Bursaspor lider bitirdi

Karşılaşmayı Ali Osman Sönmez Onkoloji hastanesinde tedavi gören kanser hastası Bursaspor taraftarları da tribünden takip etti.

Yaklaşık 150 taraftarının desteğiyle oynayan Bursaspor mücadeleye Özgür Şahin, Can Uzun, Onur Sonsırma, Salih Uğraşan, Mesut Kadir Çipa beşi ile çıkarken konuk ekip Zirve Üniversitesi Adem Yılmaz, Suat Cem Usal, Tolga Munzur, Sefa Pamukçu, Sertan İbrahim Sarı beşiyle başladı. 

Mücadelenin ilk basketini konuk takımdan Engin Sefa kaydetti. Potanın Timsahları maça çok iyi başladı. Rakibini etkili savunması ile durduran Bursaspor Can Uzun, Özgür Şahin, Onur Sonsırma ve Kadir Çipa’nın basketleriyle ilk 5 dakikalık bölümü 16-5 üstünlük ile tamamladı.

Çeyreğin ikinci yarısında konuk ekip Tolga Munzur ile bulduğu sayılar ile farkı bir nebze olsa eritse de Bursaspor’umuz ilk periyodu 21-13 önde tamamlamasını bildi.

Mücadelenin ikinci periyodu karşılıklı basketler ile başladı. Bursaspor’da Salih Uğraşan’ın isabetli üçlüklerine Kerem Gülmez’in pota altından bulduğu sayılar eklendi ve çeyreğin bitimine 5 dakika kala Bursaspor 29-23 üstünlüğü ile geçildi.

İlk yarının son 5 dakikasında konuk ekip Adem Yılmaz ile bulduğu sayılarla geçildi ve Bursaspor soyunma odasına 40-30 önde girdi.

Mücadelenin ikinci yarısına konuk ekip etkili başladı. Üçüncü çeyreğin başında Can Uzun ve Melih Kapucu ile sayılar bulmasına rağmen Engin Pamukçu, Kemal Canbolat ile bulduğu sayılar ile farkı eritti ve üçüncü çeyrek 54-49 Bursaspor’un üstünlüğü ile tamamlandı.

 Maçın son periyodunda Bursaspor Salih Uğraşan ve Onur Sonsırma ile bulduğu sayılar ile farkı açtı ve son 4.36 dakikaya 65-52 önde giren taraf oldu. Maçın son bölümünde Onur Sonsırma ve Cihad Şahin ile sayılar bulan Bursaspor rakibini savunmada durdurunca mücadeleden 75-61’lik skorla galip ayrılarak B Grubu’nu 1 mağlubiyetle lider tamamladı.

Maçın en skorer ismi 15 sayı atan Onur Sonsırma oldu.

 

MAÇMETRE

SALON Tofaş Nilüfer Spor Salonu

HAKEMLER: Barış Tunç, Doğan Er, Onur Balsun

BURSASPOR: Kerem Gülmez 4 , Can Uzun 10 , Özgür Şahin 11, Onur Sonsırma 15, Cihad Şahin 5, Salih Uğraşan 12, Kadir Çipa 9, Mete Doğan, Melih Kapucu 4, Oğuzhan Sungur 4 , Mehmet Ali Yatağan, Okan Özpamir

Baş Antrenör: Şemşettin Baş

ZİRVE ÜNİVERSİTESİ: Batuhan Süzen 10, Adem Yılmaz 6, Suat Cem Usal , Kadir Sarıoğlu 2, Tolga Munzur 11, Sefa Pamukçu 11, Recep Telli 3, Oğuzhan Kızıl 2, Kemal Canbolat 6, Sertan Sarı 8, Furkan Firar 2

PERİYOTLAR:

1.Periyot: Bursaspor 21–13 Zirve Üniversitesi

2.Periyot: Bursaspor 40 (19) – (17) 30 Zirve Üniversitesi

3.Periyot: Bursaspor 54 (14) – (19) 49 Zirve Üniversitesi

4.Periyot: Bursaspor 75 (21) – (12) 61 Zirve Üniversitesi

 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu