Bursaspor nasıl şirketleşecek?

Bursaspor Genel Sekreteri Erkan Öncel, Bursaspor’un şirketleşmesiyle ilgili çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini ve önemli bir yol alındığını kaydetti.

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri‘nde düzenlenen basın toplantısından konuşan Erkan Öncel, “Motivasyonumuzun büyük kısmı transfer tahtası ve şirketleşmeyle ilgili. Şirketleşme konusunda süreç devam ediyor.

Bu konu Bursaspor’un olmazsa olmazı. Yeniden dirilişe katkı koyacak en önemli olgu şirketleşme. Arkadaşlarımız çalışıyorlar. Üst kurumlardan da destek alıyorlar. Ciddi yol alındı. Bütün paydaşların ve delegelerin içinde olduğu sistemin doğru olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Öncelikle yönetimi kutluyorum,önemli bir adım, para olmadan bu kulübe iyilik yapmak, kulübü şirketleştirmektir. Daha önce parası olmadan yönetime gelenleride, şirketleşme konusunda adım atmamalarını kınıyorum.

  28
  6
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   bence şirketleşmeden çok daha önce camiaya futbol, taraftarlık, kentlilik, kurumsallık nedir en ince ayrıntısına kadar anlatılmalı ve öğretilmeli.

 2. Bursaspor şirketkeşince kulübün bütün hisselerini Recep Günay satın alıyo mu bi de? Bak sen işe. Ama yok be, nerde alcak? Akşam oldu mu eve gitmeye para yok denyoda.

  6
  9
  1. @Raşit yorumuna yanıt olarak

   Recep Günay kadar başına taş düşsün. Eski hırsız başkanlarla, mesela benle uğraştı diyemi bu adama takmışsınız ?

 3. Arkadaşları çalışıyormuş . Başka da bir şey anlamadım konuşmadan. Arkadaşların mesela çalışırken neler yapıyor sirketlesme adına hangi icraatları gerçekleştiriyorlar . Şimdi cam silsem ben de çalışmış olurum

  5
  8
 4. Bu kadar üye varken nasıl bir yol alındı anlamak mümkün değil “ciddi yol alındı” kullanırken baştan bunun ana başlıklarını bile anlatamıyorsan demekki Istanbulda vadeliler ve 5 sene sonra onu bunu yaptık gibi birşey eğer bir yolun temeli atılmadıysa eğer kontrat zaten başka yönetim zamanında imzalandıysa ve inşaat şirketi değişmediyse ve senin vakti 30% bitirildiyse zaten o projenin parası devlet garantisiyle ödenmek zorunda sen temelini atmamışsın kontratı yapmamışsın inşaatcı değişmemiş yani senin projen nasıl olabiliyor? eğer bu yönetimde açık açık yaptıklarını göstermiyorsa o zamanda fikir bir proje olmuyor onuda sahiplenmezler!

  2
  9
 5. Bursaspor adına yapılacak en önemli ve aynı zamanda en zor işlerden biridir A.Ş. ye dönüşmek.
  Yalnız konunun uzmanlarının halkı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek zorunluluğu vardır.
  Halkın dernek statüsünde yönetilen Bursaspor kulübünün şirketleşme prosedürlerini bilmeye hakkı vardır.
  Diğer bir konu da kişilerin eğer açıkça anlatılmaz ise şirket olunca bütün dertler kısa sürede bitecek düşüncesinde olması muhtemeldir.
  En azından şirkete dönüşmek ile halka hisse arzının farklı şeyler olduğu bilgisi verilmelidir.
  Halka arz edilecek şirketlerin finansal verilerinin belirlenen limitler de olması gerektiği ve bu duruma gelmek için yapılacak çalışmaların uzun soluklu aynı zamanda doğru yapılanma ve iyi yönetilmekle doğru orantılı olduğu anlatılmalıdır.
  Aynı zamanda içinden geçilecek süreç sportif başarılar ile yakından alakalıdır.

  1
  2
 6. Bursasporun tek cikis yolu sirketlesmedir, yonetim kurulu bu konuda belirli bir seviyeye ulastiginda bilgilendirme yapacaktir. Kentimizin potansiyeli vardir.

 7. Yurt disinda büyük liglerin tüm takimlari sirket külüp kapanmicak köklü bir kulübüz endisenlencek birsey yok taraftrar ayni taraftar sirketin kimse batirmak istemez celzi örnegi abranavic giddi birseymi oltu takima celsi gene ayni celzi

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu