Bursaspor için haykırdık!

Kayhanda bulunan eski Tekel Binası önünde toplanan Bursasporlu taraftar Şehri Müdafa yürüyüşü yaptı.

Teksas‘ın önderliğinde tüm taraftar gruplarının katıldığı yürüyüş muhteşem görüntülere sahne oldu. Caddeleri “Başka Bursaspor yok!” “Teksas burada sanayici nerede” “Bursa uyuma takımına sahip çık” tezahüratları ile inleten yeşil-beyazlıların yürüyüşü ilk olarak Cumhuriyet Caddesinde son buldu.

Polis Zafer Plaza önüne barikat kurarak Atatürk Stadı’na geçişe izin vermedi. Taraftarlar daha sonra barikatı aşarak ve Altıparmak Caddesine kadar yürüdü. Polis ekipleri burada bir barikat daha kurarak geçişe izin vermedi ve Şehri Müdafa yürüyüşü sona erdi.

Teksas‘ın açıklaması şöyle:

Değerli Bursalılar, şehrimizin saygıdeğer iş dünyası ve sevgili basın, öncelikle yürüyüşümüze katılan herkese teşekkürü borç biliyoruz. Keyfimizden değil, Bursaspor için buradayız. Bu şehrin en büyük değeri için buradayız.

Bilindiği gibi, Bursasporumuz yıllardır birçok sebeple geriye gitti. Ekonomik anlamda çöktük, dibi gördük ve küme düştük. Bu kötü durumda en büyük paylardan biri biz taraftarlarındır. 2010 sonrası kimyamız bozuldu ve başarıyı getiren en önemli unsur olan birlikten adım adım uzaklaştık.

Özeleştiri ise özeleştiri!
Bursaspor için ömrümüzü vermeye hazırız, bundan mı utanacağız!

Fakat bunu söylerken, ve yeniden birlik beraberlik için bir araya gelmişken, çok kısa şekilde birkaç şey daha söylemek ve bu şehri yönetenlere, bu şehirde üretenlere, bu şehirde kazananlara ve bu şehirde yaşayan herkese de bir çağrıda bulunmak istiyoruz.

Sevgili Bursalılar!
Bursaspor hepimizin. Şampiyon olduğumuzda hınca hınç doldurduğunuz sokaklarda şimdi niye yoksunuz? Neyi bekliyorsunuz? Hepimiz kırgınız, hepimiz kızgınız ama böyle gitmez. Yeniden omuz omuza verme zamanıdır. Kalenin yıkılmasını istemiyorsak arkasında duracağız. Daha evvel ayak oyunları ile düşürüldüğümüzde, bu yükün altından birlik olarak çıktık. Atatürk Stadı‘nda şampiyonluk kupasını omuz omuza vererek kaldırdık. Yine yaparız.

Saygıdeğer iş dünyası!
Sizleri şimdi değilse ne zaman yanımızda göreceğiz? İlla kokteyl veya balo mu düzenlemek lazım?
Bursaspor kazanırsa Bursa kazanır, Bursa kazanırsa siz kazanırsınız, bunu ne zaman anlayacaksınız?

Eey ihtişamlı BTSO!
42 bin üyeniz var. Tam 42 bin! Biliyoruz ekonomi durgun ama her üyeden aylık 100 TL destek sağlasanız, 12 ayda 50 trilyonu Bursaspor‘un kasasına koymuş olacaktınız. Biz de sizi başımızın üstünde taşıyacaktık. Formayı, kombineyi biz alırız. Sizden beklediğimiz budur. Bu rakamlar sizin bir öğle yemeği paranız ama üst üste konduğunda Bursaspor‘u hak ettiği yerlere taşır. Geç de değil, güç de değil! Artık ne olur somut şekilde Şampiyon Bursaspor‘un yanında durun.

Ve son olarak bir çift sözümüz de TFF‘ye!
Sizden ayrıcalık isteyen yok. Sizden destek isteyen de yok! Sadece adil olmanızı istiyoruz. Hakem hataları ile çatır çatır puanlarımız gidiyor, siz seyirci kalıyorsunuz. Birilerinin borç limitini artırırken, borcumuz sebebi ile bizim puanımızı siliyorsunuz. Size yakışan bu ise aynen devam edin. Yok, biz hakka önem veririz, biz ahlaklı insanlarız diyorsanız, bunun gereklerini derhal yerine getirin.

Saygılarımızla..

32 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Safak yorumuna yanıt olarak

   Araba devrilince yol gosteren cok olur.3 senedir kume dusuyoruz tepki vermelyiz dedgimizde gs liler sampiyonluk kutlamaya calistiginda burasi bursa dedigimizde neredeydi trubun abileri….

   14
   2
   1. @Iznik.16 yorumuna yanıt olarak

    valla renkdaş bende senin gibi düşünüyorum.

    “Bilindiği gibi, Bursasporumuz yıllardır birçok sebeple geriye gitti. Ekonomik anlamda çöktük, dibi gördük ve küme düştük. Bu kötü durumda en büyük paylardan biri biz taraftarlarındır. 2010 sonrası kimyamız bozuldu ve başarıyı getiren en önemli unsur olan birlikten adım adım uzaklaştık.”

    valla bu olanları tüm taraftarlara mal etmek kendini sıyırıp suçu herkese paylamak demektir. ali ay takımı düşme noktasına getirdiklerinde istifa diye bağırdığımızda benim gibi sadece Bursasporu düşünenlerin ali ay tepki vermesine, resimde görünen sözde tribünün abilerinin tepki verenleri bir şekilde susturmalarınıda unutmadık, ali ay tekrar başkan seçerken büyük başkan nidalarınıda unutmadık her sene başkandan bedava kombine deplasman bileti ve otobüsü aldıklarınıda çok iyi biliyoruz. böyle ucuz reklamlar ile uğraşacağınıza gidip maddi olarak takıma kazanç sağlayacak projeler düşünüp kafa yorsanız bu klübe daha çok destek vermiş olursunuz. herkesin derdi çorba olmuş nereden prim yapsamda reis olsam ekranlarda az yüzüm gözüm görünsün sokakta görenler bana hörmet göstersin derdine düşmüş çok büyük ve een büyük Bursasporlular..

 1. Klavyeden degil de gercekten oraya gelip destek veren 7 den 70 e tüm renktaşlarıma canı gönülden tesekkürler.Aklıma 2009 daki Kent meydanı yürüyüsümüz geldi ve o yürüyüsten sonra sehir birlik beraberliği sagladı Ertugrul hoca geldi sonrası malum inş yine aynı süreç olacak.

  59
  6
  1. @YAŞLI TİMSAH yorumuna yanıt olarak

   Üstad ağzına sağlık buradan sağlayanların hemen hemen hiçbiri orada değildi ! Zaten haberin altına atılan yorum sayısından da belliydi. Eleştirecek bir haber olduğunda çakallar sarıyor buraları maç önceleri ve sonraları egolarını tatmin edip gidiyorlar ! Bursasporumuzu hiç düşünen yok ! Sonra klavye taraftarı, skor taraftarı ya da Bursaskorlu deyince bozuluyorlar durum maalesef böyle ! Takım elden gidiyor hala destek yerine eleştiri peşindeler maça gelen yok ! Bir paket sigara parası olan 16 TL’ lik Sms’ le bile olsa yardım eden yok denecek kadar az 3 milyonluk şehirde 26 bin sms atılmış gerçekten çok yazık ! Biz taraftar maraftar değiliz ! Şampiyon takım ne hallere geldi kulüp bitiyor tükeniyor belki de son demlerini yaşıyor ! Bu sene çıktık çıktık çıkamadık elveda Bursaspor…

   7
   5
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Bir ay önce kalp krizi gecirdim yeni yeni kendime geliyorum ve dün aksam eşimide aldım direk yürüyüşe geldim 2 saat ten fazla sürdü ilac gibi geldi bu aksamda stadta yerimizi alıcaz kombineli sekilde ve avaz azav bağırıcaz destek için..BURSAM SANA DEĞER…

 2. 42 bin ticaret odası üyesi. yani bursa da 42 bin zengin demek.
  oysa en az 2 milyon 42 bin orta halli ve gariban varız. ve kulübün gerçek sahibi olduğumuzu iddia ediyoruz ama 42 binlik stadı 15 günde bir 10 lira ödeyip dolduramıyoruz.
  zaten doldursak iş adamlarına hiç ihtiyaç olmayacak. başta isim hakkı olmak üzere stadımızın ticari alanlarının geliri kulübün yedi sülalesine yetecek.
  taraftar taraftar olsa bu kulüp sadece ”TRİBÜN TURİZMİNDEN!” (bursa dışından atkı şovu izlemek için her maç timsah arenaya 5 bin kişi gelir) 50 milyon lira kazanır. bizim böyle bir kültürümüz vardı, ancak şampiyonluktan sonra maalesef yok oldu.
  biz ne yapıyoruz, boş stat, küfür, ıslık, homurtu, protesto. ceza.
  neymiş, takım top oynamıyormuş..!
  kardeşim taraftar değilmisin? ne duruyorsun? oynat o zaman.
  takım iyi oynarken sana ihtiyacı yok ki..!
  bilmeyenler için hatırlatayım,
  ”taraftarlık, oyuncusunun beynine ve kalbine girip ondan performans alma, yani onu oynatma sanatıdır!”

  8
  3
  1. @nasihatname yorumuna yanıt olarak

   Güzel bir gece oldu ,tirbüncüler sanırım dilerim işin farkına vardı Hayat maçına kadar o stadyumu full doldurma işinide başardık mı bakın taraftarın en büyük görevi o stadyumu doldurmak bakın biz o stadyumda 40 bin olduk mu Bursaspor dan kaçan herkes koşa koşa gelir yeter ki Hatay maçında dolduralım o tirbünleri Tirbüncülerden bir ricam lütfen kardeşlerim hadi bir organizasyon daha şu Hatay maçında dolduralım tirbünleri o stadyumda 40 bin Bursaspor sevdalısını gören herkes zaten yardımı yapacaktır

   3
   1
 3. siz orda olduğunuz sürece kimseden bişey çıkmaz. millet uyandı ekmekçilere bişey kalmıyacak yolun sonu amatör küme.
  irfan hoca bile durumları anladı kabul etmedi. şimdi gidin 80 yaşında yücel amcanızın yanına o nasıl olsa aylık 10 bine hocalık yapar.
  ali ay – recep bölükbaşı-erkan körüstan bu saydığım adamları istifaya çağıranları o stadlarda susturdunuz !!! size hayırlı traşlar bol da şanslar 😉

  8
  4
  1. @harbici yorumuna yanıt olarak

   rumuzun gibi harbici yorum yaptığından beğenilmemiş. sende herkes gibi koyun psikolojisinde olup sadece her yoruma her koşulda hep destek tam destek yazsan 50 beğeni garanti olurdu ama doğruları gerçekleri yazınca beğenilmemiş. bu takım ali ay döneminden itibaren tribünler soyutlandırıldı kandırıldı aldatıldı ve hiçbir kesim buna tepki göstermediği gibi tepki gösterenlere tepki verildi ve sonuç. tribünler boş sponsor olma potansiyeli olanlar kaçıyor ve artık şehirde eskisi gibi varını yoğunu klübe vermiyor yada son 3 başkandan ötürü veremiyor. milletin bunu hala idrak edemeyip ondan bundan destek isteyip medet umması çok tuhaf. içimizdeki karışıklığı güvensizliği aidiyeti düzeltmek için çaba gösterileceğine yürüyüşle kampanyayla vakit kaybediyoruz batışı öteliyoruz kimse farkında değil. başkan şeffaf olmayıp dürüst olmadığı müddetçe teknik heyet şehire kulak vermediği ve futbolun prensiplerini yerine getirmediği klübün ağırlığını fark etmediği sürece futbolcular geldiği camiayı klübü taraftarı bilmeyip bildiğini okuduğu müddetçe bu yapılan etkinliklerin hepsi sadece kısa vadede günü kurtaran hamlelerden öte olmayacaktır uyanın artık..

 4. Arkadaslar sabaha kadar yürüsenizde birşey değişmez insanları bıktırdılar gelen iş bilmez yönetim ve onları koruyan çorbacılar bu saaten sonra birlik ve beraberlik diye birsey olmaz ancak LEVENT KIZIL gibi bunlara prim vermeyecek bir başkan çıkar ve o zaman herkes BURSASPOR için bir araya gelir bunlarında burnu sürter onun dışında asla eskisi gibi olmaz herşey herkes küstü herkes kırıldı her maça giden 60 yasındaki babam bile tövbe ettiyse kimseye kızamam

 5. InşAllah süper denen lige geleceksiniz sizleri hasretle bekliyoruz gerçi biz düseceğiz gibi görünüyor ama farketmez Bursa da bizim BURSANKARA

 6. 42000 üyemiz varda hangisi aidatlarını düzenli ödüyor taş çatlasa 1000 civarı da aidat ödeyen vardır biz para verirken beleşçiler stada nasıl beleş girerim onun hesabını yaparken biz çoçuğumuzun dışından para,artısıyız bu borç nasıl ödenir bilemem ama bursaspor içler acısı.

 7. Yarın fabrikama beklerim, ııı üşümüşsünüzdür, ıı çorbanız hazır ? seneye adaylığımı açıklayacağım, tabanca gibi bir takım kuracam bu sefer gerçekten

  3
  3
 8. 02.09.2006 da isyan yürüyüşü yapmistik..size 2-3 ay once boyle bir sey yapmaniz gerektigini yazmistim..tebrikler

 9. Güzel bir atmosfer vardı yürüyüşe bende destek verdim diğerleri neredeydi şehrinin takımına şimdi destek vermeyeceksinde ne zaman vereceksin?Koktey, balo başarı oldu mu herkes yuvasından çıkar.Biz layik olduğumuz yere elbet geleceğiz ve şamğiyonluklara başarıları tekrar yakalayacağımız gün elbet gelecek o zaman göstereceğiz Bursaspor a ihanet edenleri ,Başka Bursaspor yok.Bir gün de organize sanayiye ,küçük sanayi ,demirtaş sanayisine de bir yürüyüş gerçekleştirelim onlar gelmezse biz gidelim.Yaşasın Bursasporuna ihanet etmeyenler döneceğiz ama hesabını herkesden soracağız kimse merak etmesin bekleyin geliyoruz Bizanslılar, Bursaspor düşmanları….

  1
  4
 10. BU YÜRÜYÜŞTE ORADA OLMAK, ZORUNDAYIM DUYGUSUNU hisseden TÜM KARDEŞLERİMe saygılarımızı sunarız..DÜN BAYRAK BİZDE İDİ ŞİMDİ ONLARDA,YARIN GELECEK çocukKLARIMIZDA OLACAK..Bursaspor sevgisi hep var olacak…..YETRKİ ADAM gibi adamlar işin başına geçsin.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu