Bursaspor Kulübü kongreye gidecek

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı’nın beklenmedik ölümü camiayı yasa boğdu. Bir yandan Büyük Başkan için düzenlenecek cenaze töreninin hazırlığı yapılırken, bir yandan da kulübün temsiliyle ilgili görevleri kimlerin yürüteceği merak konusu oldu.

Bursaspor Tüzüğü’nün yönetim kurulunun görev ve yetkilerini düzenleyen bölümünde, başkanın vefatı halinde yapılacaklar da sıralanmış bulunuyor. Tüzüğe göre başkanın ölümü ya da görevden çekilmesi halinde Bursaspor yönetiminin 30 gün içinde olağanüstü kongre kararı alması gerekiyor.

Bu durumda, Bursaspor’un 30 gün içinde olağanüstü kongreye gitmesi bekleniyor.

BURSASPOR TÜZÜĞÜ NE DİYOR? İşte Bursaspor Tüzüğü’nün ilgili maddesi:

“MADDE 23.3. Başkan’ın Ölümü, Çekilmesi ve Yönetim Kurulu’nun Üye Sayısının Yarısından Aşağı Düşmesi

– Yönetim Kurulu üye sayısı, tüm yedek üyelerin çağrılmasına karşın üye tam sayısının yarısından aşağı düşerse, Genel Kurul’u en geç bir ay içinde toplantıya çağırır.

– Başkan’ın ölümü, çekilmesi durumlarında Yönetim Kurulu otuz gün içinde Olağanüstü Genel Kurul Kararı almak zorundadır.

Yönetim Kurulu’nun Genel Kurul Kararı almaması durumunda üyelerden biri ya da Divan Başkanlık Kurulu’nun başvurusu üzerine mahkeme üç üyeyi, Genel Kurulu Toplantıya çağırmakla görevlendirir.”

Kaynak: yenieksen.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı