Bursaspor kaçak girişe isyan etti!

Bursaspor-Galatasaray randevusunun en çok konuşulan olaylarından birisi de tribündeki taraftar sayısı oldu.

Birkaç küçük boşluk dışında tamamen dolduğu gözlenen Bursa Büyükşehir Stadyumu‘nda tribündeki taraftar sayısının 32 bin 677 olarak açıklanması herkesi hayrete düşürmüştü. Peki yaklaşık 40 bin civarında taraftarın olduğuna kesin gözüyle bakılan Bursa Büyükşehir Stadyumunda nasıl oldu da ortaya böyle bir rakam çıktı? Herkes birbirine bu soruyu sorarken, Bursaspor Kulübü dün harekete geçti.

EMNİYET MÜDÜRÜNE GİDECEK

Kapılardaki tüm kamera kayıtlarını inceleten yeşil beyazlı yönetimin kaçak girişleri tespit ettirdiği ve bu konuda bir rapor hazırladığı öğrenildi. Tüm görüntülerin detaylı bir şekilde tek tek incelendiği bildirilirken, Bursaspor Başkanı Ali Ay‘ın elindeki kamera kayıtlarıyla birlikte Bursa Emniyet Müdürü Osman Ak‘ı birkaç gün içerisinde ziyaret edeceği ve şikayetlerini dile getireceği öğrenildi.

43 BİN 361 KAPASİTELİ

Ocak 2016’da hizmete giren 43 bin 361 kapasiteli Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumunda daha önceki birçok müsabakada da bu sıkıntı gün yüzüne çıkmıştı. Şuana kadar en çok taraftarı 34 bin 622 kişi ile geçen sezon ki Fenerbahçe maçında toplayan Bursaspor Kulübü, bu rakamın üzerine çıkamamıştı. Bursaspor Başkanı Ali Ay’ın Emniyet Müdürü Osman Ak ile yapacağı görüşmede bir sonraki maçlarda kaçak girişlere karşı daha fazla tedbir isteyeceği bildirildi.

Kaynak
Olay

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Kaçak giriş kesinlikle ama kesinlikle var.Bunu bursaspor dan aradıklarında da dile getirdim.Gecen sezon iki defa kavga ettim sarhoş gençlerle.Arkamdan ittirerek girmeye çalıştılar.Benimde başımı yakacaklardi.Ozsl güvenlikte bön bön bakıyor.Ozel güvenlik kesinlikle ama kesinlikle hiçbir işe yaramıyor.Kolluk kuvvetleri olmadığı sürece bu işe çözüm bulunamaz.

  29
  0
  1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Bu hafta aynısı bana oldu adam arkamdan geldi sarhoş gibi idi abi beni de al.diye güvenliğe baktım oralı değil salça olmasın diye tamam gel dedim yok desem ne yapacağı belli değil o yüzden güvenliklerin uyanık olması lazım bu konuda

 2. Kaçak girişten ziyade turnike sayaçlarinda hata var gibime geliyor. Hadi diyelim kaçak giriş var. Bileti/kombinesi olup maça gelmeyen 7-8 bin kişi var demek mi oluyor bu? Bunun haricinde 10bin dolayında kaçak giriş? Komik.

  9
  3
 3. Gişede duran namussuz güvenlikçiler ve namussuz polisler forması olmayan kişileri bir bir içeri aldıklarını bizzat gördüm.

 4. Maraton üst kısımda kombinem var ,hemen hemen her maç geldiğimde yerimde birileri oturuyor .Burası benim yerim dediğimde birkaç sıra kayıyor yada öne geçiyor.Oranın sahibi geldiğinde tekrar yer değiştiriyor.Bunların bir kısmı kenarlardan ortaya gelenler olabileceği gibi bir kısmı da kaçak giriştir.GS maçında maraton üstte bu kişiler merdiven boşluklarında maç seyrettiler.GS maçında 5-6 bin kaçak giriş olduğunu sanıyorum.

 5. Kaçak girişler çok oldu gözlerimle bizzat gördüm bu emek hırsızlığıdır, ayriyetten 2-3 tane bilet alıp Facebook gibi sitelerde satmaya çalışan insanları da kınıyorum, kaç tane insan bilet bulamadı sizin yüzünüzden.Tribünlerin ruhsuz olmasının tek sebebi bu . Kareografi de bile ellerinde ki kartonları zorla kaldıran insanlar vardı .

Bir cevap yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı