Bursaspor kara listede!

Dünya Profesyonel Futbolcular Birliği (FIFPro), Türk kulüpleriyle sözleşme imzalayacak oyuncuları dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Dünya Profesyonel Futbolcular Birliği (FIFPro), Türk futboluyla ilgili olarak oyunculara bir uyarı açıklaması yaptı. FIFPro, oyunculara Türkiye‘deki 7 kulüple sözleşme imzalamadan önce dikkat etmeleri yönünde uyarıda bulunurken, bu takımlar arasında Bursaspor da yer aldı.

AÇIKLAMA YAPTILAR

FIFPro‘dan yapılan açıklama şöyle: “Türkiye liginde, ödenmemiş ücretlerin yanısıra sözleşmelerin ilk ayından itibaren sıkıntı yaşayan çok sayıda oyuncu ile temasa geçtik. Bu nedenle, Türkiye’de bir kulüple imzalamadan önce, oyuncuları önerilen sözleşmelerini bir oyuncu sendikası veya bir avukat tarafından iyice kontrol edilmesini istiyoruz. Ayrıca, bazı Türk kulüplerinin, sözleşme şartlarını yazmadan yada ödeme makbuzlarında ne olduğunu belirtmeden maç bonusu ödemeyi kabul ettiği yinelenen bir uygulamaya dikkat etmenizi de tavsiye ederiz. Ayrıca, Türkiye Futbol Federasyonu‘nun UEFA‘nın talebine rağmen oyuncular için asgari şartları garanti eden yeni bir standart sözleşme uygulanması konusunda görüşmelerde bulunmadığı için hayal kırıklığına uğradık. Hakan Ünsal liderliğindeki FIFPRO ve Türkiye‘deki oyuncu sendikamız mart ayında federasyona konuyla ilgili görüşme talebinde bulundular, ancak sekiz aydır hala bir yanıt bekliyoruz.”

10 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ne kadar kızsakta futbolcu icin hakli sebepler var herkes kendi acisindan baksin yurdisina cikiyosunuz bi iş yapiyosunuz anlastiginiz firma size parayi vermiyo ya da geç veriyo bidaha gitmezsiniz gidenide uyarirsiniz.Borçsuz bir klupken aradan gecen 10 seneye bakin Bursasporda kimler baskanlik yapmiş cok yazik…

  45
  2
  1. @Eray yorumuna yanıt olarak

   Dün yazdım dün. Haberi okumuştum bir sitede. . Karşılıksız sevdik bu takımı. ..Ama bazıları karşılık görerek sevmiş yani parası için sevmiş. Ne kadar acı. En iyi başkan benim demiş soymuş. En iyi siyaset çi benim demiş oy devşirmiş. .. Klübü soymuşlar .. Adımız çıkarmışlar bu klübe gitmeyin diye. .. Bizim sevdiğimiz BEYAZ rengine leke düşürmüşler.. Y A Z I K L A R OLSUN.

   10
 2. Yazık , yazık, yazık…
  Utanamıyorum da artık bu haberlerden , bu daha kötü ya sanırım. ALIŞTIRILDIK
  KOCA KULÜP , KOCA ÇINAR hâle bak

  28
 3. hala klübü soyanlardan kimse hesap sormasın ama her zaman en büyük Bursasporluda onlar olsun, klübü bu hallere getirenler oyunu 1 kombineye satan cebine bir miktar harçlık konan eline bedava kombineler dağıtıp parayla tayfalarına satanların eseridir. rahmetli yazıcıdan sonraki her kongrede kim seçilirse seçilsin en önde taraftar gruplarının tayfaları BÜYÜK BAŞKAN naraları atıyordu ve bizim gibi menfaatsiz karşılıksız saf ve tertemiz duygularla klübe bağlı gerçek taraftarlar bu düzene çomak sokamadık. evet düştük çünkü yanlışa hiçbir zaman çatlak ses çıkaramadık yazıcı dönemi ve öncesinde başkanmış yöneticiymiş teknik direktörmüş antrenörmüş futbolcuymuş hata yapacak klübü al aşağı edecek ve buna taraftarlar göz yumacak, nereden nerelere geldik. bu saatten sonra ne klüpten ne gelecek yöneticilerden ne de taraftarlardan zerre umudum yok.

 4. Türkiyenin neredeyse ticari açıdan en zengin şehri olan Bursada sıradan bir köfteci bile milyonlar kazanırken 55 yıldır var olan BURSASPOR’un hala sabit bir gelirinin olmaması veya olmamasının istenmesi yani (sürekli birilerine muhtaç kalması) kadar acı bir olay olamaz çöp gibi futbolculara milyonlarca tl verip sokağa atmak yerine Bursaspora sabit gelir için harcansa idi şimdi sırtımız yere gelmezdi.

 5. Samsunsporlu olarak siz Bursasporluları en iyi biz anlıyoruz, bizi de yıllardır siyasiler oy uğruna kulanıp bugün bulunduğumuz yere kadar indirdiler. Kayyum’a giderken takımı sahiplenen olmadı. Samsunspor sayesinde Bakanlık yapanlar dahil. Samsunlu spor bakanı döneminde süper ligden düşürüldük. Takımın gerçek sahibi taraftardır. Gerisi yalan.

 6. Birazda klüpleri koruyan yasalar çıkarsalar keşke. Futbolcu nasıl olsa paramı alırım mantığında olursa daha çok klüp bu listeye girer.

  1. @kayıhanoglu yorumuna yanıt olarak

   Bu haberi yapan Olay gazetesi değil. Dünya profesyonel futbolcular birliği. Gerçeklere kulak tıkayarak, gizleyerek bu durum ortadan kalkacak mı? Futbolcular birliği üyelerini uyarıyor bu kulüplere gitmeyin. Para alamazssınız diye. Fif da bekleyen dosyalardan durum zaten belli. Önemli olan bu dosyaları temizleyip kulübü yeniden düzlüğe çıkarabilmek.

   20
 7. Bu gazeteciler bunu kaçırırmı? ver gazı millete! Evet Dün FİFRO Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği yani sendika gibi!, MKE Ankaragücü, Antalyaspor, Kayserispor, Bursaspor, Eskişehirspor +2 kulüp daha, oyuncuların maaşlarını ödemediğini ve prim ödeyeceğiz maç başına alacaklarını anlaşıp düşürüp ödemeyen kulüp ilan edilmişiz futbolculara gitmeyin diyorlar Bursaspor’un düştüğü yere bakın bu 500-600 Milyon Lira parayı yok edenler yüzünden! Şimdi anlıyormusunuz nerelerdeyiz ve neden başkan adayı çıkmadı çünkü kulüpte yiyecek mal yok kalmadı çıkan aday yine onların tayfasından olacaktı biri gidip diğeri gelecekteki! Bunların Amigo Gazetecileri vs kulüp kapısından içeri alınmaması lazım Ne Stad var Ne Tesis Ne Futbolcu Ne TV Neyimiz Kaldı 500-600 Milyon Lira Borç dışında? Bunu araştıran ne yönetim var nede yetkili bir kuruluş yazık çok yazık!

  1
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu