Bursaspor Kulübü: Dosyaları teslim ettik!

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlandı.

Açıklama şöyle;

Bilindiği üzere Kulübümüzün Olağan Divan Kurulu toplantısı 22.08.2023 tarihinde gerçekleşmiş olup geçmiş yönetimler tarafından yapılan iş ve işlemler, Kulüp Başkanımız Sayın Recep GÜNAY tarafından belgeleri ile birlikte Divan Kurulu’nda gündeme getirilmiştir.

Geçmiş yönetimlerin iş ve işlemlerinin denetlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı’na başvuruda bulunulması konusunda Başkanımız Sayın Recep Günay’ın Divan Kurulu’ndan görüş sorması ile birlikte büyük bir destek ve onay verilmiş olması sonucunda, 25.08.2023 Cuma günü tüm kayıt ve belgeler ile birlikte geçmiş yönetimlerin yapmış olduğu iş ve işlemlerin denetlenmesi için İçişleri Bakanlığı’na başvuruda bulunulacağı hususunu kamuoyunun bilgisine sunarız.

30 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Batmışız batacağımız kadar zaten,
  ölmüş eşek kurttan korkmazmış…

  Recep Günay’a bu amaçlarında tam destek veriyorum.

  105
  21
  1. @Ertan yorumuna yanıt olarak

   Hesap sormak için başkan olarak kalması gerekmiyor , ama şahsi çıkarlar ağzından çıkan sözleri unutturuyor Recep paşaya , bekleyin ve görün, sermayeyi yapınca nasıl ortadan yok olacak , bir insan 7 sinde nasılsa 70 in de de öyledir,degilmi Hatce Recebim

   1
   2
  2. @Ertan yorumuna yanıt olarak

   Valla bence bir mahsuru yok..!
   bu kafa da giderseniz 2 sezon sonra amatör kümede ali aycılarla karşılaşırsanız şaşırmayın.
   ne kadar yazsan boş. çünkü eldeki malzeme bu…
   ne recep, ne ali, ne de emin ilaç değil anlayın artık be kardeşim…
   yahu bu işler boyacı küpü mü? daldır-çıkar al sana tertemiz ve şampiyon Bursaspor…

   12
   7
   1. @hasret yorumuna yanıt olarak

    bursaspor un yenilecek kadar çalınacak kadar parası yok fener bahçe galatasaray bir sürü borcu var bunlar niye mahkemeye vermiyor zaten çoğu borcunu bağışladı gelir yok gider çok hiç borcu olmasa bile ayakta duramıyor

    3
    3
 2. Helal olsun sor hesabını. Umarım davaları kazanırızda mal varlığının ve borçların yarısını kurtarsak efsana olur. Transfer tahtasından daha önemli transfer yapsak ne olacak yok olmaya borca daha da yakınlaşacağız. Artık hesap sorma zamanı.

  48
  5
  1. @Mustrip16 yorumuna yanıt olarak

   Ayranın yok içmeye atla gidiyor sıç…maya,tek derdi düzenini kurmak , bir açıklasın bakalım ilk başkanlıktan önce neyi vardı papazcesmede ,sonra neleri oldu kendinde ve yeğenlerinde, şimdi neyi var ,giderken neleri olacak , bu adamı papazcesmenin etkilerinden daha iyi kimse tanımaz tanıyamaz .

 3. Şu anda öyle bir zamandan geçiyoruz ki bunun hiç zamanı değil çünkü eğer tahtayı açamazsak yok olup gideceğiz adama sormazlar mı bugüne kadar nerdeydin diye

  30
  62
  1. @Kelesliii yorumuna yanıt olarak

   Bu durumlara zaten hep bi gazla tahta açıldığı için düşmedik mi?
   Açmak her zaman girecek olana yol açmaktı ve her zaman girdi…
   Tahta hiçbir zaman çözüm değildi ve olmayacak da…
   Tahta garantisi olmamakla beraber sana sadece anca bi dahaki yaza kadar zaman kazandırır; batacaksan zaten bir yaz sonra batarsın…
   Ortak bir akıl oluşturulsa ki herkes bencilliği bırakıp Bursaspor’u odak alsa ve bu sezonu gerekirse sonraki sezonu da ayaklanmaya yönelik geçiş dönemi olarak kabul ederse 5 sene sonra hala rüyalarda takılı kaldığımız en üst seviyeye çıkarız. Yoksa bu takıntıyla 8-10 tane bile tahta açsak 2 sene dolmadan daha da dibe gideriz…

   13
   1. @curva yorumuna yanıt olarak

    Ah be abicim, yıllardır her gelene her gidene bunları yazmaktan yoruldum, tutturdular bir tahta diye diye bitirdiler koca klübü, bir klübü soymanın en rahat yolu transfer yapmaktır.

  2. @Kelesliii yorumuna yanıt olarak

   Bu konuyu başta belediyeciler olmak üzere öbür yönetimlere sormak lazım. Hesap sorma her zaman olur. Zaten ligler henüz başlamadı. Şimdi değil de ne zaman hesap sorulmalıdır? İncelensin, suçu olan varsa hesabını versin. Bu kadar basit.

   14
  3. @Kelesliii yorumuna yanıt olarak

   haklısın recep günay 5 yıldır kulüp başkanıydı da şimdiye kadar neredeydi. hay Allahım ya. Ali ay dedeniz recep günay başkan olmadan önce neden olmadı da recep günay başkan olup geçmiş yönetimleri aaraştıracam deyince başkan olacam diye fırladı ortaya. hayırdır.

   17
   2
  4. @Kelesliii yorumuna yanıt olarak

   sevgili kardeşim, işlerin kolaylaşması adına tahtanın açılması elbette önemli ama şu an için açılmasının ne imkanı ne de şartları var.

   tüm dünyanın ve ülkenin ekonomik krizden geçtiği şu günlerde recep günay ve ali aya kimse destek vermez. daha doğrusu veremez. çünkü bilgi, birikim, donanım ve her şeyden önce camiada bir karşılıkları ve de güvenirlikleri yok.

   asıl problem bilinçsiz, sabırsız, skorcu, ve baskıcı bir medya ve taraftarın varlığı. bunlardaki zihniyet değişmedikçe aklı başında kimse başkan adayı olarak ortaya çıkmaz.
   çünkü bunlardan,
   taraftar olanı KİTLE GÜCÜ!
   medya ise ALGI GÜCÜ!
   ben 70 yaşındayım, bu yaşa kadar bu iki güce karşı direnip kazanmış değil kişi ya da kulüp, devlet bile duymadım. görmedim.

   unutmayalım ki,
   a- futbolda hemen başarı PARA-TAHTA-TRANSFER ile.
   b- parasız-tahtasız-transfersiz başarı ise ZAMAN-SABIR-SEVGİ-SAYGI-GÜVEN ile yani gençlerle gelir.
   ne yazık ki bugün itibarıyla Bursa da ne PARA! ne de SABIR! var.
   dolayısıyla gelecek adına umutta yok…

   18
  5. @Kelesliii yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşım, transfer yasağı var zaten. Transfer tahtası, yarın çıkarıp bir milyar dolar versen bile bu dönem için açılamıyor. Devre arasında açabilirsin ancak dosyaları kapatır ya da alacaklılarla anlaşırsan.

   Bursaspor göz göre göre soyulmuş, bunun zamanı değil diyorsunuz. Bu borç öyle ikinci lige çıkmakla falan kapanmaz, kulüp kapanma tehdidiyle karşı karşıya. Bu usulsüz alacaklılardan kurtulursa Bursaspor, o zaman önü açılır ancak. Sen bu kulübün borçlarının yarısını bile hukuk yoluyla sildirebilirsen, o zaman gör bak insanlar nasıl başkan olmak için sıraya giriyorlar. Bir buçuk milyar borca kimse başkan olmaz. Eski yönetimler yiyecek içecek, malı mülkü üzerine geçirecek, ben de başkan olup onların borçlarını ödeyip zengin edeceğim, yok öyle yağma.

   Geç bile kalındı. Hırsızlardan, yağmacılardan hesap sormanın her zaman tam zamanıdır.

   96
   9
   1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

    Mahkeme sonuçlanması en iyi ihtimal 2-3 yıl sonra sonuçlanır anca. Oda itiraz edilip üst mahkemeye başvurulmaz ise.

    Onun sonuçlarını bekleyelim denirse kulüp kapatılır.

    Recep günay açıklamaları çoğu yalan veya yanlış olduğu ortaya çıktı hep. Ondan dolayı kimse recep günay güvenmiyor ve yardım etmiyor.

    Bursasporlu sayısı toplasan 350-400 bin kişi anca var artık kendimizi kandırmayalım ve bunun %90-95’i asgari ücretli kesim sen bunlardan yardım istiyorsan stadın etragında sosyal ortam ve bilet,forma,kombine fiyatlarını indirmen lazım, süper lig takımlarıyla aynı para veya daha pahalısını yapamazsın yaparsan neden almıyorlar diyemezsin.

    Ve durmadan sade recepte recep demen senin onun bir tanıdığı veya akrabası olduğunu düşünüyorum yoksa bu kadar palavra atmasında arada söylenmen lazım ama hiç söylenmiyorsun ve susuyorsun, sonra gene ortaya çıkıyorsun övüyorsun.

    13
    14
    1. @BursAnkara yorumuna yanıt olarak

     Kabul kardeşim, Recep Günay yalan söylüyor diyorsun! Tamam, sana inandık daaa, dogru söyleyen babayiğit pehlivanlar nerede? Kulübün borçları azalsın gör bak hepsi bir bir piyasaya nasıl çıkıyor. Unutmayın, bu yalancı dediğiniz başkan ve yönetim, belediyecilerin gidip takımı ortada bırakmasından vr de senin paralı ve gerçekçi adaylarının sahip çıkmamasından sonra seçilerek geldiler.

    2. @BursAnkara yorumuna yanıt olarak

     Recep Günay kimdir nedir tanımıyorum, kendisini de sevmiyorum. Benim şahıslarla işim gücüm yok.
     Ben en başından beri bu usulsüzlüklerin peşine düşülmesini istiyorum.

     Benim sinir olduğum nokta şu, Bursaspor’u soyan birileri var ve tüm yerel medya ile taraftar grupları bu soyan kişilerin sözcülüğünü yapmaya başladı birden. Ne zaman? Bu Recep denen arkadaş dosyaları açmaya başlayınca. Demek ki bu Çağlarların Sönmezlerin onların ilişkili olduğu birilerinin hoşuna gitmedi. Ben o zaman bu dosyaların açılmasında Bursaspor için hayır görürüm. Recep açmasın Mehmet açsın derseniz, amenna gelsin Mehmet açsın. Ama bana Recep bu dosyaları açmasın, dosyaları açılacak olan Ali gelsin Bursaspor’u kurtarsın derseniz, ben ya sizin kötü niyetli olduğunuzu ya da iyi niyetli olsanız da bilmeden kötü niyetli olanların sözcülüğünü yaptığınızı düşünürüm.

     Benim burada birden tekrar aktif olmamın sebebi yerel medyayı elinde tutan ve Bursaspor’dan nemalanmış olma ihtimali olan Bursa oligarşik yapısının sözcülüğüne karşı mücadele verme isteği. Taraftar olarak Recep’le uğraşacağımız kadar kamuoyu baskısı ile bu kestane şekeri borçlarını kapatsak, Bursaspor’a uzun vadede kurtuluş kapısı açarız. Yoksa sonu hüsran.

     10
     5
     1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

      Şimdi bursaspor elini taşın altına sokacak başkan lazım bu recep gibi siz sokun ben bekliyeyim diyen kişidende destek kimse olmaz, sen oraya sade konuşmak için mi geldin derler adama, 1 şey söylüyor daha söylediğinden 1 dk geçmeden yalan olduğu veya yanlış olduğu ortaya çıkıyor, sonra diyor, isteyen gelsin aday olsun istifa edicem dedi 2 aday çıktı ama neden istifa etmiyor sade ali ay yok adaylar arasında başkalarıda var

      4
      5
     2. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

      İşine geldiği gibi cevap veriyorsun, sen bayadır gruptasın ama sesin çıkmıyor sadece recep günay övmek için yazıyorsun kötü olduğu yalancı olduğu yerlerde aniden yok oluyorsun.

      Dava etsin iyi ama gene istediği sonuç çıkmaz ise bu sefer ne yapacak beni ilgilendirmez deyip kulübe 1 kuruş vermeden daha batırıp gidecek.

      Recep günay bu bahsettiği konuların hepsinde ali ayı önceden mahkemeye vermiş ve hepsini kaybetti yani ali ay kazandı, sonra şampiyon başkanımız ibrahim yazıcıyıda mahkeme salonlarında süründüren kişide recep günaydı. Ali ay ibra edilmeyince mahkemeye verdi onuda kazanmış.

      Sen bildiğin recep günay akrabasısın veya Selim’in tayfasındansın burada kandırma milleti.

      Bu mahkemelerden %95 recep günay istediği sonuç çıkmayacak eskiden aynı şeylerden başvurdu kayıp etti. Şimdi sizin gibi taraftarları kandırıp oda kulüpten yararlanıyor.

      Mudanyaspor recep günay olaylarına bak aynısını oradada yaptı sonra anlaşıldı palavracının biri olduğu.

      5
      7
 4. Kim Bursaspor a yolsuzluk malını çaldıysa hakim karşısında hesap verecek gerekirse tutuklanacak Bursaspor a herkes hesap verecek.Bu kadar borç gökten inmedi kuşlar da getirmedi.Bursaspor un bir tane malı yok nereye gitti.O kadar futbolcu satıldı Recep bölükbaşı zamanında nereye gitti harcandı dükkanlar arsalar nerede Rahmetli den sonraki başkanlara soruşturma başlatılmalı Bu camia ya hesap verecekler tek tek.

  13
 5. Selim Kurtulan Koca BURSASPOR umuzun sonunu getirdi. Yazıklar Olsun. Derhal Kuleden indirilmesi gerekiyor.

  12
  1
 6. Her konuda Kısasa kısas yapılmalı
  Sade Sporda değil
  Yapanın yanına kalmayacak Cezasını Çekmeli
  Hadi Hayırlısı Şimdi Hırsızlar Düşünsün.

  11
  1
 7. Dava açması güzel bunu yaptığı iyi oldu ama mahkeme en iyi ihtimal 2-3 yıl sonra sonuçlanır, inşallah cebimde 1 kuruş yok ama başkan olmaya devam edeceğim diyen kişi yüzünden kulüp kapatılmaz.

  11
  11
 8. Recep Başkanım, kulübün bu hallere düşmesinde kimlerin payı varsa, bunun hesabını sorgulamak için yaptığın bu çalışma takdire şayandır. Gelen her yönetim, bir öncekini sorgulama iradesini gösterseydi bu durumlara düşmedik . Hesap sorma ve sorgulamanın zamanı olmaz! Sorumluluğunun bilincinde olmak yeterli bir zamandır. Koca bir çınar olan takımın çıkarlarını koruma sorumluluğu her yıl, her ay, her hafta hatta her gün geçerlidir. Önemli olan içişlerinde bu dosyalar sağlam irdelensin ve masaya yatırılsin. Bu çalışmanın yapılması hiç bir işin yapılmasına engel değil. Takımın bütün rutin işleri sırasıyla zaten yapılacaktır. Yönetimler ne için var? Sonucu inşallah takımımızın lehinde sonuclanacaktir.

  10
  1
 9. Senin amacın sadece ortalık karıştırmak başkanlık umrunda değil sen bu takımı şampiyon yapmış rahmetli İbrahim yazıcı başkana bile dava açmış çamur atmış adamsın bu kulübü yönetecek vizyona sahip değilsin düş bu kulübün yakasından yeter artık….

  4
  3
 10. Çalan çırpan haksız kazanç sağlayan zarara uğratan kim varsa cezasını çeksin faizi ile geri alınsın paraları. Bunların hesabı sorulsun fakat bu sırada kulübü iyi yönetin tahtayı açın ve futbolcu paraları ödeyin

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu