Bursaspor iki adayla kongreye gidiyor!

13 - 20 Ocak Tarihlerinde yapılacak olan Genel Kurulumuz öncesinde başkan adaylarımız belli oldu.

Bugün yapılan başvurulara göre adaylarımız Sinan Bür ve Raşit Barışıcı oldu.

Başkan adaylarımızdan Raşit Barışıcı, şöyle konuştu “Bursaspor’da beyaz bir sayfa açmak adına her türlü hazırlığı yaptık. Yolumuz uzun ve zor. İmza veren ve destek veren tüm üyelerimize teşekkür ederim. İncelemeler sonrası dosyamızı teslim ettik. Bursaspor’a doğru bir hizmet adına yola çıkıyoruz. İnşallah güzel şeyler yaşayacağız. Allah yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.

Başkan adaylarımızdan Sinan Bür ise şunları söyledi:, “Uzun zamandır bu organizasyon için hazırlanıyorduk. Biz Bursaspor’dan çok fayda gördük. Bizi Sinan Bür yapan Bursaspor’dur. Bundan sonra da yönetici olarak hizmet vermek istiyoruz. Çalışmalar yaptık ve buraya geldik. Bursaspor’u diriltmek istiyoruz. Sloganımız da diriliş. Kongre sürecinden sonra düşüncelerimizi ve projelerimizi hayata geçirmeye çalışacağız. Herkese teşekkür ediyorum. Eski yöneticilerden Metin Genç’e teşekkür ediyorum. Recep Günay’la da görüştük. Bursaspor’u ayağa kaldırmak için hep beraber hareket etmemiz lazım. Bursa uyansın artık” dedi.

Divan Kurulu Başkanımız Galip Sakder ise, “Bursaspor’a başkanlık ve yöneticilik yapan herkese teşekkür etmemiz gerekiyor. Ben her zaman küfüre karşı birisiyim. Kimse buraya küfür yemek için gelmiyor. Dostlarımız ve taraftarlarımızla görüştük. ‘Biz dersimizi aldık, artık biz vazifemizi yapalım, yöneticiler de yöneticiliğini yapsın’ demeye başladı. Bu da güzel bir gelişme. Mevcut yönetime de teşekkür ediyorum. Her şey Bursaspor için. Hayırlara vesile olsun inşallah” ifadelerini kullandı.

Başkan adaylarımızdan mavi oy pusulası Sinan Bür’ü, kırmızı oy pusulası ise Raşit Barışıcı’yı temsil edecek.
Başkan adaylarımız 10 Ocak Çarşamba günü saat 15.00-17.00 saatleri arasında yönetim kurulu aday listelerini divan kurulumuza teslim edecekler.

39 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. çapçı nerede ya? ali aylar, o büyük ekipler nerede? o kadar yangın yaptınız bu adamların ne farkı var recep günay’dan?

  97
  26
  1. @haHahaHa yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursaspor’lular Bursaspor kongre üyesi olup Bursaspor dan bir çok şehrin ileri gelenleri uzaklaşıyor üyelik aidatlarını yatirmayip oy kullanamayacak şeklinde yayınlanan listede kimler yok ki ya bu kişiler mevcut yönetime tepki için bu şekilde bir davranis olmuştur umarım yoksa şehir sanki Bursaspor dan kaçıyor olması çok büyük yanlış olur bu ayıp tır günahtır yazıktır bu ayıp bu şehrin her ferdi içindir aslında asla Sinan Bur e ve diğer aday Raşit Baridiciya saygısızlık değil bakın kim ki amigolara uzak durur ise akılcı bilgi aklı cozumler üretir ise güç arkasından gelir hani ne oldu AA ya yada hani siyasetcilere hepsi gelicek seçim var göreceğiz siyasi görüş ayırt etmeksizin hepsine yuh olsun

   11
   2
  2. @haHahaHa yorumuna yanıt olarak

   Hi Sinan’o biliyoruz Kaptanımız ve Akademi emekli emektar ve bizi son gideceğiz yere götürecek! Raşit Google baktım Haymana yaz haberine göre Raşit , 1987- 1988 sezonunda Bursaspor’un yönetim kurulunda yer almış. Bursa Otomobil Sporu Sevenler Kulübü’nde (BOSSEK) başkanlık görevi yapmış. 2000’lerde DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı olmuş. Son olarak fazla bilgi bulunmamış sanırım iki adayında mali durumu 200 milyon TL ödeyebilecek durumda olmadığı için bu sene düşünce 4’cü lige yazın transfer yasağı devam ettiği için BAL ligine yol alırız zaten artık BJK GS TS FB’nin para musluklarıda kesilecek büyük zarar verdiler futbolumuza 200 milyar TL borçları var bankalara devlet hep devlet malına çöreklendiler bir voleybol sporu gibi olamadılar Bursaspor ve amigoları olayları çıkarıp yok oldular neredeyse iç çatışma yarattılar bu kabul edilir değil onun için mali yatırım durdu ve kurtarma yeleğinden düştük!

   12
   3
  3. @haHahaHa yorumuna yanıt olarak

   sinan bür doğru dürüst insandır anlaşılan oki şehrin kodamanları bursaspordan artık vazgeçti çoğu aidatları bile yatırmamış şimdi iş bizde ya hep beraber sinan bür le beraber ayağa kalkacağız herkesin elinden gelen desteği verecek yada bu kulüp kapandı sayın arkadaşlar ya bursaspor yok olacak yada diriliş deyip bursasporumuzu biz yaşatacağız.ama tek isteğim bir gün süper lige çıkarsak hiçbir zengin işadamı aday olmasın kötü günde yoksan iyi günde de olma

   16
   2
  4. @haHahaHa yorumuna yanıt olarak

   BU ADAMLAR DEMENİ YAKISTIRAMADIM SINAN BUR ŞEREFLİ BÜYÜK BURSASPOR.FORMADINI TAKIMI KAPTANI OLARAK TERLETMİS BURSAYA GELEN YERLİ YABANCI FUTBOLCULARIMIZDA DAYGI DUYMUSTUR
   O ADAMLAR DEMEN ÇOK YANLIŞ

   20
   3
   1. @BURSALI RIFKI yorumuna yanıt olarak

    abi su yorumunla konu cok yerlere sapar kimse bursasporluluguna bisey demez ama bize lazim olan sartlari biliyosun dimi reis para para para malesef allah kahretsin ki para lazim bu takima amk

    2
    2
  5. @haHahaHa yorumuna yanıt olarak

   Yönetime geldiklerinde ne yapabilirler arkalarında kimler var bilemem ama sahiden nerede o capcinin söylediği hazir bekleyenler? Yada acaba bu recepten kurtulmak için mi yaptı diyeceğim ama ne hakla?

   24
   1. @Ahmet1966 yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim, şimdi o beklenen meşhur başkan adayları uykuda. Ne zaman çıkacaklar belli! Bu iki adaydan biri başkan olacak. Bir, iki maç işler yolunda gitmezse o zaman piyasaya çıkacak veya birileri tarafından lanse edilecekler. İnşallah kim başkan olursa olsun ve başarılı bir tablo çıksın ve bu kaosçu tiplere fırsat doğmasın kardeşim. Çünkü bu tipler sisli ve dumanlı havayı çok severler. Sonra da kendilerini takımın tek sahibi ilan ederler.

    6
    2
  1. @Mıgo yorumuna yanıt olarak

   zaten ancak öyle olur.
   o da doğru insanlar gelir.
   her şey 4/4 lük gider.
   skora sonuca bakmadan maçları en az 20-25 bin kişiye oynar.
   oradan küfür ve protestolar kalkar,
   1-2 basit hatalarında oyuncular hakarete uğramaz,
   medya ve taraftar zırt-pırt yönetim ve teknik ekibin işlerine burunlarını sokmazlarsa.
   aksi takdirde plak tekrar başa sarar.
   ben söyleyeyim de…

   16
   3
 2. Hani çorbacı Ali ay nerede aday olmadı yada emin adanur nerede kulübü kapatın gidin bu başkan adaylarıyla da bir cacık olmaz

  43
  50
  1. @Alemdarsahin yorumuna yanıt olarak

   Yukarıda da yazdım; bir öncekinde haberde de. Yanlış bilmiyorsam barışıcı ailesi hem ali ay hem de emin adanur yönetiminde etkiliydi. Yanlış biliyorsam bilgi verin arkadaşlar

   2
   7
   1. @Junior yorumuna yanıt olarak

    Sen ne anlatiyosun bebe
    Başkalarinin şeyiyle başkan olunmaz, Emin adanur da
    Ali tay da boş yapacagina
    Aday olsaydilar laf yapmayla olmuyor bu işler.
    Ali tay efendi ibra edilmedi
    Nasil başkan olacak o da ayri bi mevzu

    8
    1
  2. @Alemdarsahin yorumuna yanıt olarak

   Asıl sizin gibi her şeyde bir olumsuzluk bekleyen ve daha başkan olmadan insanları çok iyi tanıyormuş gibi bilip bilmeden bundan bir halt olmaz diyenlerden bir halt olmaz! Sizin gibi zihniyetler bizleri bu günlere getirdi.Adam göreve gelsin,başarısız olursa hep beraber eleştiririz.Ama sizin bu yaptığınız olumsuz bir hava oluşturmak.

   18
   4
 3. Teksas haydi imzaya ! Önce facebooktan “A.A Başkan Olsun Diyenler ” grubunu kurun, sonra da kent meydanında imza toplayıp Efsane Başkanı göreve getirin ! Haydi Bismillah…

  18
 4. Taraftar grupları, adayları beğendiniz mi? Şimdi susuyorsunuz, bu iki adaydan biri başkan olacak. Tahminim de Sinan BÜR başkan olacak. Rasit BARIŞICI bey de olabilir elbette. Gördüğüm kadarıyla özellikle Texas taraftarları her iki adaydan da memnun görünmüyor. Tepkilerini de istedikleri kişilerin aday olmasi yönünde koymuyorlar. Sessizce bekliyorlar, ne zaman piyasaya çıkacaklar belli. Bu iki adaydan kim seçilirse seçilsin, daha 2.olumsuz oyun ve skordan sonra meydana çıkıp bağırmaya başlayacaklar. Yönetim istifaaa diye. Hatta belkide yine imza toplamaya bile başlayabilirler. Texas li arkadaşlar, adayları tasvip etmiyorsanız niye şimdi susuyor ve tepkilerinizi koymuyorsunuz? Tepki zamanı şimdi değil de ne zaman? Ya şimdi bağırıp çağırın, ya da takım başarısız sonuçlar alsa bile susun!

  9
  1
 5. Sinan Gür olursa iyi olacak..Sinan Bür ‘ün Bursa nın Dinamiklerini,iş adamlarını yanı a alıp bir atılım yapacağı inanıyorum, Başta Çağlar,Sönmez olmak üzere tüm iş adamları kârı da kararınca Başkana destek vermek zorundadırlar. Etmeliler,başka çare yok.. Şimdi destek zamanı..Hadi hayırlısı..
  .

  7
  5
 6. İki adayada başarılar kazanan Bursaspor olsun. Ben başkan adaylarının yönetiminde kimler var onu göremedim belki çarşamba günü belli olur tam yönetim listesi o zaman verilecek her halde. İnşallah kongre ilk oturumda çoğunluk sağlanırda ikinciye gerek kalmaz. Eğer transfer açılırsa en az altı yedi transfer gerekli.

  5
  1
 7. Sinan pür iyi bence iş parada değil bence iş önce taraftar basın burnunu sokmucak yönetim güven vercek çalmadıklarına bütün bursa yardım eder para olsa iyi olur ama yok ki nayapalıö bu kulüp iyi yönetilerse türkiyenin en iyi alt yapısa sahip 5 senede süper lige çıkabiliriz

  4
  3
 8. Kulüp Yıllardır hırsızların yol geçen hanı oldu ve kim gelirse gelsin bu böyle devam edecek milyarlarca borç bu borçları kim ödeyecek hiç kimse bırakın bu borçları tahtayı, futbolcuların maaşlarını Personal maaşını ödeyecek para yok. Bursaspor kulübü kişilere teslim edilecek bir kulüp değil edilirse neler olduğunu son yıllarda gördük bu kulübü kurumların yönetmesi gerekiyor..

  4
  1
 9. emin adanur, ali ay şu bu nerede? bursada öyle bir ikiyüzlülük ve yiyicilik var ki konuşmaya bile değmez. ölmüş bursasporu bile malzeme yapıp kullanma peşinde herkes. bu bursasporun borçları devlet eliyle silinmeden diriliş hortlayış hepsi hikaye. gerçi silinse de bir cacık olmaz bu ortamda. hücrelerine kadar irin işlemiş bursasporun. bıktık usandık bile diyemiyorum. sporu ayrı kepazelik siyaseti ayrı! layık olanı da yaşatıyorlar zaten.

   1. @Mkpasali yorumuna yanıt olarak

    adanurdan ne beklentisi olacak ki? adamların hokkabazlığından bahsediyorum. gider ayak oyuncu satıp cebine koyan adam bunlar. reklam için kullandılar diyorum bursayı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu