Bursaspor liderliği söke söke aldı 100-63

Karşılaşmayı Başkanımız Ali Ay ve yönetim kurulu üyelerimiz, Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu, Arjantinli futbolcumuz Pablo Batalla da tribünden takip etti.

Başantrenörümüz Şemsettin Baş karşılaşmaya, Kerem Gülmez, Kadir Çipa, Onur Sonsırma, Salih Uğraşan ve Özgür Şahin beşiyle başlarken konuk takım sahibi Berkay Demirci, Mert Alemdar, Ömer Kağan Göğüş, Hasan Karabulut, Ahmet Kaplan beşiyle sahadaki yerini aldı.

Maç iyi başlayan Kadir Çipa, Keren Gülmez ile sayılar buldu ve ilk 5 dakikalık bölümü 10-5 üstünlüğümüz ile tamamlandı. Periyodun ikinci bölümünde takımımız seyircimizin desteği ile farkı giderek açtı. Periyodun bitimine 1.16 kala salonun aydınlatmasında yaşanan sorun nedeniyle müsabaka yaklaşık 10 dakika durdu. Işıklanmanın düzelmesiyle maça devam edildi ve ilk periyot 22-9 üstünlüğümüz ile tamamlandı.

Mücadelenin ikinci periyodunda konuk ekip savunmasını artırınca takımımız sayı üretmekte zorlandı ve fark azaldı. Ankara Ormanspor Yusuf Poturoğlu ve Hasan Karanbulut ile sayılar buldu. Çeyreğin bitimine 2.16 dakika kala saha içinde Ormansporlu oyuncuların agresif tavırlarına tribünlerden de tepki gelince Ankara Ormansporlu oyuncular soyunma odasına gitti. Yaklaşık 10 dakika duran oyun kaldığı yerden devam etti ve Bursaspor’umuz ilk yarı 43-31 önde tamamladı.

İlk yarıda skor dağılımımız ise şu şekilde oldu; Özgür Şahin 13, Kadir Çipa 10, Onur Sonsırma 7, Okan Özpamir 4, Salih Uğraşan 3, Kerem Gülmez 2, Serhan Kavut 2, Cihad Şahin 2

Karşılaşmanın ikinci yarısına Kadir, Salih, Onur, Serhan, Özgür Şahin beşiyle başladık.

İkinci yarının ilk basketini sahanın en skorer ismi Kadir Çipa’nın 3 sayılık basketiyle bulduk. Savunmadaki etkili oyunumuz ile Ankara Ormanspor’u top kayıplarına zorlayan takımımız Kadir Çipa’nın pota altından bulduğu sayılar ile farkı son 6:42’ye girilirken 18’e yükseltti. 49-31 … Bursaspor’umuz bu dakikadan sonra oyunda mutlak hakimiyet sağladı ve Kadir Çipa, Özgür Şahin’in basketleriyle son periyoda 30 sayı farkla 72-42 önde girdi.

Son periyotta artık iyice rahatlayan takımımız Salih, Onur, Serhan ve Oğuzhan’ın sayılarıyla maçı 100-63 kazanmakla B Grubunun da lideri oldu.  

Takımımızda en skorer oyuncu 21 sayıyla Özgür Şahin oldu.

Takımımız galibiyet sevincini taraftarlarımız ile birlikte kutladıktan sonra engelli taraftarımızın önderliğinde Timsah Yürüyüşü yaptı…

 

MAÇMETRESALON:  TOFAŞ Nilüfer 

HAKEMLER: Emircan Özkan, Yusuf Demir, Arda Unul

BURSASPOR: Kerem Gülmez 8, Can Uzun 2, Serhan Kavut 12 , Özgür Şahin 21, Onur Sonsırma 9 Cihad Şahin 7, Salih Uğraşan 15, Kadir Çipa 17, Melih Kapucu, Oğuzhan Sungur 2 , Mehmet Ali Yatağan, Okan Özpamir 9

 ANKARA ORMANSPOR: Taylan Süerkip , Abdullah Cem Koçal 13, Berkay Demirci 10, Barkın Haluk Çınar 4, Mert Alemdar 2, Ömer Kaan Göğüş 7, Hasan Karabulut 6, Eyüp Aydoğan, Yusuf Poturoğlu 11, Doğancan Tokmak 3, Gürhan Karataş, Ahmet Kaplan 7

PERİYOT SONUÇLARI

1.Periyot: Bursaspor 22–9 Ankara Ormanspor

2.Periyot: Bursaspor 43 (21)–(22) 31 Ankara Ormanspor

3.Periyot: Bursaspor 72 (29) –(11) 42 Ankara Ormanspor

4.Periyot: Bursaspor 100 (28) – (21) 63 Ankara Ormanspor

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu