Bursaspor kimseye muhtaç olmayacak

BURSASPOR KİMSEYE MUHTAÇ OLMAYACAK

Bursaspor’un çiçeği burnunda başkanı Erkan Körüstan, sportif başarıyı kovalarken kurumsallaşma adına da önemli hamleler gerçekleştireceklerini söyledi. Körüstan, “Bursaspor’u kimseye muhtaç etmeyeceğiz. Kendi ayakları üzerinde durabilen, ekonomik gücü olan bir kulüp haline geleceğiz” dedi.

 

ÖZEL RÖPORTAJ: ÖZGE YETİŞMİŞOĞLU

Bursaspor aşkını içinde çok başka yaşayan bir isim yeşil beyazlı kulübün çiçeği burnunda başkanı Erkan Körüstan… Çocukluğu ve gençliği tribünlerde geçmiş… Hüngür hüngür ağladığı zamanlar da olmuş, sevinçten havalara uçtuğu anlar da… Bursaspor’a taraftar olarak hizmet ettiği dönemden, yeşil beyazlı kulübe yönetici olarak adım attığı güne kadar geçen sürede çok anı biriktirmiş 47 yaşındaki Başkan… Yöneticilik yılları ve 1 sezon oturduğu başkanlık koltuğunda geçen zamanlarda da öyle…

 

YARIM KALAN ŞEYLER VAR…

“Bursaspor’un en kötü zamanlarına denk geldi bizim yöneticilik ve başkanlığımız” diyor Körüstan, “Ama şimdi yarım kalan işleri tamamlama zamanı” diyerek iddiasını ortaya koyuyor… Kongreden bu yana geçen kısa zamanı oldukça hareketli geçiriyor Körüstan ve yönetimi… O yüzden bir dakika bile boş vakti yok. Bu kadar yoğunluğa rağmen Havadis16 Spor’u kırmadı, hedeflerini paylaştı…

*Kongreyi nasıl değerlendiriyorsunuz? Çok seviyeli bir kongre yaşadık. Ben sizin aracılığınızla kongreye katılan bütün üyelere çok teşekkür ediyorum. Böyle büyük ve rekor bir katılımın olması çok sevindirici… Aday olan bütün arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Hepsi tek tek geldi ve beni tebrik etti. Bu bizim camia olarak ne kadar büyük olduğumuzun, saygı, sevgi ve birlikteliğin ne kadar güçlü olduğunun göstergesidir.

 

O YILDIZI TAKACAĞIZ

*Ateşten bir gömlek giydiniz. Şampiyon olmuş bir Bursaspor var artık. Nasıl bir hedef belirlediniz? Rahmetli Başkanımız İbrahim Yazıcı, bize ilk şampiyonluğumuzu yaşattı. Onu bir kez daha minnet ve rahmetle anıyorum. Adaylık sürecimizde de dile getirdiğim bir şey var. Bir şampiyonlukta kalmayıp, 5 şampiyonluğa ulaşıp, o yıldızı göğsümüze takmak en büyük hayalim ve hedefim. Sportif anlamda Bursaspor’u zirveye oynatmanın çabası içinde olurken, diğer yandan da kurumsal anlamda önemli hamleler gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bursaspor’un mali durumunu herkes bilecek. Bağımsız bir denetleme kuruluşu aracılığıyla kamuoyuna açıklayacağız. Hesabı kitabı herkes bilecek. Gizli saklı hiçbir şey kalmayacak. Bizim amacımız Bursaspor’un kimseye muhtaç olmadan kendi ayakları üzerinde durabilmesini sağlamak. Allah izin verirse bunu başaracağız.”

*En çok merak edilen konulardan biri stat konusu. Timsah Arena’nın gelirleri Bursaspor’un olacak mı? Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe, stat gelirleriyle ilgili açıklama yapmıştı. Tüm gelirlerin Bursaspor’un olacağını söylemişti. Başkan Altepe ile detaylı bir şekilde görüşeceğiz. Şu an göreve geleli çok kısa bir zaman oldu ve transfer gibi çok önemli bir konumuz var. Öncelikle yeni sezon planlamasını tamamlayalım, ardından da adım adım gideceğiz. Ama doğru ve sağlam adımlarla…

*Yönetim Kurulu’nda şube sorumluluklarını kaldırdığınızı görüyoruz. Nasıl bir sistem düşünüyorsunuz? Bunu adaylık sürecimde de dile getirmiştim. Artık şube sorumlulukları olmayacak. Yönetim kurulumuzda başkan dışında, bir de 2. başkanımız var. 4 arkadaşımız İcra Kurulu’nu oluşturuyor. Diğer arkadaşlarımız da yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacaklar.

Eski sistem tamamen değişecek. Her bölümün başında alanının profesyoneli olacak. Almanya ve İngiltere’deki gibi Double Pass ismi verilen uzman firmalara kulübün futbol çalışmalarını denetletmek istiyoruz. Bizim en büyük hedefimiz Bursaspor’un güçlü bir ekonomiye kavuşması. Futbolcu parasını zamanında alacak. Kulübün sırtında borç kamburu olmayacak.

 

TESİS HAMLEMİZ OLACAK

*Bursaspor Koleji sizin en büyük hayallerinizden biriydi. Bu dönem hayata geçecek mi? İnşallah… Allah’ın izniyle geleceğin Bursasporlu gençlerinin yetişeceği ve benim de en büyük hedeflerimden biri olan Bursaspor Koleji’ni dönemimizde hayata geçirmek en önemli projelerimizden biri. Bunun yanında Bursaspor’un 30-40 yılını garanti altına alacak tesis hamleleri yapacağız. Bütün belediyelerle, hatta herkesle bir araya geleceğiz. Herkesin fikrini alacağız.

 

PİLOT TAKIM: OYAK RENAULT

*Pilot Takım çalışması ile ilgili son durum nedir? Geçmişte Bursa Merinosspor ile olan pilot takım uygulamasında çok olumlu işler yapılmıştı. Bu dönem Oyak Renault Kulübü ile böyle bir çalışmamız olacak. Oyak Renault Kulübü’nün Bursaspor’a devir işlemi konusunda prensip anlaşmasına vardık. Tecrübe kazanmak isteyen genç oyuncularımız için çok önemli bir hamle olduğunu düşünüyorum. Umuyoruz ki bu uygulamamız A Takıma olumlu yansıyacaktır.

*Son olarak camiaya yeni sezon öncesi ne gibi bir mesaj vermek istersiniz? Ben Bursa aşığıyım. Bursaspor’a sevdalıyım. Yönetici ya da başkan değilken de tribünde taraftardım. Şehrimi ve takımımı böyle seviyorum. Tüm Türkiye’ye örnek olacak bir taraftara sahibiz. Bilinçli, takımını sahiplenen, bağrına basan bir taraftar topluluğumuz var. Yeni şampiyonluklar, Avrupa arenasında başarılar kazanmak için birlikteliğe ihtiyacımız var. Gelin birbirimize sarılarak, omuz omuza vererek bu mutlulukları yaşayalım, diyorum.

Bunun için kombine kart fiyatlarını da aşağıya çektik. Aile tribünü uygulamasını başlattık. Bayanlarımız, çocuklarımız maçlara gelsin. Nasıl büyük bir aile olduğumuzu tüm Türkiye görsün.

Yeni sezonda daha güçlü bir Bursaspor için camiamızı; kenetlenmeye ve güç birliğini oluşturmaya davet ediyorum. Tüm Bursa’ya ve Bursasporlulara sevgilerimi sunuyorum.

 

Özge Yetişmişoğlu

havadis16.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu