Bursaspor markasını ayağa kaldıracağız

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Tam sezonunun ikinci etap kamp çalışmalarının son idmanı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Tahsin Tam‘ın basın mensuplarına yaptığı açıklamalar şöyle;

“Bugün itibarı ile yaklaşık 16 günde 27 antrenmanı tamamlamış bulunuyoruz. İlk başladığımız günden itibaren bugüne baktığımızda çocuklarımız her geçen gün gelişiyorlar. Daha önceden uzun yıllar altyapı antrenörlüğü yaptığım için onların psikolojilerini çok iyi anlayabiliyorum. Buraya adapte olabilmek çok kolay değil, baskıyı kaldırabilmek, arkadaşları ile sağlıklı iletişimi sağlayabilmek ama oyuncularımızın her geçen gün özgüveni yerine geliyor. Çocuklarımız her geçen gün daha fazla gelişiyor. Bursaspor altyapısı özel bir altyapı, oyuncularımızda özel yeteneklere sahip oyuncular ama onları hem fiziksel hem mental olarak geliştirmek durumundayız. Yoğun bir çalışma programı uyguladık, bugün itibari ile o programı tamamlıyoruz. Çalışmalarımıza 2 Ağustos itibari ile Afyon’da devam edeceğiz.

Transfer tahtamızın açılması durumuna karşılık hazırlıklıyız, transfer listemizi güncelliyoruz o donanıma sahibiz. Ama transfer tahtası ile ilgili ben herhangi bir hareket görmüyorum. Camiadan gelen borçların ufak ufak silinmesi bizi mutlu ediyor ama bunun artarak devam etmesi lazım. Şehrimizden borçların silinmesi durumunun artarak devam etmesini istiyoruz. Şu anki yönetim Bursaspor‘un son zamanlardaki en iyi yönetimi her konuda çok şeffaf ve net insanlar, yapılan her harcamanın kuruşunu verebilecek insanlar. Yönetim kurulumuz çok büyük bir mücadele içinde ama onların da güçleri bir yere kadar. Desteği fazlasıyla hak ediyorlar, şehrin ileri gelenleri yönetime fazlasıyla güvenebilirler. Bursaspor‘u hep beraber ayağa kaldırmak için buradayız ama tüm şehrin ufak tefek demeden desteğine ihtiyacımız var.

Bugün 13 oyuncumuzla profesyonel sözleşme imzaladık. Futbolcu kardeşlerimiz için hayırlı olsun, inşallah hem Bursaspor‘a hem de Türk futboluna değer katarlar. Her geçen gün gelişmek zorundalar çünkü bu attıkları imza daha ilk adımları, yolları çok uzun, sabırlı ve azimli bir şekilde çalışarak kendilerini geliştirmek zorundalar.

Bursaspor‘un olduğu yerde yetersizlik diye bir durum söz konusu değildir. Biz bu göreve gelirken açık ve net şekilde kendi çocuklarımızla oynayacağımızı bilerek geldik. Biz doğru çalıştığımız sürece oyuncularımızı her geçen gün geliştireceğimize eminiz. Tabii ki gelişim çok kolay olmuyor, bir günde her şeyi geliştiremiyorsun. Taraftarımızdan bize itici güç olmalarını, o desteği her zaman arkamızda hissetmek istiyoruz. Bizde taraftarımızı coşturacak oyunu ortaya koyacağız. Bu zamana kadar taraftarımızdan sürekli sabır istendi ama biz sabır istemiyoruz destek istiyoruz. Bu genç kardeşlerimiz sadece bizim çocuklarımız değil bütün Bursa‘nın çocukları. Taraftarımızı coşturacak oyunu göstermek için de fazlasıyla çalışıyoruz.

Çalışmalarımıza ilk etapta 40 kişilik oyuncu grubu ile başladık, 2.etapta bu sayıyı 35 kişiye düşürdük. Afyon kampına ise 30 kişilik oyuncu kadrosu ile gideceğiz. 2 Ağustos’ta Afyon kampımız başlayacak. İlk hazırlık maçını 5 Ağustos’ta Suudi Arabistan Premier Lig takımı Altay ile oynayacağız. Daha sonra 8 Ağustos’ta Aksaray Belediyespor ile oynayacağız. 11 ve 14 Ağustos’ta da 2 hazırlık maçı daha oynayacağız ama henüz o takımlar belli değil. Sonra Bursa‘ya döndüğümüzde de bir hazırlık maçı daha oynayacağız ve sezona en iyi şekilde hazırlanmış olacağız.

Şu an kadromuzda Furkan Emre Ünver ve Hasan Sabri Karaca‘nın sakatlıkları bulunuyor. Furkan Emre tedavisinin son günlerinde. Onun haricinde önemli bir sakatlığımız bulunmuyor.

Takımımızda kalan tecrübeli oyuncular kaliteli karaktere sahip oyuncular. Bizimle birlikte bu yolda mücadele edip markayı sahiplenmeye karar verdiler. Genç kardeşlerimiz abilerinden profesyonelliği öğrenecekler. Tecrübeli oyuncuların Bursaspor markasına önemli değer katacaklarını düşünüyorum.

Çok genç bir takımız ama biz kendimize bir hedef koyduk ve takımımızı play-off potasında tutmak istiyoruz. Her geçen maç her geçen gün geliştiğimizi siz de göreceksiniz.

Bir Bursaspor taraftarı olarak bende taraftarımızın ne istediğini çok iyi biliyorum. Uzun yıllar boyunca seyir zevki yüksek maçlar izledikleri için taraftarımızın beklentilerini karşılayacak futbol oynatmak bizim sorumluluğumuzda. Agresif ve kaliteli futbol ortaya koyarak taraftarımızı da bu coşkuya ortak etmek istiyoruz.

Kombineler henüz satışa çıkmadı ama şehirde yaptığımız ziyaretlerde gittiğimiz yerlerde çok yoğun bir ilgi gözlemledik ama umarım bu durum kombine satışlarında uygulamada da fazlasıyla gerçekleşir. Daha öncede dediğim gibi bu yönetim bütün desteği fazlasıyla hak ediyor, oyuncularımız bütün Bursa’nın çocukları şehirde güzel bir sinerji yakalamak istiyoruz. Bu konuda siz basına da önemli görevler düşüyor. Bursaspor markasını tekrar ayağa kaldırmak hepimizin görevi.”

2 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. medya mensuplarının hocaya yönelttikleri sorularda hemen tahtayı gündeme getirmeleri, gençlere güvensizlikleri, daha sezon bile başlamadan şampiyonluk beklentilerini görünce kendilerinin konuya ve duruma hala ne kadar uzak olduklarını bir kez daha gördüm ve içim acıdı.
  Valla bana göre uzun yıllar sonra belki de ilk defa kulübün başında doğru ve gerçekçi bir yönetim ve teknik kadro var.
  yine bana göre mevcut yönetim ve teknik ekibin, gelişimin, sportif başarının, marka değerimizin tekrar yükselişe geçmesinin önündeki en büyük engel,
  son derece skora odaklı ve sabırsız medya ve yıllardır olduğu gibi bunların etkisinde ki tribünler olacaktır.
  unutmayalım ki,
  HEMEN ŞAMPİYONLUK PARA İLE…
  PARASIZ, YANİ GENÇLERLE ŞAMPİYONLUK ZAMAN, SABIR, SEVGİ VE GÜVEN İLE GELİR…
  bunu ben uydurmuyorum. futbolun kitabı böyle yazıyor…

  19
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu