Bursaspor kaybetmiyor ama kazanamıyor da!

Olay Medya Spor Yazarı Cevdet Altınel'in bugünkü köşe yazısıdır.

Her zaman 1-0 tehlikeli bir skordur. Eğer ikiyi bulamazsanız sıkıntı yaşarsınız. Bursaspor’da Çaykur Rize’yi silkeledi ama ikiyi bulamayınca yıkamadı.

Yeşil beyazlıların ilk 4 haftadaki derli toplu görüntüsü bu maçta da vardı. Rakibine de bunu ilk dakikadan itibaren hissettirdi. Samet Hoca’nın Sakho ile oyuna başlaması henüz oyunun başında meyvesini verdi. Lima’nın nefis çalımları ve ardından yaptığı asisti Senegalli ustalığı ile sonuçlandırınca ‘Bu iş bu kez olacak galiba’ dedik.  Hele 2. attığı gol ‘VAR’a takılmasa Rize daha 31. dakikada havluyu atacaktı. Çok klas bir gol heba oldu sizin anlayacağınız.

Furkan, Saivet ve Aytaç ilk devrede görevleri yaparken, 2. yarıda üçlünün verimi düştü.

Çaykur Rize’de Vedat Muriç takımı sırtlayan isimdi. Somudio, Aminu Umar ve Boldrin’in de ona eşlik ettiği bölümlerde yeşil beyazlıların oldukça sıkıntı yaşadığını gördük. İlk devrede 30-45 arasında ikinci devrede de 65’e kadar yaptıkları baskı Bursaspor defansını oldukça zorladı. Nitekim 58. dakikada Boldrin’in beraberlik golü geldi. Samet Hoca’nın Badji, Tunay ve Stancu hamleleri ile Bursaspor oyunda dengeyi yine kendi tarafına çevirdi. Rakibinin kondisyon olarak gerilediği son bölümlerde, şut ve pas tercihleri biraz daha dikkatli, özenli kulanılmış olsaydı galibiyet golünün gelmemesi için bir sebep yoktu. Hele ki Stancu’nun direkte patlayan şutu tam anlamı ile şanssızlıktı.

İlk 4 haftada artı ve eksileri ile nötr bir görüntü ortaya koyan Lima’nın kolay adam geçme özelliği bu karşılaşmada sınıfı geçti. Sakho’ya yaptığı asistin yanında ikinci yarıda takımı ileriye taşıyan isimdi. Sakho ile birlikte iyi işler yapacaklarının işaretini aldık. İşaretin aldık ama şu sorunun da cevabını vermeliyiz. Bardağın boş tarafına mı yoksa dolu tarafına mı bakacağız? Oyun mücadele var ama sonuç yok… Bursaspor kaybetmiyor ama kazanamıyor da. Bardağın dolu tarafına bakmamızı gerektiren oldukça fazla emare var ama tabelada 3 puan yazmadıkça sıkıntı da bir o kadar artıyor. Hele bu beraberlik serisi 4 maça çıkınca ister istemez galibiyet baskısı takım üstünde daha da artacaktır. Bu yüzden Samet Hoca’nın oyuncularını Başakşehir karşılaşmasına  psikolojik olarakta çok iyi hazırlaması gerekecek.

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Rize maçı geçti, Başakşehir maçına bakın artık. Adamlar Antalya’ya 4 attı. Biz daha ittire kaktıra anca gol atıyoruz. Başakşehir maçı şakaya gelmez. En ufak hatada geçen sezonki maçın tekrarını yaşarız.

  2. MBŞ çok tehlikeli, en iyi pas yapan takım . Orta sahayı en güçlü adamlarımızla sağlam tutmalıyız. İnşallah Sakho ikiler bu maçta, Stancu asla girmemeli. Gerekirse Umut Nayir forveti ikilesin.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı