Bursaspor, Leicester City gibi olabilirdi!

Lig Radyo'da '12.Adam' programın yayımcısı İlker Duralı, Bursaspor'un başarısının özüne dönerek sağlanacağını ifade ederken, Timsah'ın Avrupa'da çıta atlayamama sıkıntısı çektiğini de söyledi.

Yeni Birlik Gazetesi Spor Müdürü Mustafa Yaşar’ın Instagram‘da canlı yayın konuğu olan Lig Radyo’da 12.Adam programının yapımcısı İlker Duralı, İstanbul’danBursaspor’un güzel gördüğünü ifade etti.

KARAR VEREMEDEN GİTTİ

Bursaspor‘un çözmesi gereken birkaç problemi olduğunu vurgulayan Duralı,Bursaspor her şeyi biliyor. Yeşil-beyazlılar düşünce ve tavır olarak zaman zaman İstanbul takımları gibi davranıyor. Şampiyonluğun da etkisiyle inanılmaz sabırsız. 2010 yılında gelen Süper Lig şampiyonluğu muazzam bir başarı. Bursaspor, hep şampiyonluğa oynayacak bir takım mı yoksa kendi mi olmalı diye karar verinceye kadar tepetaklak gitti” diye konuştu.

LEICESTER CITY ÖRNEĞİ

Şampiyonluğunun ardından Bursaspor‘un üst üste 4 sene Avrupa bileti kazandığını hatırlatan İlker Duralı, “Ancak orada bir türlü gruplara kalamadılar, en büyük bahtsızlık bu. Bu şansı kırsa Leicester City‘ın bulduğu pozisyonu yakalayabilirlerdi.  Bursaspor düşünce, mantık, sistem ve bakış olarak öze dönmeli. Tekrar şampiyon olmaya çalışmamalı. Denk gelirse bunu zaten başarır. Bursaspor, Bursaspor olmaya çalışsın” ifadelerini kullandı.

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Dance4Lifee yorumuna yanıt olarak

   Şampiyonluğun ardından aralıksız 4 sene Avrupaya gitmeyi küçümsedik.
   Her halde her sene biz şampiyon olacağız sandık.
   Olamayınca, ilk önce bizi şampiyon yapan rahmetli yazıcıyı beğenmedik.
   Başta rahmetli olmak üzere ondan sonra gelen yönetici, antrenör ve futbolcu olarak kim varsa hepsini geldiklerine, geleceklerine pişman ettik.
   Tüm bunların sonucu şimdi 500 milyon borçla bir alt ligeyiz.
   Emeği geçenleri kutlarım!!!!!

   17
   1
   1. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

    Eğer şampiyon olduğumuzda çok kaliteli transferler yapabilseydik çok farklı olurdu ama maalesef bugünkü tabirle çöpten çıkmış adamlar aldık.

 1. Bu haberi yazan Leicester Futbol Kulübünü biraz incelemesi lazım!
  1.Dernek Değil – Sahibinin 50 Milyar Varlığı Var!
  2.Sahipleri Milyonlar Harcadılar Yatırırım Yaptılar
  3.Stadyum ve Tesisler Kendilerin
  vs vs vs
  Bursaspor eski yönetimleri kazanılan şampiyonluk ve sonrası Avrupa ve Kupa maceraları ve satılan Futbolculardan kazanılan paraları değerlendirmedi şu anda 500-600 milyon borç ve Tesisi vs olmayan kiracı durumunda TV’sinden tut yardım mahiyeti ve para getirmesi için daha evvelden hibe edilmiş demirbaşlarını bile kaybetti ! en acısıda Covid 19 ile haber olan çalışanlar ,eski yöneticiler ve onay verilmeyen maaş kampanyaları oldu! yani nasıl bir Leicester olabilirmiş Bursaspor bu durumlarda bilmiyorum.Leicester yaparım veya olalım diyenlere bir Soru bu iş artık Dernek vs ile yürümüyor ve Şirketleşmesi lazım diyenlerede-Stadı Tesisi sahip olmayan bir futbol kulübünü 500-600 milyon borcu ve problemleri ile kim satın alır?

  13
  1
 2. BURSASPOR HERŞEYİ BİLİYORDA RAHMETLİ YAZICI VE ŞU AN Kİ MESTAN HARİÇİ BAŞKAN OLUŞU DAHA YENİDİR
  DİĞERLERİ BİR ŞEY BİLMEDİ PLAN VE PROĞRAM YAPILMADAN YÖNETİME GELİP YÖNETEMEYİNCE OLMADI MALESEF ZARAR GÖREN BURSASPORA GÖNÜL VEMİŞ TARAFTARIMIZA OLDU TABİKİ KLÜBE DURUM MALUM 1970 YILINDAN BERİ BURSASPORLU OLMAKTAN GURUR VE ONUR DUYDUM ALLAH ÖMÜR VERDİĞİ SÜRECE BU SEVDAM BİTMEYECEK FAKAT ŞAMPİYON OLDUĞUMUZ DÖNEMDEN SONRAKİ EN KÖTÜ GÜNLERİ YAŞIYORUZ ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN BURSASPORA GÖNÜLVERMİŞ TÜM KARDEŞLERİM EVDE KALALIM.

  9
  2
 3. Adam haklı dagılın beylerrrrr
  Özümüze dönmeli altyapımıza sahip çıkmalıyız
  Elbet bu takım tekrar hakettigi yerlere gelecektir.

  5
  4
 4. Bir yerde başarı varsa orada ilme,bilime,söze,fikre,hakka,hukuka saygı vardır.Birlik-beraberlik ancak güven,şeffaf olmakla sağlanır.
  Bakınız şampiyon olduğumuz zaman teknik ekip bilgi,oyuncular arasındaki ve camianın kenetlenmesi ile başarılmıştır.
  BURSASPOR altyapısı ile yıllardır ülke ve dünyaca bilinen kulüp amma mevcut tablodan daha da başarılı olunması neden olmadı derseniz.Kayırmacılık,adamcılık ve haktan,adaletten ayrılmadandır.
  Hakedeni altyapına alırsanız hakka saygı duymuşsunuzdur.Adil olarak personelden oyuncunuza,teknik ekipten taraftarınıza,basından,yönetici arkadaşınıza kadar davranmakla adaleti sağlamış olursunuz.
  Siz hiç güvenmediğiniz esnaftan alış-veriş yaparmısınız.Siz adil olmadığına inandığınız kişinin sözüne kanıp yola çıkarmısınız.Sizi yanıltmaya devam edene güvenip plan yaparmısınız.

  BURSA şehri bu ülkenin üreten ve cari fazlalığı olan yegane şehridir.Sanayisinin gücünü dünya biliyorken acaba bu şehrin markası olan takımına şu an maddi gücü olanalr arzu edildiği kadar neden el vermiyor.Bunda yardım etmeyenler değil bugüne kadarki yardımları iç eden ve ettirenler kusurlu ve suçludur.

  Dün akşam haberlerde VEFA SPOR KULÜBÜNÜN semtteki ihtiyaç sahiplerinin bakkal borçlarını ödediğini gördüm,dinledim.Sahi BURSASPOR dahil o malum sözde büyük kulüpler şu günlerde kaç taraftyarının sıkıntısına dertlerine deva olacak adımı attılar.
  Aylardır personelin maaşını ödeyemeyen kulüplerimizin durumu bir vatandaş olarak bizleri üzmektedir.Özelinde BURSASPORUMUZUN tablosu ise içimizi daha da acıtan bir durumdur.
  İnşaallah bu günlerden ve yaşananlardan ders alır ve çıkartırız.

  2
  1
 5. Açık net ibrahim yazıcı vefat ettikten sonra kulüp üçkiyatçıların ve dolandırıcıların eline kaldı kulübü soyup soğana çevirdiler şimdi ceplerine indirdikleri paraları çıtır çıtır yiyolar bizde taraftarlar olarak kafaları yiyoz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu