Bursaspor Kulübü “Yasal yollara başvuracağız!

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden İsmail Çokçalış ve Adana Demirspor hakkında açıklamada bulundu.

Açıklama şöyle;

12 yaşında girdiği altyapımızda yetişerek A takımımıza yükselmiş, Ümit Milli Takımımızda yer almış profesyonel futbolcu İsmail Çokçalış’ın Adana Demirspor Kulübü ile sözleşme imzalamış olduğunu internet siteleri ve sosyal medya haberlerinden öğrenmiş bulunuyoruz.

Profesyonel futbolcu “Beni bugünlere getirmiş camiamdan borcumu ödemeden asla ayrılmayacağım. Kulüp menfaatlerine olan tüm görüşmeleri, transferimi istekli kulüplerle yürütebilirsiniz.” içerikli düşüncesini defalarca yönetimimize deklare etmiştir. Kulübümüz de birçok Süper Lig kulübüyle transfer görüşmesi yürütmüş, son olarak bir Süper Lig kulübüyle anlaşmıştır. Ancak bu aşamadan sonra oyuncu kulübümüzle irtibatını kesmiştir. Şu anda sözleşme imzalamış olduğu kulüple kulübümüzün herhangi bir görüşmesi dolayısıyla anlaşması olmamıştır. Yine oyuncumuzun kulübümüzle mevcut sözleşmesindeki fesihi de yasal mevzuata uygun şekilde gerçekleştirilmemiştir.

Bu aşamada gerek oyuncunun gerekse Adana Demirspor Kulübü’nün hiçbir harici görüşme ve anlaşma talebini kabul etmeyeceğiz. Söz konusu olay yönetim kurulumuzca çok detaylı olarak değerlendirilecektir. Yapılacak değerlendirme sonucunda da öncelikle kulüp manevi şahsiyetinin korunması amaçlı tüm yasal yollara başvurulacaktır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu

28 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu aralar zıt gidiyoruz ama bu konuda yönetimin arkasında duralım ne gerekiyorsa yapılsın bu herifin futbol hayatını bitirin zaten sakatlık yüzünden bayadir oynamıyordu birde dava açarsak en az 6 ay futbol oynayamaz dahada hayır gelmez

  94
  7
  1. @Pisi-kopat yorumuna yanıt olarak

   HELAL RENKTASIM..gerekli işlemler yapılacak degil YAPIN KARDESİM.oynattırmayın aynısı GS rizeye yaptı sonra ne oldu anlasmak zorunda kaldılar.hic beklemeden hatır falan gütmeden harekete geçin lütfen.tazminat davası bile açın kazandımı.

   2
   7
  2. @Pisi-kopat yorumuna yanıt olarak

   Bu Ethem Sancak’ın vazgeçtiği 2 milyonun karşılığıdır .hiçbir şey karşılıksız olmaz bu açıklamada milletin tepkisini azaltmak için.

  3. @Pisi-kopat yorumuna yanıt olarak

   Arkadaş , tamam yönetimin arkasında sonuna kadar bu konuda duralım da HIRSIZIN HİÇ Mİ SUÇU YOK . Bu İsmail denilen YARATIK , 19 Ekim de TFF ye başvurdu alacaklarının ödenmesi için . Kanunen 30 gün içinde ödenmezse futbolcunun TEK TARAFLI SÖZLEŞMESİNİ FESİH ETME hakkı var . Bu YARATIĞIN parası 20 Kasım da , yani 32 gün sonra ödeniyor . YASAL SÜRE DOLDUKTAN İKİ GÜN SONRA . İsmail denilen YARATIK ta bunu fırsat bilip SÖZLEŞMESİNİ TEK TARAFLI FESHEDİYOR . Burada yönetimin büyük İHMÂLİ sözkonusu . Yasal süre olan 30 GÜN içinde AKLINIZ NEREDEYDİ . Parasını niye YASAL SÜRE İÇİNDE yatırmadınız da bu YARATIĞIN eline bu KOZU verdiniz . Çok açık ve net . Yönetim ACEMİLİK yaptı . Kulüp YÖNETİLEMİYOR .
   Bu saatten sonra YÖNETİMİN yaptığına TRİBÜNLERE OYNAMAK denir . TARAFTARLARIN GAZINI ALMAK için yapılan açıklamalar . Mahkemeye vereceklermiş te , ancak TARAFTARIN GAZINI ALMAK. HİKÂYE . ELLER ALDI EMİNE Yİ , BİZ ÇEKELİM CEREMEYİ .

   1. @ARKAN yorumuna yanıt olarak

    Sevgili kardeşim, ne yazık ki yönetim ile alt yapı gençlerinin arasında sevgi, saygı ve güven bitmiş.
    artık bu çocuklar bu kadar amatörlük içinde burada gelecek göremiyorlar. taraftar dersen, geneli garip bir şekilde yönetimin arkasında.
    Ben artık kesin olarak inanmaya başladım.
    Kimse kusura bakmasın ama sanılanın aksine sanki Emin adanur Bursaspor u her anlamda bitirmeye gelmiş…

    7
    1
  4. @Pisi-kopat yorumuna yanıt olarak

   aile bütçesi, kulüp bütçesi, devlet bütçesi bunların hepsi birbirine benzer.
   örneğin bir aileye ayda 5 bin lira giriyor, orada her ay 10 bin lira harcanıyorsa o ailede huzur olmaz. aile bireylerinin taleplerine cevap verilemez ve dolayısıyla aile reisinin otoritesi kalmaz, tüm bunların sonucunda o aile yaprak dökümü gibi dağılmaya mahkumdur.
   son 10 senedir Bursaspor bunu yaşıyor maalesef.

 2. Tff bu durumlarda hem transfer yapan kulübe hem futbolcuya çok caydırıcı cezalar uygulamalı yoksa bu tip şeyler devamlı olacak ve camiler düşman olacaktır…

  39
  3
 3. Resmi hesap açıklamayı sildi bile 1 saat geçmeden aloo kim yönetiyor Bursasporu ?
  Bu ne biçim yönetim anlayışıdır.Artık bu saatten sonra yönetimin savunulacak tarafı kalmamıştır.Derhal defolup gidin.
  Büyük umutlarla geldiniz Ali Ay’a minnet okuttunuz be !!

 4. Ulan bu yönetim bütün gençlerimizi tek tek harcadı bu gören yok adamlarin paralarını ödeme sonra adamlar gitti birde beddua okuyorsunuz onlar size döner transfer yapmaya çalışıyorlar birde emirhan gitsin superligte İsmail superligte ynasin sen anlat transfer sıçtınız sıvadiniz ne hikaye anlatiyorsunuz kardeşim

 5. Eskiden Brezilya dizileri olurdu, kimin kiminle ne yaptığının belli olmadığı, sürekli arkadan işlerin çevrildiği, olayların ve kişilerin hiç göründüğü gibi olmadığı senaryolardı. Biz de kulüp olarak şu an tamda bu durumdayız. Kime kızmalı? kime tepki gösterilmeli? kim suçlu? kim hain? Neresinden tutsan elimizde kalan bi camia olduk! Acemilik ve başarısızlık da zirve yapan bu yönetimler sayesinde, A takımda oynamayı ancak rüyasında görebilecek futbolcu müsveddeleri ve ads gibilerle bu seviyelerde muhattap olmak zorunda kalıyoruz! Allah sonumuzu hayr eylesin..

 6. Tahtayi açtırmak için 2 miyon TL.yi bağış olarak kabul eden ve aynı resim karesine girenlerin ayıbıdır.21.06.2021. 2 milyon ver 12 milyon al.

 7. Bi git başimizdan Ali Ay çakması başkancik ve yonetimi bıktık sizin yalan ve zirvalarinizdan ha bu arada transferler neden hala yok yoksa açık denen tahta kapalı mı?

 8. Nasıl kulüp yönetiyosunuz ? Kimsenin sizi taktığı kâle aldığı yok , çoluk cocukun oyuncağı ettiniz klubu , ne saygınlığı kaldı kulübün ne ağırlığı , yazıklar olsun , defolun gidin

  3
  1
 9. Ne masalı anlatıyorsunuz yok şöyle demişmiş yok böyle demişmiş belge nerde birader. Sen adamı kapı gibi sözleşme yapıp boynundan tasmayı geçirip köpek gibi kazığa bağlamıyorsun sonra söz vermiş oluyor. Gerizekalımısınız siz söz ile ne oluyor bu devirde acemice hareketler.

 10. Bu adamın futbol oynayamaz hale getirelim mahkeme sürecinde bu adam hiç bir kulüpte oynayamaz derhal ittiyati tebdir kararı alıp federasyondan lisanssını askıya aldırlım bu arada gs dahil hiç bir kulüp almazken adana demirsporun fellah başkanı bu cesareti kimden alıyor

  2
  3
 11. Sezon başı 1 milyon lira için bu adana eşeklerine ağız büken emin adanır ..kos koca çınar texasa bu sebepten dolayı tavır aldı ..ve sonuç ortada

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu