Bursaspor, İçişleri Bakanlığına dosya teslim etti!

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinde in bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle;

Başkanımız Sayın Recep Günay ve Avukatımız Timur Şahin ile birlikte İçişleri Bakanlığı‘na başvuruda bulunarak, kulübün önceki yönetimlerinin yapmış olduğu işlemlerle ilgili tüm evrakları sunarak müfettiş atanması, Kulübün Bakanlık tarafından geniş çapta denetlenmesi ve ilgililer halkında hukuki ve cezai sürecin başlatılması talebinde bulunduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız.

 


49 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Ertan yorumuna yanıt olarak

   Recep bölükbaşı, Erkan köristan ,Mesut Mestan ve bunların yönetici müsveddeleri alalım sahneye sizi. …

  2. @Ertan yorumuna yanıt olarak

   İç işleri bakanlığının görevi değil bu.
   Kafana her esen gelin burayı denetleyin dese yüz binlerce dernek var Türkiyede.
   Bu tür işleri bağımsız denetçi şirketler yapar.

   5
   22
  3. @Ertan yorumuna yanıt olarak

   Ne çok seviyoruz böyle haberleri göstere göstere yapmamız ne işe yarıyacak hep beraber göreceğiz çok değil 2 ay sonra göreceğiz neler oluyor yazık tek sevdamıza içimiz yanıyor..

   21
   51
   1. @Bursasporlu yorumuna yanıt olarak

    Sen niye panik yapıyorsun kardeşim, dosyalarda usulsüz işler yapanlar varsa onlar panik yapsın. Usulsüzlük yapan varsa diyorum. Yargı önünde hesap versinler. Bundan daha doğal bir şey yok!

    62
    9
    1. @Krc yorumuna yanıt olarak

     Benim tek derdim tek sevdam Bursaspor benim söylemek istediğim bu işler trübünlere oynamak hani bir belediye başkanı vardı kiralık araçları sergilemişti israf yolsuzluk vs. sonra ne oldu çok daha fazlasını eskisinden çok fazla bedelle kiraladı çok örnek varda neyse

    2. @Krc yorumuna yanıt olarak

     99 senesinde yaptıklarında kim inceleyecek bir araştırın kim olduğunu öğrenirsiniz aynı tas aynı hamam

     1
     1
  4. @Ertan yorumuna yanıt olarak

   Yazıklar olsun.
   Koskoca Bursaspor bu tür şahıslara kaldı ya diyecek bir şey bulamıyorum.
   Bak Recep efendi.
   İçişleri bakanlığı senin keyfinle somut bir şey olmadan gelipte seni denetlemez.
   Sen bağımsız bir denetçi şirkete basar parayı kendi kendini denetlettirirsin.
   Çıkan sonuçta bir usulsüzlük zannı varsa ancak bu zan için harekete geçersin.
   Senin yaptığın çocukça bir şey.
   Aklı başında bir adam bunu yapmaz yapamaz.
   Çünkü kendini ve temsil ettiği kurumu alçaltmaz.
   Sen diyorsun ki.
   Bizim yedik içtik eğlendik zamanında. Hesap çok ağır geldi bize. Biz bu eğlencemizin hesabını ödemek istemiyoruz. Ey devlet. Gelin bi bakın. Eski defterleri Açın bizim adımıza. Belki bişeyler bulursunuzda biz bu hesaptan kurtuluruz.
   Bizim eğlencemize başkaları sponsor olur.
   Bu işin sonunda Recep Günay ve Bursaspor Ali Aya alacaklarıyla beraber çok büyük tazminat ödemek zorunda kalır

   26
   69
   1. @Gambazci yorumuna yanıt olarak

    Ne anlatiyosun abi sen
    Hem parayi Recep basacak hem de eski yönetimleri denetletip, usulsuzluk ortaya çikartacak zaten adama demezler mi para bastin tabi istedigin gibi denetim raporu hazirlatirsin, onun sonucunda yine mahkemelere başvuracaksin ama burada Recep başkan belgeleri neden içişleri bakanligina teslim ediyo acaba çünkü biz bir şirket degiliz öyle özel denetim firmalarina inceletmek hukuken birşey ifade etmiyor, biz içişleri bakanligina bagli aslinda yari kamuyu temsil eden halka mal olmuş, kar amaci gütmeyen statüdeyiz. Bizden sorumlu içişleri bakanligina teslim ettigimiz evraklar zaten usulsuz oldugunu iddia ettikleri evraklar, bakilir incelenir, gerçekten usulsuzluk yapildigi tespit edilirse artik konuya devlet müdahil olmuş olur, usulsuzluk yapan şahis ve kurum her kim varsa hepsine dava açip mhkeme önüne çikartir bunun da devlet eliyle olmasi Recep başkanin Ali ay ile ugrasiyor tezini çürütmüş olur

   2. @Gambazci yorumuna yanıt olarak

    Demek ki sen olaylara eğlence gözüyle bakıyorsun ali baban geldi yedi içti eğlendi çekti gitti adamın bir eğlencesi varmış onu da RECEP GÜNAY bozdu diyorsun vallahi çok haklısın nerden baksan 1 milyar 500 milyonluk cuk eğlence ne olacak dimi hiç düşünmüyormusun bursa sporu türkiye nin anadolu dan çıkan son şampiyonun eskiden 3 cü lig şimdilerin 2 ci liginde oynadığını bu senin canını hiç açıtmıyormu ama sende haklısın bu olaylara eğlence gözüyle bakan ya paraya tapar yada armasını satar sende haklısın

   3. @Gambazci yorumuna yanıt olarak

    Eski yöneticilerin avukatı oldunuz galiba. Merak etmeyin kardeşim onlar kendilerini savunur! İddialar doğru değilse sorun yok. Ya doğruysa uzulecekmisiniz, sevinecekmisiniz?

    2
    1
   4. @Gambazci yorumuna yanıt olarak

    ya bırakın bu işleri baya da yapar yiyen içen düşünsün şimdi, içişleri bakanlığı herşeyi denetler için rahat olsun..

    39
    5
   5. @Gambazci yorumuna yanıt olarak

    Neden bu meseleye sürekli olarak “Birilerinin eğlencesi” gözüyle bakarak konuyu küçümsüyorsunuz ?.. Futbol bir endüstri değil mi ?.. Bu endüstri sayesinde büyük paralar kazanılıyor veya kaybedilmiyor mu ?.. Bir şehir bütün Dünyada tanınır hale gelebilmiyor mu ?..
    Taraftar da buna bilet parası veya yayın parası ödeyerek katkı sağlamıyor mu ?..
    Yani taraftar beleşçi mi sizin nazarınızda, hiç bir şey hak etmiyor mu ?..

    40
    2
    1. @Ertan yorumuna yanıt olarak

     Ne demek devlet denetlemez bu elindeki dosyalar somut birşey değilmi asıl sana yazıklar olsun adam en azından cesaretini gösterip hırsızlardan hesap sormak için devlete başvuru yapıyor devlet bunu kesin ciddiye alacaktır çünkü onlar içimizdeki hırsızları bizden daha iyi biliyor..

   6. @Gambazci yorumuna yanıt olarak

    Siz niye Ali Ay’ı savunuyorsun?
    Kulübü alçaltmıyor.
    Yolsuzlukları ortaya çıkarmak için
    Bursaspor’u borç batağından kurtarmak için uğraşıypr.
    Sizin çözümünüz ne?
    Ali Ay’ı getirnek yine küme d,şmek yine daha beter borçlandırılmak mı?

    43
    3
    1. @Diego yorumuna yanıt olarak

     Kardeş Ali ayın gelmesi başka konu bu davalar başka konu ali ayı emin ol ben de istemiyorum, bu davalarla kulüp oyalanıyor bu tarz davaların 5 sene hatta 10 seneden önce çözüldüğünü duymuş olan var mı? Bize icraat lazım bunlar sonraki meseleler davaları açsın tamam tamam 5 sene boyunca Bursaspor ne yapacak bir projesi var mı oluşturduğu bir planı var mı gelir getirecek bir bütçe ayarladı mı? Bursaspor tutuşmuş yanıyor, onlar bu ateşi o mu yaktı bu mu yaktı! çare mi bu şimdi?

     11
     11
     1. @Ahmet1966 yorumuna yanıt olarak

      Sizin neyin kafasini yaşiyosunuz arkadaşim 12 yildir bu kulüp hizla çakiliyor borç olmuş 1.5 milyar tl Yazici başkandan sonra kim varsa hepsi hesap vermeli kaç yil sürerse sürsün davalar sen hesap sormadikça bunlar ayni haltlari yemeye devam eder,
      Mevzu Ali ay degil de nedir, ali dedemiz madem çok seviyodu kulübü yillardir neden gelmedi, 2 ay önce aday olsaydi zaten Recebi farkla ezer başkan olurdu, bir de 10 gün süre vermiş zaten aday olmam diyor bu sezon için, gelse bile tahtayi dahi ocakta açacaginin sözünü vermedi, proje demissin digerlerinin projesi vardi da noldu hepsi yedi çaldi ve kaçti, Recebin projeai belli çalanlardan hesap sormak bi rahat birakin adami yapsin işini yapsin şikayetlerini devleti oturtsun kulübe açsin davalari herkese zaten gidecek mayis ayinda bu neyin sabirsizligi anlamadim

      1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

       Kardeş ben bu adamın önceki başkanlığını da biliyorum, geçici olarak geldi gitmedi, hadi onu geçtim kulüp kayyuma kalmasın diye aday olduğunu söylemedi mi? Kayyuma kalsaydı zaten bütün bu dosyalar incelenecekti, daha Lig başlamamış ağustos ayı zararı 7 milyona yakın açıklandı lekeler açılınca kamp masrafı deplasman gideri derken prim vesaire ile 10 milyonu bulur senin hesapla mayıs ayına kadar açığımıza 100 milyon lira daha eklenir o da daha önce kepenk kapatmazsak, ben diyorum ki birileri Bursaspor’u yakmış ateşe vermiş yanıyor bunlar ateşi söndürüp takımı kurtaracağına o yaktı bu yaktı deyip bir fail arıyor, önce yanan takımı kurtarmak sonra yakanları araştırmak daha akıllıca değil mi?

  5. @Ertan yorumuna yanıt olarak

   Bravo – Kulübü Mahvedenleri İfşa Etmek Bütün Bursa’nın Görevi İken Herkez Oturdu Seyretti – Parası Başkanın Varmış Yokmuş Önemli Değil Adamın Yüreği Varmış Bravooooooooo…O Yazarlar Nerede Hani Gazetecidiniz O Teksas Neymiş O 1060 Kişi Neymiş Görüceğiz Ciğer Yürek Sadece İşkembeciden İbaret Değil!

   59
   12
   1. @Bravo yorumuna yanıt olarak

    Selim Teksas deyilmi ama Günay’ı destekliyor Teksas imza topluyor bu işte bi bit yeniği var ama kokusu sonra çıkar

   2. @Bravo yorumuna yanıt olarak

    Birde mesela divanda soruldu 6 milyonluk açığı nasıl ödediniz diye cevap nasıl ödediysek ödedik bu kadar

    20
    2
 1. Adamın hatalarını cımbızla çekip yayınlayan yanlı medya, bir takım sponsorluk anlaşmalarını bile yayınlamamaya çalışıyor.

  Biraz adaletli olun be kardeşim.
  Bu kadar yanlı olmayın.

  Siz nasıl gazetecisiniz ?

  45
  5
 2. Tebrik ederim Lakin çok geç kalındı yıllar önce bu Bursaspor u çırpanlardan hesap sorulsaydı bugünlerde olmazdık.Kim kimler Bursaspor a yolsuzluk yaptıysa hesabı sorulmalıdır.

  30
  1. @Arnavut yorumuna yanıt olarak

   Evet geç kalındı fakat zararın neresinden dönersek kârdır yeni bir başlangıç olur belki hiçbirşey yapmayıp günden güne erimeyi beklemektense birşeyler yapmak gelecek için umutlanmak iyidir bence..

 3. Nihayet resmî adım atılması olumlu ama yeterli değil. Yönetimin tespit ettiği usulsüzlükleri kamuyla da paylaşması gerekir.
  Lütfen şüpheli bulduğunuz harcamaları, borçlanmaları vb. PDF dosyası olarak web sayfasına yükler misiniz?

  Şeffaflık talep ediyoruz.

  17
  6
 4. Yine imla hataları, yazım yanlışları ve anlatım bozukluklarıyla dolu bir dilekçeye imza atmışsınız.
  Koskoca Bursaspor’un avukatı bu kadar hatalı dilekçe hazırlıyorsa hukuki ve edebi destek almak için özel mesajla ulaşabilirsiniz.

  14
  39
  1. @Teksas16TR yorumuna yanıt olarak

   çok haklısın kardeş gecenler de büyük başkan ALİ AY ın konuşmasını dinledim zeki müren den bile net anlaşılır tane tane konuşuyordu böyle birini bursa spora başkan yapamadık çok haklısın bir ara kendi ismini bile unutan birini nasıl olurda bursa spor camiası kulübüne başkan yapmaz anlaşılır gibi değil

   2
   1
  2. @Teksas16TR yorumuna yanıt olarak

   Öze odaklan istersen. Meramını bi şekilde anlatmışlar. Umarım yaygara koparıldığı gibi olaylar yoktur. Yoksa bu iş kayyıma gider.

   22
   5
   1. @Bursa_Timsah yorumuna yanıt olarak

    Kimse açılan davalara bir sey demiyor mahalle agzı ile yazı yazarsan seni kimse takma 3,5 yıl sürecek davalar ile sorunlar cözülecek sananlar ne kullanıyor çok merak ediyorum neyin kafası.

    8
    13
   2. @Bursa_Timsah yorumuna yanıt olarak

    Adamın hatalarını cımbızla çekip yayınlayan yanlı medya, bir takım sponsorluk anlaşmalarını bile yayınlamamaya çalışıyor.

    Biraz adaletli olun be kardeşim.
    Bu kadar yanlı olmayın.

    Siz nasıl gazetecisiniz ?..

    18
    5
  3. @Teksas16TR yorumuna yanıt olarak

   Bu mudur, konumuz lise de edebiyat dersi değil. Arif olanın anlayacağı bir üslup. Önemli olan anlatılmak istenen, iddia edilen konuların varlığı veya yokluğu! BURSASPOR taraftarını imla hataları değil, geçmişte kulübü yönetenlerin yaptığı veya yapmadığı hatalar ilgilendiriyor. Sonucunu da bekleyip görmek istiyor.

   26
   4
 5. Şimdi anladım ALİ AY neden 10 gün süre verdiğini demek ki kulübün veya yönetimin içinde bir irlandalı var haberi ali aya uçurmuş oda son kozunu oynamaya kalktı . ya 10 gün içinde bırakırsınız yada ben bir daha aday olmam diyerek ama ne yazık ki son atar gideri de bir işe yaramadı işin açıkcası dinsizin hakkından imansız gelirmiş bekleyip görelim bakalım bu ülkede adalet ne kadar iyi işliyor her zaman derim yine diyeceğim ADALET YERİNİ BULSUN İSTERSE KIYAMET KOPSUN

 6. Gördüğüm kadarıyla bütün Bursa arkanda Başkanım. Helal olsun . Şimdi usulsüz işler yapanlar ve savunanlar düşünsün.

 7. Tebrikler Sayın Başkan
  Bu zorlu yolda her daim arkanizdayiz
  Yazici başkandan sonra kim geldiyse
  Kulübü hangi şekilde zarara ugrattiysa
  Usulsüzlük yaptiysa hepsi tespit edilip,
  Kamuoyu ile paylaşilip, kulübün
  Haklari iade edilmelidir, buradan da
  Bir sonuç elde edemezsek zaten bu kaos
  Ortaminda daha da kimse bu kulübe başkan olmaz sözde alacaklilar da soguk suyunu içer kulübü batirdigiyla kalirlar bu şehir de Bursa fk isimli kulübünü kurarak, beyaz bir sayfa açarak yoluna sil başan başlar umarim öyle olmaz

 8. Ben açıkçası tebrik ediyorum Recep Günay’i ve cani gönülden teşekkür ederim. Şimdi bakalım İçişleri bakanlığımız ne kadar samimi, dürüst ve temiz.

 9. Başkanlık makamında durabilmek adına bu işleri dümen tutan bir adam bu recep gunay baska hiçbir şey deil gidip fotoğraf çekinip gelmişler caycisi ile bile gorusemezler bakanlığın

  1
  2
 10. Dilekçenin başlığı da içeriği de yanlış, Bursaspor Kulübü derneği diye bir kurum yok. !
  Adama gülerler
  – Bursaspor bir “spor kulübü” içişleri Bakanlığının sahasından çıktı.
  Gençlik spor Bakanlığına bağlandı.
  Yazıklar olsun kulübü bu bakımdan bile küçük düşürüyor bu adamlar.
  20 senedir şikayet dilekçeleri yazmaktan başka bir şey bilmeyen hiç birini de
  kazanamamış, herkesten şikayetçi dilekçe sevdalısı bir adamın sadece şovuna
  ciddiyet verenler de bir o kadar cahil.
  herkesi hırsız kendisini kahraman sandalyesine koyanların
  Bu tür aksiyonlarıyla bu tür yöneticilikleriyle de malesef Eskişehir gibi amatöre kadar yolu var Bursanın
  zaten eskişehiri takip ediyoruz 2 yıl geriden,, onlar nasıl birbirine düşürüldüyse bizde de aynı.
  2011 de İbrahim Yazıcı yönetimini şikayet edip iki sene uğraşan 3 gün içeri attırmakla övünen bu kadrodan ne hayır gelir.

  1
  1
 11. Koçum benim aslan hatçe Recep ağbim papaz çeşmaden çikar işte böyle delikanlılar bunların kökünü kurut ben bunu buraya yıllardır yazıyorum hep boş boş konuşmalar yazışmalar falan filanlar zartlar zurtlar bu işin tek çözümü Recep ağbi gibi dosyaları eline Alican dosyaları gidicen devletin kapısına soruşturmayı başlatıcan olay budur,bu kulübün tek kurtuluşu çalınan paraları geri almaktır senin arkanda durmayan kesinlikle bursasporlu değildir..

 12. Bursasporu artık amigolar yönetiyor,koca kulübün düştüğü hale bak siz hiç Beşiktaşta fenerde g.sarayda amigolarin kulübü yönettiğini gördünüzmü böyle bir durumdaki takıma herkes güler amigo kimdir kulübü kafasına göre yönetecek.,başka takımlarda onlara adim attirtmazlar.Aĺi ayı rahat bırakın adamıda aday olduğuna pişman ettirdiler

 13. Yok olun hepiniz bir bir yok olursunuz tez zamanda inşaallah ne şimdiki başkan profilleri, ne şu zamanların taraftar ve amigo tribün liderleri Bursaspor,umaza hiç yakışmıyorsunuz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu