Bursaspor Kulübü “Hastalıklı bir ruh halinin…”

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

Sosyal medyada üzerindeki bazı hesapların ve kendisine gazeteci süsü veren birkaç kişinin sistematik olarak başlattığı ve genel kurul sonrasında hız kazanan bir takım iddia, itham ve yorumlar, algı operasyonu olarak nitelendirilebilecek çerçevenin dışına çıkmıştır.

Kurumsal olarak kulübümüze, ayrıca kulübümüzü temsil eden başkan ve yöneticilerimizin itibarına yönelik devam eden söz konusu operasyonun bugün ulaştığı nokta ise hiç bir mantıkla izah edilemeyecek denli çirkin ve vicdansızcadır.

Bir yerel gazetede yazan ve daha önce de teknik direktör transferiyle ilgili ortaya attığı ipe sapa gelmez iddialarla kamuoyu yaratmaya ve kamuoyunu yanlış yönlendirmeye çalışan bir şahıs, bu kez kulübümüzün bir menajerden, başka şirketlerden oyuncu alınmayacağına dair protokol yapılmak suretiyle borç para alındığına ilişkin akıl dışı iddialar kaleme alarak, yalanın, hadsizliğin ve ölçüsüzlüğün benzersiz bir örneğini ortaya koymuştur.

Hastalıklı bir ruh halinin tezahürü olarak gördüğümüz söz konusu şahsın iddiaları, savcılık nezdinde yaptığımız suç duyurusu ile karşılığını hukuksal olarak bulacaktır.

Ayrıca Yalçın Cambaz başkanlığındaki bağımsız denetim kurulumuzun söz konusu iddialarla ilgili yapacağı araştırmayı da kamuoyuyla paylaşmaya hazırız.

Ancak hiçbir belge ve bilgi olmadan, akıl dışı ithamlarda bulunan bu şahsın gazeteci sıfatı taşıyor olmasının toplum için yarattığı tehlikeye, hem Bursaspor camiası, hem de meslek kuruluşları nezdinde dikkat çekmek istiyoruz.

Bursaspor Kulübü

24 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Tomorrowland yorumuna yanıt olarak

   Başkanım ne gerek vardı hem kendini hem taraftarı germeye?Al paranı çekil kenara.Kendinide bizide batırmazsın inşaallah.İyi insan olabilirsin fakat kan uyumu olmadı.Maalesef giderek uçuruma gidiyorsun.Akıl aldığın Gazeteci Müsveddesi işine devam edecek fakat cezasını sen ve biz çekeceğiz.Yazıktır, günahtır.

   5
   5
 1. Sayın Başkanım
  Sizde bize niye 3. Kez BAŞKAN SEÇİLME LÜTFUNDA BULUNDUĞUNUZU AÇIKLAR MISINIZ..
  VALLAHİ ÇOK MERAK EDİYORUZ..
  2 SENEDİR AYNI DURUM 3.SENE YİNE AYNI SÖYLEMLER…
  SAYGILARIMLA

  29
  4
 2. Kardeşim sen cevap yazıcağına şu menajer denen kan emicileri kulüpten uzaklaştır zaten uzaklaştırsan bu durumda olmazdık ilk seçildiğinde vaadin neydi hatırladın mı menajerlerle çalışmayacağız dedin ama tükürdüğünü yalayıp duruyorsun

  17
  1
  1. @Bursasporluu yorumuna yanıt olarak

   Cevabı Ali Ay değil, Suat Paçacı yazıyor. Özel kalem müdürü olarak. Başkanda çıkıp bu açıklamayı okuyor. Keşke bira da doğru okuyabilse. Eee ööö yapmadan.

   2
   2
 3. ”Başkan ve yöneticilerimizin itibarı” ndan sonrasını okumayacaktım . Ama dayanamadım.
  İddialar ipe sapa gelmez şeyler elbette. Cevap yetiştirmeye gerek dahi yok.
  Ama böyle
  – dıj güçler… filan komik oluyorsunuz.
  Bursasporu yönetemiyorsunuz …
  – Ama… yol yabdı…

  12
  4
 4. Sitelerde yapılan yorumlar inanılmaz ağırlaştı, hatta seviyeyi çok aşağıya çekti. Başkana oyunculara küfür ve hakaretlere kadar gidildi. Bir futbolcu yan baksa hain oluyor, bir yönetici bakkaldan kendi parasıyla sakız alsa haram ediliyor. Kimse futbolu siteye yorum yazan taraftar kadar bilmiyor?! Bu ne marka değeri bıraktı kulüpte ne de hür irade ile profesyonel çalışma azmi. Futbolcular bu kulüpte durmak istemiyor, futbolcusuna saldıran, küfür eden, yabancı madde atan bir taraftar haline geldi Bursa taraftarı. Arkadaşlar bunun tek sorumlusunun yönetim olma ihtimali yok. Demokratik hakkını ( genel kurul oylamasındaki 1060 kişiyi kastediyorum ) kullanan insanlara sinkaflı küfürler ediliyor. Rahat bırakın herkes işine baksın… kulübün her bir mekanizmasına ( başkan, yönetici, futbolcu, oy veren taraftar ) küfredip nasıl hala bu takımın taraftarıyım diyebiliyorsunuz anlamıyorum.

  10
  2
 5. Bu hastalıklı dediğin adam bundan öncede bir sürü bilgi paylaştı hangisini çıkıp yalanladınız, adam seksen kere yazdı 300 bin euro fazla verildi çıksınlar açıklasınlar dedi, neden sustunuz, şimdi çıkmış burdan iş kurtarmaya kalkıyorsunuz, bu açıklamaları değil aklı başında transfer haberleri ve gönderilecek futbolcu haberleri bekliyoruz. Ancak çerez parasına adamları gönderip milyon eurolara transfer değil aklı başında haberler istiyoruz. Hergün başka bir rezillik bir tane güzel haber istiroyuz be kardeşim çok mu istiyoruz sanki ………………….

  7
  4
 6. Yönetimin daha doğrusu Ali ay’ın sorunu taraftarın artık kendisine güvenmemesidir. İnandırıcı icraatlar yapamadığı sürece de bu devam edecektir. Gönderilip kaynak yaratılmak istenen oyuncuların tamamını,Necid hariç, bu yönetim transfer etmiş. Bu oyuncuların sorunsuz şekilde ayrılmasını kim sağlayacak? Sportif direktör hiç olmadı, olmadığı için de her transfer dönemi zarar ile sonuçlandı. Teknik direktör tek sorumlu benim diyor ama bu şartlarda B planı var mı? Biz bilmiyoruz belki o da bilmiyordur. Neticede oyuncular gönderilemez ve kaynak yaratılamazsa bu Samet’in problemi olmaz.en fazla kovulur,tazminatı alır. Diyelim kaynak yaratıldı ve transfer yapıldı. Doğru transferler olmadan yine kimse fikrini değiştirmeyecektir. Badji ile başlandı kimse tatmin olmadı. Bu nedenle benim tavsiyem basına atar yapacaklarına işlerini yapmalarıdır

  7
  4
 7. siz istediğiniz kadar inkar edin ben bunu yazan gazeteciye inanıyorum…ben böyle bir olayı geçen senede duymuştum…ateş olmayan yerden duman çıkmaz..

  6
  5
 8. İtibarsızlaşma ! Bursasporu ! Allah Allah kim yapmışki yüzsüzlüğünde bu kadarı Allah bilir Afyon kampınıda bu gazeteci ayarlamıştır.

  5
  2
 9. Beklenilen cevap geldi.Bildiğim kadarıyla size aktarmak isterim.Yazılanların çoğu abartma sanatıyla yazılmış durumda ancak belirli menajerler haricinde kulübe oyuncu alınmadığı doğrudur.En kötü alınacak oyuncunun gerçek menajeri önce belirlenen menajer ve yöneticilerle menajerlik ücretinde anlaşma yapıp kulübün önerdiği menajerine de hak çıkarıldıktan sonra transfer gerçekleşiyor.Hatta başkana ve Hoca’ya önerilen oyuncular yönetim toplantısında direk reddediliyor eğer bir ısrar varsa gerekli adımlar atılıp haklarının devralınması sağlanıyor.Borç olayını bilemem ama başkanın transfer konusunda transferi kendi başına bitiremediği zorunlu olarak bu oyunun içinde yer aldığını biliyorum.Bu sefer adama sorarlar o zaman niye başlan oldun diye ama maalesef herhangi biri de gelse bu oyuna ayak uydurmak zorunda kulübü birçok yerden mecbur durumda bıraktırılmıştık var.Alınan oyuncular umarım nokta transfer olur.

  4
  3
 10. Önüne gelen yazıyor çiziyor. Kulaktan dolma dedikodular üzerinden yazı yazıp koskoca Bursasporu daha da rezil durumlara düşürüyorlar. Tamam gidişat iyi değil, ama bu kadar yüklenilecek durum yok. Herkes yazdığına çizdiğine dikkat etsin. Ali Ay’ı sevmeyebilirsin, ama benim sevdiğim Bursasporu kimse küçük düşüremez. Herkes çeki düzen versin kendine

  4
  4
 11. başkan transfer yapsan takım kurmaya odaklaşsan daha iyi olur sadece seni değil medya herkesi eleştirebilir medya sen başarılarınla kapak yap boşver resmi siteden cevap vermeleri …takım bu sene düştü düşecek senin derdin bi gazeteci olmuş

  2
  2
 12. kimseye küfür etmem,hakaret etmem ancak son iki sezonun üzerine Ali Ay’ın başkanlığına oy verenler başarısızlığı ödüllendirmiştir.hiçbir başarısızlık ödüllendirilmemeli

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu