Bursaspor, Manu ile işbirliği yapacak

Kocaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bursaspor Kulübü olarak özellikle son 3 yıldır altyapıya verdikleri önemin karşılığını almaya başladıklarını belirtti.

İbrahim Yazıcı başkanlığındaki yönetim kurulu olarak göreve geldikleri günden bu yana altyapı konusunda planlı ve programlı bir çalışma yürüttüklerini anlatan Kocaman, "Bursaspor altyapısı Türk futboluna, A takımımıza her zaman faydalı olmuştur. Sadece son 3 yıldır biraz daha planlı ve programlı bir çalışma içine girdik. Biraz daha altyapının üzerine eğilerek büyük başarıları yakaladık" dedi.

Kocaman, bu çerçevede U-16 takımının şampiyon olduğunu, U-14 takımının da şampiyonluğu final maçında kaybettiğini hatırlatarak, bunun da Bursaspor tarihinde bir ilk olduğuna dikkati çekti.

Hedeflerinin Bursaspor A takımına altyapıdan oyuncular yetiştirmek olduğunun vurgulayan Kocaman, şunları söyledi: "Altyapımızdan yeni Sercan’lar, Volkan’lar geliyor. Ama bu bir süreç işi. Önümüzdeki dönemlerde altyapımızdan yetişen 6-7 oyuncunun direkt A takımda oynamasını arzu ediyoruz. Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam da altyapımıza büyük önem veriyor. Kendisi ve ekibi sık sık altyapıyı ziyaret ediyor. Altyapının fiziki koşullarının iyileştirilmesinde büyük yardımları oldu. Şimdi birçok oyuncumuzu Avusturya kampına götürüyor. Bursaspor altyapısı yine Türk futboluna damgasını vuracaktır." Kocaman, şu an Bursaspor Kulübünün altyapısının fiziki koşullar bakımından Türkiye’nin en iyisi olduğunu, birçok Süper Lig takımının sahip olmadığı tesislere sahip olduklarını dile getirdi.

Yaklaşık 3 sene önce Vakıfköy tesislerinin altyapıya tahsis edildiğini belirten Kocaman, burada oyuncuların otel rahatlığındaki odalarda konakladıklarını ve tüm ihtiyaçlarının karşılandığını ifade etti.

DÜNYA KULÜPLERİNE ÖRNEK ALTYAPI

Kocaman, Türkiye’de milli takımlara en fazla oyuncu veren altyapının kendilerinin olduğuna işaret ederek, şunları söyledi: "Şimdi bizim altyapımızda 25 tane milli oyuncumuz var. Bu nedenle çeşitli ülkelerden ve Türkiye’den çok sayıda takım bizim altyapımızı inceliyor.

Bu başarı gelince çok sayıda kulüp tarafından takip ediliyoruz. Bunun yanı sıra bizler de dünyanın önde gelen kulüplerinin altyapılarını takip ediyoruz. Bu incelemelere baktığımızda bizim altyapımızın dünyadaki önemli kulüplerin altyapılarından eksiğinin olmadığını hatta bazı noktalarda fazlamızın olduğunu görüyoruz. Geçmişte bizler dünyanın çeşitli takımlarının altyapılarını örnek alıyorduk. Artık dünyanın birçok takımı bizim altyapımızı örnek alıyor. Bunun gururunu yaşıyoruz. Bunun yanı sıra bazı oyuncularımız da hem yurt dışından hem de yurt içinden çok sayıda takım tarafından izleniyor."

MANCHESTER UNITED İLE İŞBİRLİĞİ

Necmettin Kocaman, önümüzdeki günlerde dünyaca ünlü İngiliz takımı Manchester United ile altyapı konusunda işbirliğine gideceklerini belirterek, şöyle devam etti: "İngiliz ve dünya futbolunun efsanevi isimlerinden Bobby Charlton, Şampiyonlar Ligi maçı için Manchester United takımıyla birlikte Bursa’ya geldiğinde altyapımızı duyduğu için Vakıfköy Tesisleri’mizi ziyaret etmek istemişti. Charlton ve beraberindekiler Başkanımız İbrahim Yazıcı’nın girişimleriyle buraya ziyaret gerçekleştirdi. İşbirliğiyle ilgili burada bazı görüşmeler olmuştu. Sonrasında biz İngiltere’ye gittiğimizde bana ’Ne gibi işbirliği yapabiliriz?’ diye sordular. Oradan oyuncular gelecek, bizim buradan hedef oyuncularımız, hocalarımız oraya gidecek. Bunun gibi işbirliği düşünüyoruz.

Bunu biraz daha açacağız tabi. İkili ilişkiler başlayınca, masaya oturunca daha farklı şeyler de çıkacaktır. İşbirliği konusunda çok yakın zamanda somut adımlar atacağız."

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu