Bursaspor Kulübü’nden resmi açıklama

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı. Kulübün açıklaması şöyle;

Değerli Büyük Bursaspor Camiası;

Sizlerin oyları ve teveccühleri ile 5 Haziran 2021 tarihinde seçilerek göreve geldik. Göreve geldiğimiz tarihten itibaren  seçim öncesi sizlere verdiğimiz sözleri gerçekleştirmek için emek ve çaba sarf ettik. Şehirde birçok insanın açılamaz dediği transfer tahtasını açtık. Bu tüm Spor Camiası tarafından bilinmektedir. Transfer tahtamızın açılmasıyla beraber gelmesi muhtemel olan  -9 ve -3 olmak üzere, toplam -12 puan silme cezası ortadan kalkmış oldu. Altyapılar dahil olmak üzere alınamaz denilen lisanslarımızı aldık. Ardından yeni stadyumumuzun açıldığı tarih olan 2015 yılından beri satılamayan isim hakkını sattık ve stadımız uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaya başladı. Kulübümüzün kurumlara olan yıllarca ödenmeyen geçmiş dönem bakiyelerini kapattık. Personel ve işletme giderleri zamanında artık ödeniyor. (maaş, faturalar vs) Bunlar bizim Büyük Bursaspor Camiamıza verdiğimiz sözlerdi ve bunların hepsini tuttuk. Hasılı kulübün elektrik suyunun kesildiği, futbolcularının maaş alamadığı için bildiri yayınladığı dönemlerden; Tüm Türkiye tarafından tekrar takip edilen bir marka haline geldik. En küçüğünden en büyüğüne herkes Bursaspor’u takip ediyor.

Tabii ki hatalarımız da oldu. Tecrübesizlik, heyecan ve çok fazla çalışmanın getirdiği bir takım hatalar da yaptık. Ama bunların hiç birisi Bursaspor’un markasına ve geleceğine zarar verici yanlışlar olmadı. Sportif başarı noktasında rahmetli İbrahim Yazıcı’nın dediği gibi “Ben tabelaya bakarım” cümlesinin karşılığını maalesef birkaç hafta öncesine kadar gerçekleştiremedik. Bundan dolayı camiamızda kırgınlıklar, küskünlükler de oluştu. Fakat Ankaragücü maçından sonra bu durumu düzelttik. Geçtiğimiz beş resmi maçın dördünü kazandık. Süper Lig hedefimize olan inancımız çok daha fazla arttı. Tabelaya baktığımızda da işlerin yoluna girdiğini gördüğümüz bir dönemde maalesef çeşitli engellerle karşılaşmaya başladık. Türk futbolunun yıllardır uğraştığı, federasyon yetkililerinin bunu düzeltmek için çaba gösterdiği ama ne yazık ki düzeltilmesi noktasında hala problemlerin devam ettiği, “TÜRK SPORUNUN DOKUNULMAZLARI” olan bazı art niyetli hakemler tarafından engellendik. Hiçbir bahane ve sebebin altına sığınmak gibi bir niyetimiz yok. Bunu da daha önceki yenilgilerimizde herhangi bir hakemi suçlamadan sorumluluğu kendi üzerimize alarak gösterdik. Ancak son maç ile alakalı ortada bariz bir şekilde organize bir kötülük olduğunu da gördük. Ve bu kötülüklere karşı yalnız olmadığımızı göstermek istiyoruz.

Siz değerli Büyük Bursaspor camiasının her bir ferdine sesleniyoruz; 2010 yılından sonra Anadolu’nun en büyük devrimini gerçekleştiren kulübümüzü yalnız bırakmayın. Tüm Türkiye’nin gözü önünde yaşanan olaylardan sonra gerekli tepki kulübümüz ve camiamız tarafından verilmiştir. Ancak bu haklı tepkimizde şehrin dinamiklerini de yanımızda görmek istiyoruz. İstediğimiz tek şey Bursa’nın en büyük değeri olan Bursaspor’un hakkının yenmemesi. Bizler BURSASPOR’un hakkını her kulvarda korumak için savaşırken sizleri bu süreçte yanımızda görmek istiyoruz. Unutulmamalıdır ki Bursaspor Bursa’da yaşayan 4 milyon hemşehrimizin ortak değeridir.

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @KELLS yorumuna yanıt olarak

   Bence de çok güzel olmuş. Ama böyle açıklamalarla ilgili tek bir derdim var: eğer resmi siteden açıklama yapıyorsan lütfen imlaya biraz daha dikkat. Çok az hata var yazıda (bir iki virgül eksikliği, parantezi noktadan sonra açmak falan gibi), ama “resmi” açıklama olunca gözüme batıyorlar işte.

  2. @KELLS yorumuna yanıt olarak

   Bu bir savaş şampiyonluklar kolay kazanılmıyor herkes görevini layığıyla yapsın seyirciye boşuna 12. Adam dememişler bütün stad maça oyuna ortak olmalı 1 dakika bile susmamak lazım şarkıyla değil bağırarak rakip takımı yuhlayarak isliklayarak hakemin aleyhimize çaldığı her düdüğe tepki vererek psikolojik baskı oluşturarak gelen takımlara burada cehennemi yaşatmamız gerekiyor burası timsah arena rakibi parçalamadan buradan göndermek yok

 1. Çok düzgün bir açıklama. Tebrikler yönetim. Artık herkesin bir kendine çeki düzen vermesi ve iç sahada stadyumu hınca hınç doldurup Büyük Bursaspor Camiasının nasıl bir ses getirdiğini göstermemiz gerekiyor.

  Not: Tribün liderleri lütfen şu küfürlü tezahüratları yapmayın. Keçiören maçı sonunda maratonda takımı çağırıp galip gelen takıma özledim Bursa çok uzaklarda demek ve bunun devamındaki küfürleri söylemek nedir? O stadyuma kadınlar da geliyor, pandemi sonrasında çocuklarda gelecek. Lütfen dikkatli olalım.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu