Bursaspor İnfo Yatırım 83-87 Galatasaray NEF

Tofaş Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen 23. Cevat Soydaş Basketbol Turnuvası’nda Bursaspor İnfo Yatırım 2. günün ilk maçında Galatasaray NEF ile karşı karşıya geldi.

Yeşil-beyazlı takım mücadeleye Ömer Utku Al, David Mutaf, Anthony Brown, Michael Young, Johny Hamilton 5’i ile başladı. Karşılaşmaya 6-0‘lık seri ile başlayan Bursaspor İnfo Yatırım, 5. dakikayı 11-10 önde geçerken ilk çeyreği ise 18-23 geride kapattı.

İkinci çeyreğe Enes Berkay Taşkıran‘ın 3 sayılık basketiyle başlayan Potanın Timsahları 15. dakikayı 32-28 geride geçti. İki takımda 3 dakika boyunca sayı bulamazken Bursaspor‘da Brown‘un basketi bu seriye son verdi 16:30‘da ve skor Galatasaray NEF lehine 32-30 oldu. Yeşil-beyazlılar devreye 8 sayı farkla 39-47 geride girdi.

Üçüncü periyodun ortasında 14 sayı geriye düşen Bursaspor İnfo Yatırım final periyoduna da 13 sayı geride (57-70) girdi.

Son bölüme Bursaspor İnfo Yatırım Metin Türen’in basketiyle başladı: 70-59 Young Jr ve David Mutaf’ın serbest atış sayılarıyla fark yeniden tek hanelere (70-63) düştü. 33’de David Mutaf’ın dış şutuyla fark 4 sayıya düşünce tribünler hareketlendi. 35’de David Mutaf’ın dış şutuyla Bursaspor İnfo Yatırım farkı 1 sayıya (70-69) indirirken tam 12-0’lık seri yakalamış oldu maçta ilk kez. Galatasaray Nef’in bu bölümde ilk basketini Jarell Montrel Martin’in smaçla atınca seri de bozulmuş oldu. Yeşil beyazlılar 36’da David Mutaf’ın serbest atışlarıyla son bölümde 74-73 öne geçti. 37’de Galatasaray Nef, iki hücumda bulduğu Sadık Emir Kabaca ile bulduğu basketlerle 79-75 üstünlük yakaladı. Bitime 1.24 kala Jonah Kameron Radebaugh’ın dış şutu geldi: 82-77 Son dakikaya Bursaspor İnfo YatırımJohn Brown’ın basket faulüyle 82-80 geride girdi. Galatasaray Nef Martin’in basket faulü ile maçı kazanmayı garantilerken David Mutaf’ın üçlüğü ile mücadeleyi Galatasaray Nef 87-83 kazandı.


Salon: Nilüfer Tofaş

Hakemler: Serkan Emlek, Çağrı Hekimoğlu, Sinem Tetik Albayrak

Galatasaray Nef: Muhaymin Mustafa 2, Jarell Montrel Martin 10, Torrian Corey Walden 22, İsmet Akpınar 8, Sadık Emir Kabaca 11, Mralem Haliloviç 6, Samet Geyik 0,  Jonah Kameron Radebaugh 16, Akwasi Abeyie Yeboah 0, Buğrahan Tuncer 0, Göksenin Köksal 7

Bursaspor İnfo Yatırım: Michal Lavor Young Jr. 2, Jordan Malik Floyd 6, Enes Berkay Taşkıran 3, Ömer Utku Al 10, Ahmet Can Duran 0, Anthoney Lejohn Brown 21, David Mutaf 24, Mehmet Nihat Atalan 0, Metin Türen 6, Johnathan Hamilton 11

1.Periyot: 23-18 Galatasaray Nef

Devre: 47-39 Galatasaray Nef

3. Periyot: 70-57 Galatasaray Nef

5 Faul Alan: 35.11 Mralem Haliloviç (Galatasaray Nef)

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Allah sonumuzu hayır etsin. Takım facia. Bütün yük geçen yıl yedek olan Enes ve Ömer’de varın gerisini siz düşünün. Onlara yardım eden de iki yıl önce beğenmeyip gönderdiğimiz Brown. Yeni transferlerin en az iki üç tanesi daha ilk yarı bitmeden gönderilir.

  11
  3
   1. @turnusol yorumuna yanıt olarak

    Burası yorum alanı müneccimin bedeleyemediğinin bedelediği. Size de ayıp admin bu bedelediklerimin hakaretlerini yayınlıyorsun..

 2. Bu takım küme düşmesin yeter.

  Geçen sene ligin(bakın dikkat edin ligin) en çok isabetli üçlük atan adamını nba’ye yolladık.

  Geçen seneki bütçenin yarısı bile yok.

  Bu takıma sahip çıkmak lazım.

  Tek temennim küme düşmeyelim yeter.

 3. Yeni transferler bayağı kötü. Tamam ucuza f/p oyuncusu alırsın da performansını eş geçmezsin, yürüyorlar adeta

 4. Rezalette son perde yabancılar ne iş yapar böyle yabancı alacağına adam gibi yabancı almalıydılar zor takımda ahenkyok

  4
  1
 5. Ahmet Can duran tam bir felaket koskoca ülkede başka oyuncumu kalmadı bu nasıl bir oyuncudur böyle hiçbirşey yok bunda ya..

  1
  1
    1. @OSMANLI-16 yorumuna yanıt olarak

     Sezon daha başlamadı.

     Sen daha başlamadan doğmamış

     çocuğa don biçip belki performansı

     yükselebilme potansiyeli varken

     olumsuz yorumunla demotive

     edeceksin.

     Kabul etsen de etmesen de o adam

     bu sezon bizim oyuncumuz.

     O yüzden köstek olma.

     Destek ol.

   1. @Boş yorumuna yanıt olarak

    Ne oldu Osmanlıya bu kin Hele abdestsiz yere dahi basmayan Sultana ve dahi Osmanlı padişahlarına hakaret etmek o padişahlar kadar iş yapta öyle konuş Cumhuriyetimizi kuranlar bile Osmanlı devlet adamlarıydı

    1
    5
    1. @VERDANT yorumuna yanıt olarak

     Abdülhamid dahil hepsi içki içer, tütün tüttürürdü. Padişahların çoğu okuyan, gezen entelektüel kişilerdi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu