Bursaspor Mustafa Er’i açıkladı!

Mustafa Er Futbol Direktörlüğü görevine getirildi.

Bursaspor Kulübü tarafından yapılan açıklamada “Kulübümüz yeni sezon yapılanmasında Futbol A Takım transfer planlaması, altyapı organizasyonu, Oyuncu izleme (scout) ve geliştirme süreçlerini de kapsayan “Futbol Direktörlüğü” görevine Mustafa Er getirilmiştir.” denildi.

3 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Teknik ekibi ayırarak Görevi kısıtlanmış olsada başlangıç için güzel. A takım transfer planlaması var ise öncelikle teknik ekibin isteği değil, analizler ile yararlı olacağı düşünülen futbolculae transfer edilmeli ve teknik ekip onları kullanarak verim sağlamalı. Avrupa futbolu bu yönde değişti, teknik direktörler artık futbolcu aramıyor, scout ekipleri buluyor, transfer komitesi gidip alıyor. İngiltere’de takımın her şeyine bakan menajerler dahi değişmeye ve alınan futbolcuyu en yararlı şekilde kullanmaya başladı. Scouting önemi de burada ortaya çıkıyor. Son örnekleri Enes Ünal, Cengiz Ünder, Cenk Tosun’dur. Bu oyuncuları teknik direktör değil, scouting ekibi transfer etmiştir. Mustafa Hocaya çok iş düşüyor. Başarılar diliyorum.. Sanırın bir Aykut Kocaman projesi gibi bu görev değişikliği, pro lisansı alsın, gelecekteki teknik direktör kendisi olabilir.

    14
    1
  2. A Takım hariç görevlendirilmiş bu bir güzel adım tebrikler fakat teknik direktörden sportif direktör çıkarmak anca bizde olur, Mustafa hocafan faydalanılması güzel fakat bu sportif direktörlük işi çok farklı ve özel bir iş yeterliliği olmalı.

    6
    2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu