Bursaspor Kulübü Mali Genel Kurulu yapıldı

Bursaspor Kulübü'nün 30 Aralık'ta çoğunluk sağlanmadığı için gerçekleşmeyen Olağan İdari ve Mali Genel Kurulu Atatürk Spor Sarayı'nda yapıldı. Çoğunluk aranmaksızın yapılan toplantıya aidatlarını ödeyen 4 bin 162 üyeden 348’i katıldı.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç, 224 üyenin imza attığını belirterek, “Bu rakam biz Bursasporluları üzüyor. Bu vecibeleri yerine getirirsek, kulübümüze daha fazla sinerji katarız. Katılanlara Bursaspor Divan Kurulu adına teşekkür ediyorum” diyerek kongreyi başlattı.

Kongrenin divan kuruluna Başkan Şeref Ari, 2.Başkan Abdullah Erdem, üye olarak İbrahim İtem, Doktor Murat Çalıkapan önerildi ve oy birliği ile seçildiler.

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ardından, Başkan Şerif Arı, divana verilen dilekçede gündeme, “Yönetim kuruluna taşınmazların satışı için yetki verilmesi, Dereçevuş’taki 28 bin 820. 25 metrekarelik taşınmazın satılması için” madde eklenmesi istendi.

Tüzüğün 4. maddesinde yer alan tüzüğümüzün 22/g maddesi gereği kulübümüz şirketlerine ve iştiraklerine ait hisselerin satılması, devredilmesi ve yasaların öngördüğü her türlü hal ve şekilde değerlendirilebilmesi için Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi maddesi hakkında, yönetim kurulu üyesi Fatih Pulat madde ile ilgili açıklama yaptı.

Fatih Pulat, “Söz konusu madde ile yetki Yeşil Bursa AŞ, Merinos’un birleştirilmesi, tasarruflarda bulunması için gerekmektedir. Yılda kulübe 2,5 ile 3 milyon TL zarar oluşturan, buna karşılık futbolcu kaynağı olarak kullanamadığımız Yeşil Bursa AŞ’nin satışı için bu maddeyi koyduk. Bunun için yetki istiyoruz” diye açıklama yaptı ve oy çokluğu ile kabul edildi.

Ardından Dereçevuş’taki 28 bin 820 metrekarelik taşınmazın satılması için yönetime yetki verilmesi oylandı ve oy çokluğu ile kabul edildi.

Daha sonra denetim kurulu raporu okundu. Eski başkanlardan Recep Günay, maddede yer alan Mudanya yolu üzerindeki benzinliğin 11 trilyonluk satışın gelirlerde yer almadığını belirterek açıklanmasını istedi.

Fatih Pulat, konuyla ilgili olarak, “650 bin TL’ye aldık ve 11 milyon TL ihale ile sattık. Olağanüstü gelirlerde görülmektedir” diye cevapladı.

Daha sonra Pulat, tahmini bütçenin gelirlerinin 309 milyon TL, giderlerin ise 299 milyon TL, farkın ile 10 milyon TL olduğunu açıkladı. Üye aidatlarının 150 TL olarak devam etmesi, giriş üye aidatının ise 300 TL olması oy birliği ile kabul edildi.

Üye aidatlarını ödemeyen 210 üyenin düşürülmesi için isimleri tek tek okundu ve üyeliklerinin düşürülmesi oy birliği ile kabul edildi.

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Başkanın genel kurul konuşmasını buldum okudum.
  ” Hocanın bilgisi dahilinde 3 futbolcu ile görüşmelerin sürdüğünü ”söyledi.
  Gelde şimdi merak etme…

 2. a- taraftar ve medya baskısı yok.
  b- futbolcuda astronomik para beklentisi yok.
  c- kulübün bir marka değeri var.
  d- vakıfköy gibi büyük bir potansiyel ve kaynak var.
  e- tff desteği, spor toto, loto, iddia vs gibi yıllık 1 milyona yakın sabit bir geliri olan bir 3. lig takımı nasıl zarar ediyor gerekçesiyle satılır anlamıyorum.
  f- doğru bir futbol direktörü ve planlama ile bu kulüp 5 yılın sonunda A-takıma her yıl en az 1-2 oyuncu verecek ve 1. lige yükselecek duruma gelir.
  g- alt yapıların 1 e 10, 1 e 100 ve bazen de 1 e, 1000 veren bereketli tarlalar olduğunu ve yeşil bursanın da bursasporun bir alt yapısı olması gerçeğinden hareketle buranın doğru-düzgün yönetilememesini bir türlü kabul edemiyorum.
  h- en büyük yanlış kulübün profesyonel bir anlayışla yönetilememesi.
  i- en büyük üzüntüm yerel bir spor programında başkanımızın bizzat kendi ağzından duyduğum ”le guen var ya! 2. bir profesyonele (direktör) ne gerek var!” işte bu sözleri oldu.

  3
  5
 3. resimde öyle biri varki ne yüzle gelmiş kongreye…bursasporun kanını emenlerin başında bu şişko gelir…düşmediler hala bursasporun yakasından..

  3
  1
 4. Başkan kulübün borcunu sıfırılıcam dedikçe, borç artıyo nedense, şimdi de yeni açıkladıkları bütçede BORÇ: 420 MİLYON TL olarak açıklandı, artık Mayıs ayında kongre de 500 MİLYON TL der öyle bırakır

  2
  3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu