Bursaspor Kulübü 16 Mayıs 2010’u kutladı

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden 16 Mayıs 2010 tarihinde yaşanan Süper Lig şampiyonluğunun yıl dönümünde bir paylaşımda bulundu.

16 Mayıs 2010 tarihinde Bursasporumuz ‘olmaz’ denileni başardı ve şampiyon olarak Türk futbol tarihinde şampiyon olan 5. Takım olarak adını altın harflerle yazdırdı ve yeni bir miladın başlamasını sağladı.

Merhum şampiyon Başkanımız İbrahim Yazıcı‘nın önderliğinde Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam ve futbolcularımız Türkiye‘de bir ilki gerçekleştirerek rüyalarımızı gerçeğe dönüştürdü.

Son haftada sahasında Beşiktaş‘ı ağırlayan takımımız, şampiyonluk için sahaya çıktı. Bursaporumuz maçın ilk yarısında Pablo Martin Batalla ve İbrahim Toraman‘ın kendi kalesine attığı gollerle 2-0 öne geçerken kulağı da FenerbahçeTrabzonspor maçındaydı. Maçın ikinci yarısında heyecan bir kat daha arttı ve Beşiktaş maçın son dakikalarına doğru bulduğu golle farkı 1’e indirdi ve maç 2-1 üstünlüğümüzle sona erdi.
Fenerbahçe‘nin Trabzonspor‘la berabere kalmasıyla Bursasporumuz şampiyonluğunu ilan etti ve Türk futbolunda bir devrim gerçekleştirdi.

Şampiyonluğumuzda büyük payı olan başta taraftarlarımız olmak üzere; teknik heyet ve sporcularımıza bir kez daha teşekkür ediyor, şampiyonluğun mimarı merhum Başkanımız İbrahim Yazıcı’yı saygı ve rahmetle anıyoruz.

8 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Erkan Kamat
  Bursaspor tarihine ali ay dan sonra gelen en beceriksiz yönetim sensin.
  Sen bu senenin
  Mesut Mestan geçen sene playoff ads maçında neler olduğunun hesabını vereceksiniz

  12
  2
  1. @Tulipan yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor tarihinin en rezil, en adi, en kansız başkanı Recep Bölükbaşı dır. Herşeyin sorumlusu, 2. 3. Şampiyonlukları engelleyen, kulübün bu hale gelmesinin baş mimarı o başkan müsvettesidir. Ondan daha kötüsü gelmedi, gelemezde.

   6
   1
 2. Biz şampiyonluğu sonuna kadar hak ettik ama bu şampiyonluğu doğru yönetemedìk,sindiremedik. Önce bize sempatiyle bakan Anadolu kulüplerini hor görüp, siz bizim dengimiz olamazsınız deyip küstürdük. Bundan sonra her sene deyip,elimizde ki parayı işe yaramaz yabancılara bilinçsizce dağıttık. Sonra 3-4 ncü lükleri beğenmeyip kendi oyuncu ve t.d mizi ağlattık. Çeşitli bahanelerle maçlara gitmedik. Takımı 4-5 bin taraftara mahkûm ettik. Bölündük, parça parça olduk.Hatta o dönem Bursaspor’lu olmuş çocukları, taraftarı bile, şampiyonluk sonrası Bursaspor’lular diye kendimizden soyutladık.Şimdi de neden bu şehirde bu kadar az Bursaspor taraftarı var diye şikayet ediyoruz. İşin kötüsü o dönemde de,elimizde gençlerin kaldığı bu dönemde de,alt yapıyı ve oyuncuları daha çok nasıl geliştiririz diye düşünmedik, düşünmüyoruz. Hala transfer ve tecrübeli oyuncu derdindeyiz. Kısaca hep beraber bok yoluna doğru gidiyoruz.

  11

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu