Bursaspor için mazeretimiz yok!

Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş ve beraberindeki heyet bugün Özlüce Tesislerimize gelerek Yönetim Kurulumuz ve takımımızı ziyaret etti.

Özlüce Tesisleri’mizde gerçekleşen ziyarette Başkanımız Ali Ay, Finansal Yapılanmadan Sorumlu Asbaşkanımız Fatih Pulat, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Yusuf Arslan, Hasan Parlakay, Hakan Hacızade, Şükrü Çekmişoğlu ve Görkem Akbaş yer aldı.

Ziyarette konuşan Başkanımız Ali Ay şunları söyledi; “Başkanımız, iade-i ziyarette bulundular bugün. Kendilerine öncelikle çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz Bursaspor ve Büyükşehir aslında bir bütün. Biz bu bütünün parçalarından bir tanesiyiz. Başkanımıza gittiğimizde ben Bursaspor ile ilgili gerekli şeyleri konuştum. Kendisi çok iyi bir Bursasporlu, hatta kongre üyemiz. Ne kadar iyi Bursasporlu olduğunu da zaten biliyoruz. Bundan sonra inşallah, hep beraber Bursaspor’umuzu çok daha iyi yerlere getireceğimizi, mali tablosuyla, sportif başarısıyla Türkiye’ye örnek olacak, şehrimizi tanıtacak, biliyorsunuz Bursaspor şehrin en büyük markası. O hale getirebilmek için, beraber konuştuk daha önce. Kendisi de zaten olumlu, tekrardan kendisine çok teşekkür ediyorum. Biz, sadece başkan ve yönetim kurulu olarak hakikaten bu işin altından kalkmak için uğraş veriyoruz ama bunun yanında hem siyasilerimize, hem belediye başkanımıza hem de sanayicilerimize ve taraftarlarımıza çok büyük ihtiyacımızın olduğunu defalarca söyledim. Devamlı da söyleyeceğim, çünkü bizim hakikaten göz bebeğimiz Bursaspor. Ben kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Geldiler, ziyaret ettiler, bize moral verdiler.

Başkanımız Ali Ay’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise şöyle devam etti; “Bugün şehrimizin gözbebeği, marka değeri olan Bursaspor’umuzu iade-i ziyarette bulunduk. Başkanımız sağ olsun, göreve gelmemizin ardından beni makamımda ziyarete geldi. O görüşmeden sonra biz aslında başkanımızla bir kez daha bir araya geldik. Yaklaşık 1 hafta önce. Genel bir değerlendirme yaptık. Tabii Bursaspor, 3 milyonluk bir şehri temsil ediyor. Bursaspor şampiyon olmuş bir takım, şampiyon unvanı taşıyor. Tabii Bursaspor’un geçirdiği süreçler var ve Ali Ay başkanımızın da olağanüstü bir gayret ve ekibiyle beraber bu süreci açma adına bir gayret içerisinde olduğunun şahidiyim, görüyorum. Tabii Bursaspor’a neler yapabilir noktasında kendileriyle bazı fikir alışverişlerimiz oldu. Bununla alakalı belli konuların startlarını verdik. Zaman içerisinde de gerçekleştirildiğinde zaten kamuoyu ile bunları paylaşırız.

Görev sürecim başlayalı yaklaşık 45 günlük bir süreç oldu. Ben bu süreçteki maçlarda çok arzu etmeme rağmen sadece Fenerbahçe maçının ikinci yarısını izleyebildim. Tabii yeniyiz, bir taraftan brifingler alıyoruz, bir taraftan şehre gelen misafirlerimiz oluyor. Şehir de ulaşım, kentsel dönüş, trafik olmak üzere çok yoğun konular var. Arzu ettiğim halde çok fazla maçlara iştirak edemedim. Önemli olan Bursaspor’un başarılı olması, marka değerini yükseltmesi. Tabii dönem dönem içerideki ve dışarı maçlara katılarak bu değere sahip çıktığımızı göstermemiz lazım. Ben bugüne kadar Bursaspor’a hizmet etmiş tüm büyüklerime teşekkür ediyorum. Gerek önceki başkanımız Recep Altepe, gerçekten Bursaspor’a ve Bursa futboluna çok şeyler kattı. Bursaspor tesislerini gördükçe bunu çok daha yakından anlıyorum. Gerek ondan önceki rahmetli başkanımız, 1. Lig’e düştüğümüzde şampiyonluğu yine onun önderliğinde tatmıştık, ait olduğumuz lige 2 senelik aranın ardından düşmüştük. Allah o günleri bir daha göstermesin.  Şampiyon başkanımız İbrahim Yazıcı’yı unutmak mümkün değil, Allah nurlar içinde yatırsın.

Ali Ay başkanımızın da çok özel bir gayretle bu işi sevk ve idare anlamında heyecan içerisinde olduğunu görüyorum. Tebrik ediyorum, takdir ediyorum. Kanunu çerçevede, imkanların el verdiği takdirde biz Bursaspor’un yanında olmaya Bursaspor’a destek vermeye her zaman arzu ederiz. Bütün düşüncelerimi net bir şekilde kendisine ifade ettim. Bizim için aslolan tabii ki Bursaspor ile ilgiyi altyapıyı hazırlamak. Tesisleşme noktasında imkanları seferber etmek, tabii ki Bursaspor’a gelir getirici büyük projelere imza atmak. Bu noktada stadyumumuzun bir miktar eksiklikleri var biliyorsunuz. Uluslarası maçlarla beraber Euro 2024’e aday olan şehrimizin stadının hazır hale gelmesi gerekiyor. Bununla alakalı federasyonda bir toplantıya katıldım. Çok değerli spor bakanımız Osman Aşkın Bak bey ve Yıldırım Demirören’in katıldığı. Orada kendilerine bu konuyla alakalı düşüncelerimi ifade ettim. İnşallah o eksiklikler de en kısa zamanda giderilir. Özellikle ulaşımı etkileyen boyutuyla bunlar çok ciddi maliyet gerektiren konular ama mazeretimiz yok. İnşallah bunları da en kısa zamanda giderip gerek Bursaspor için gerekse uluslar arası düzeydeki maçlar için stadyumumuzun hazır hale gelir” dedi.

Daha sonra Belediye Başkanımız Alinur Aktaş ve beraberindeki heyet sahaya geçerek takımımızla bir araya geldi, Teknik Direktörümüz Paul Le Guen’le sohbet eden Aktaş ardından futbolcularımıza baklava ikram ederek başarı dileklerinde bulundu.

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

   1. @Fatih16 yorumuna yanıt olarak

    Şehrin en alakasız yerine stadyum yapıp trafiği İstanbul trafiğinden beter etmiş olması bir neden olabilir mesela. Bu hatasını ufak bir çevre düzenlemesi yaparak az da olsa telafi etme şansı varken stadyumun dibi sayılabilecek yere onkoloji hastahanesi yapılmasına bir belediye başkanı olarak müsaade etmesi Bursa halkının nezdinde Morphy isimli arkadaşın bahsettiği sıfatı hak etmesini fazlasıyla sağlamıştır; ki yorumuna verilen artılar ve eksiler bile her şeyi yeterince açıklıyor diye düşünüyorum.

 1. Alınur baskanın cok ıyı bır Bursasporlu oldugunu ınegolde herkez cok ıyı bılır ama Bursadada cok buyuk ısadamlarımız var Bursasporlu ıs ıcrata geldıgınde kımseden maddı anlamda desdek gelmıyor

  30
  3
 2. Recebi hiç sevmezdim ama öyle veya böyle seçilmiş bir başkandı. Peki siz büyükşehire seçilerek mi geldiniz dayatma ile mi?

  13
  23
 3. 1- gs nin 2.5 MİLYAR!, bjk nin 1.850 MİLYAR!, bir o kadar da fb ve ts nin borçları olmasına rağmen bu kulüpler nedense hiç ağlanmıyor. oysa 3 milyonluk ülkenin bir numaralı sanayi şehri bursanın sadece 200-300 milyon borç için düştüğü acziyete bakın.
  2- biz potansiyeli yüksek bir şehiriz. belediye + kulüp + camia dan oluşan üçlü sac-ayağının yere sağlam basması durumunda borcun sıfırlanması Bursaspor için çocuk oyuncağı.
  3- asıl sorunumuz kurumsallaşamamak. bunu gerçekleştiremezsek. kasamızda milyarlar olsa bile kısa zamanda geleceğimiz yer yine bugünkü durumumuz olacak.
  4- kurumsallaşma olayı bir süreç işi. keşke bu iş ”hadi ben yarın bir kurumsallaşıvereyim” demek kadar kolay olsaydı. medya ve taraftar, bu yoldaki olası kötü skorlara takmadan kulübe gerekli zamanı tanımalı. aksi durum yönetim, teknik adam ve futbolcu üzerinde baskı oluşturuyor. baskı paniği. panik hataları. hatalar ekonomik kriz ve sportif başarısızlığı getiriyor.
  5- spor kulübünü yönetmekle fabrika yönetmek farklı şeyler. başkan, le gueni getirerek işin teknik tarafını çözdü. şimdi sıra donanımlı bir sportif direktör ile işin idari kısmında.

  8
  4
  1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

   O saydığın takımların istanbullu olanlarının en ucuz maç bileti 80 TL maçın büyüklüğüne göre en ucuz bilet fiyatları 150 TL ye kadar çıkıyor. Bu sadece birtanesi. Yani bizim kasfamıza giren paranın aynı ürünler karşılığında istanbul takımları 10 katını kazanıyor. Onun için onlarada büyük kulüp diyorlar.

   1
   3
 4. Ben size birşey söyleyeyim bu stad bizim yüz karamız olacak. Neden mi stad bitmeyecek ve o aday şehirler arasından çıkartılacak bursa. Aha da buraya yazıyorum. Not alın admin.

  4
  12

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu