Bursaspor kongresi erteleniyor mu?

çişleri Bakanlığı’nın yeni kararına göre, STK, sendika, meslek kuruluşları, birlikler ve kooperatiflerce yapılacak genel kurul dahil geniş katılımlı etkinliklerine dair kısıtlama 1 Haziran’a kadar uzatıldı.

Bursaspor’un 22-30 Mayıs’taki genel kurulu tehlikeye mi girdi?

İçişleri Bakanlığı’nın kademeli normalleşme kararına göre;

STK, sendika, meslek kuruluşları, birlikler ve kooperatiflerce yapılacak genel kurul dahil geniş katılımlı etkinliklerine dair kısıtlama 1 Haziran’a kadar uzatıldı…

6. Ertelenen Faaliyet Etkinlik ve Törenler

6.1- Sivil toplum kuruluşları, sendikalar, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler ve kooperatiflerin genel kurul dahil yapacakları geniş katılımlı her türlü etkinlikleri 1 Haziran 2021 tarihine kadar ertelenecektir.

Bursaspor’un Olağan Genel Kurulu ise ilki 22 Mayıs çoğunluk sağlanmazsa ikinci oturumu ise 30 Mayıs’ta yapılacaktı.

Yeni karara göre yeşil-beyazlı kulübün genel kurulu da tehlikeye girmiş oldu…

24 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Açık havada yapılacak kongre niye ertelenir. ? Yurt dışından gelen insanlar ama iş için ama turist ellerini kolları nı sallaya sallaya geziyorlar. Bizlere kısıtlama. Daha önce yazmıştım. Bu Corona virüsü çok akıllı .Nerelerde dolaşacağını iyi biliyor.

  103
  5
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Bilmeden yazıyorum bu kongre tarihi illa ctesi veya pazara mı denk gelmesi lazım…ilk kongreyi pazartesi yap ikinciside perşembe günü yaparsın seçilende cuma günü alır mazbatayı başlat göreve

   5
   1
  2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Neyin kongresi Yapılıyor?
   1. Parasız Yönetim’i yeniden seçmek içinmi yoksa şahane sezon geçirdiğimiz içinmi? – Mali tek bir noter onaylı kağıt yok!
   2.Emin veya Acarhoroz- hangi banka kağıdı hesabı vs gösterdi aday olmak için verecekleri 50 Milyon TL veya Acarhoroz’un vereceğim dediği 200 Milyon TL? – 0 Sıfır TL’lik Detay 100% Reklam!
   Ya koca 3 Milyon Kişilik Kent vs Gözlerimiz Önünde Kamuflaj’lı Arkası Boş Laflar Bu Kulüp Batırılıyor Sadece Kurumlar Bankalar Borç Verenler Bakıyor – 1 Sezon ve eksi -9 Puan İle kaldıramaz ya Divan soranıza koyacakları para nerede?

   13
   2
  3. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Turiste herşey serbest Bize geldi mi Herşey yasak 17 gün tam kapanma insanlar işinden gücünden oldu sabır dedi şimdi bunun nesi normalleşme Yasaklarla bu işin olmayacağını Esas olması gerekenin Aşılanma olduğunu Dünya söylüyor Yazık…

   22
   6
  4. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Türk milleti o lebalep kongreleri ve arkasindan patlayan 3.dalgayı asla unutmayacak!!onlar kongrede şov yapacak diye 100lerce vatandaşimizi covid sebebiyle kaybettik..bunalima giren 10larca esnaf intihar etti..yüz binlerce insan aç susuz sefil perişan kaldi..bu millet bunu asla unutmayacak!

   29
   2
   1. @Selim yorumuna yanıt olarak

    Geç bunları Selim. Yaşın müsait mi bilmiyorum. Bundan 35 sene evvel zamanın Başbakanı, Cavit Çağlar için ” Ne de olsa Bursalı ” demişti . ” Bütün Bursa ayağa kalkmıştı. ” Bursalı ” derken neyi îmâ ettiği mâlum . Bir sonraki seçimde Bursa’da yine birinci parti oldu.

    6
    3
  1. @Tulipan yorumuna yanıt olarak

   30 mayıs ile 1 haziran arasında fark yok.
   asıl problem adayların yetersizliği.
   ön yargılı olmak istemem ama, kongre ve sonuçları öncekilerden farklı olmayacak gibi duruyor.

   bana göre kulüp üzerine en etkili iki unsur, biri kulübün asıl sahibi taraftar. diğeri de etki ve algı gücü ile yerel medya, mevcut yönetim krizini hiç yönetemedi.
   halbuki, fiili olmasa bile, internet üzerinden geniş katılımlı (taraftar, antrenör, hakem, iş adamları, esnaf, eski profesyonel futbolcu, amatör kulüp dernekleri, uludağ üniversitesi ve sokaktaki taraftara kadar) toplantılar düzenlenebilir. ortak bir aday bulunabilir. kısa ve orta vadeli gelecek planlamaları pekala yapılabilirdi…

 2. Kongrenin adını değiştirelim. AKP kongresi diye yapalım o zaman hiç sorun olmaz. Hatta kongrede halay bile çekebiliriz. TFF başkanı da kongreye canlı bağlanıp lebaleb doldurduğumuz için bize teşekkür eder. Nasıl fikir?

  43
  11
 3. Yapın gitsin kendileri 20bin kişiyle kongre yapıyor bir kulübün geleceği önemli kanun kime işliyor dün eziktaşlılar sokaklardaydı ses yok bizemi yapın gitsin zaten herkez dışarıda

  28
  5
 4. Açık havada yapılmalı özel bir izinle vali bunu yapabilir nasıl adana demire giresuna 4 saat izin verdiler şampiyon olunca dışarı çıktı hepsi ?

  28
 5. Farketmez ki bizde onların deyimiyle lebaleb yaparız kongremizi ve sonrada kameralar yatay çekim yaptı der işin içinden çıkarız olur biter

  21
  4
 6. valilikten özel izin alınarak statta sosyal mesafe hijyen maske kontrolünü sıkıca takip ederek kongre yapılmalıdır, yapılabilmesi için topyekün baskı oluşturulmalıdır. Bursaspor için hayat memat meselesi, zaten kongre üyeleride sağolsunlar ilk oturumda çoğunluk sağlayamaması gibi güzel bir huyları var zaten yeterince zaman kaybedeceğiz fazlasına lüzum yok.

  19
  1
 7. Sevgili Bursasporlular farklı bir duruma değineceğim dün gece haberleri izler iken gördüm ve o kadar mutlu ve gurur duydum ki ne mutlu bana Bursaspor sevdalısı olduğum için haber su idi süper lig de şampiyon belli olmuş dün gecey3 kadar hiç duymamış merak da etmiyordum umrumda da olmaz bakın kudüs un durumuna zamanında bazı filistinliler zararı olmaz deyip yahudilere yerlerini satmis durum ne hal almış ilk önce kendi evin kendi mahallen kendi şehrin kendi ulken şeklindedir ne mutlu kendi şehrine ihanet etmeyip kendi şehrine sevdalanan lar

  14
  1
 8. O zaman 1 haziranda çoğunluğa bakılmadan yapılsın bizim acelemiz var daha tahtayı açmamız lazım transfer yapacağız Bi sürü işimiz var

  13
  1
 9. Sen tıklım tıklım salonlarda siyasi kongreler yap sonra tüm stadyumlara kovid19 tedbirleriyle ilgili boy boy resimlerini as.
  Sonra vaka sayıları 60 binlere çıksın dünyada ilk 3’e girelim, insanlar ölsün ve maddi manevi bu millet perişan olsun.
  İngiltere prensi öldü 30 kişiyle defnetti ingilizler fakat Türkiye de bir şeyh öldü devletin bakanları ile beraber 10 binler katıldı cenazeye.
  Bu ülkede insanların anne babası vefat etti kovid’ten 3 kişiyle defnedildi ve insanlar yakınlarının cenazesine bile katılamadı yasaklardan, Ayıp değil mi ? Bu çifte standart niye ?
  Size herşey yasal millete yasak mı ?
  Sen değilmiydin adanademir ve giresun taraftarına şampiyonluk kutlaması için 4 saat izin veren ?
  Şimdi ne hakla açık havada risksiz yapılabilecek tüm kongreleri erteliyorsun?
  Madem ligleri tümüyle ertele ve mağduriyeti önle.
  Şimdi de çıkmış hakkınızı helal edin diyorsunuz, Sizi biz affetsek Allah affetmez çünkü günahlarınız çok büyük.

  11
  4
 10. Özlüce projesi gerçek midir? edanur çıkıp açıklama yapmalı gerçekler paylaşılmalı. Bursaspor ‘un elindeki son değer yok olmamalı.

  10
  2
 11. Haziran’ın ilk pazar gününde çoğunluk şartı aramadan yapılsın bitsin madem. Olağanüstü koşullardan ötürü böyle bir karar alınabilir, ne sakıncası var?

  6
  8
 12. BURASI BURSA..GİRESUN ADANA İSTANBUL DEĞİL…HER TÜR YAPTIRIM BU ŞEHİRDE OLUR….NE SİYASİLERİ NE KODAMANLARI NE YÖNETİCİLERİ NE BAŞKANLARI OLMAYAN GARİBAN ŞEHİR BURSA DIR BURASI..

  4
  2
 13. Muhtemelen 5 Haziran 2021 Cumartesi ilk toplantı, 13 Haziran 2021 Pazar da ikinci toplantı olacak şekilde yapılır. 1 Haziranda kongreler yine ertelenirse daha da ertelenebilir ama pek sanmıyorum. Haziran ayının sonuna kadar kesin olur. Vakit önemli tabi ama şimdilik öyle gözüküyor.

  3
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu