
  Bakalım Mevlam Ne Eyler…Ne Eylerse Güzel Eyler.
  Herkese Saygılar…

 10. Müthiş saptamalar ve müthiş bir yazı. Helal olsun Hakan Diçtürk. Bizde böyle yöneticiler yok ki kulübü kurtarsın. Messut Mestan ve yönetim listesindekiler, alayı ceylan. Diğer tüm takımlar makyajlı bilanço gönderip paçayı yırtmış, bizim lavukar langırs diye hemen radara yakalanmış. Ahh ulan bee. Yüce Allahım şu Ali Ay’ı, Metin Korkmaz’ı, Kasap Yüksel’i ve bu işi kurcalayan diğer tüm yancıları bildiği gibi yapsın.Çoluklarından çocuklarından çıksın Bursaspor’umuza yaşattıkları bu kötülükler.

  5
  2
 11. öyle tık diye ödenmiyor işte kanun nizam tanımayan başkanın yaptıklarını sende kabul ediyorsun . Dediğin gibi olsa Ali KOÇ Fenerbahçe’ yi ihya ederdi, Kulübün geliri ve giderine bakılıyor, ama sen at gözlükle baktığın için yapılan usülsüzlüklerin daha farkında bile değilsin

  1. @Bumin yorumuna yanıt olarak

   mrb. arkadaşlar. ads dernekler statüsünde olan bi kulüp. sizin yaptığınız Chelse ve fb gibi örnekler şirketleşmiş kulüpler içindir. usulsüzlük yok ortada. Bağış yapılabilir derneklere.. ADS şirket degildir. Hakeden çıksın süper lige buda kesinlikle bu ligde potansiyeli taraftarı en iyi olan Bursa ve ADS dir. Hiçmi hiç sevmem Bursasporu ama futbolsever olarak Erzurum Hatay Akhisar Altay veya şu an süper ligde şampiyonluğa giden başaksehir veya bi Kasınpaşa Genclerbirliği gibi takımların yerine taraftarı olan potansiyel şehir takimları olsa lig daha renkli olur. ADANA dan saygılar..

 12. Hangi yonetim gelirse gelsin ya metin korkmaz ile ya özkan doğan ile götürdü sizin bu sene ki mesut başkanınız bu sene metin korkmaz ile yaptı takimi bide bunları izleyip izleyip destek veriyor bu cahil taraftarlar

 13. Kaç Defa elimize Lider olma fırsatı geçti
  Kendi Sahamızda mahalle Takımlarına
  Puan verdik geçin üç puanımızı sildiler
  Meselesini

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu