Bursaspor için dönmem gerekiyordu, döndüm

Takımın tecrübeli ismi Özer Hurmacı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Özer Hurmacı şu ifadelerde bulundu;

Bursaspor için futbola geri dönmem gerekiyordu o yüzden de buradayım. Takımla birlikte 8 gündür antrenman yapıyorum. Bursaspor‘a tekrardan geri döndüğüm için mutluyum. Teknik direktör olmak için çalışırken tekrardan futbolcu pozisyonuna döndüm. Burada diğer arkadaşlarımla birlikte takıma katkı vermek için, arkadaşlarıma pozitif enerji vermek için buradayım. Belki de takımdaki genç kardeşlerimizin enerjisi ile birlikte daha iyi olabiliriz. Bunun içinde bismillahirrahmanirrahim dedik ve işe başladık.

Ben Bursaspor’da iken 2 sene boyunca süper lige çıkmak için uğraştık, takımdan 1 sene ayrı kaldım maalesef takımımız bir alt lige düştü. Şimdi ise 2.lig de de alt sıralarda yer alan bir takımız ama tekrardan yukarılara çıkmak için mücadele vereceğiz. Hiç bir zaman küme düşmeme mücadelesi veren bir futbolcu olmadım. Bursaspor arması her zaman kazanmaya oynar. Bu iş biraz vizyon ve görüş işidir, Bursaspor’un vizyonu da daima zirvedir. Bursaspor daima zirveye oynamalıdır, biz bunu her zaman böyle bildik ve böyle yapmaya çalıştık, bundan sonra da böyle olacak. Diğer arkadaşlarımızla birlikte tekrardan zirveye oynamak için mücadele edeceğiz. Şu anda bulunduğumuz durum kimseyi aldatmasın, gelecekte inşallah daha iyi durumda olacağız.

2 sene önce de transfer yasağımız vardı ve o zamanda genç oyuncularla mücadele ediyorduk. O dönemdeki genç kardeşlerimizden bir çoğu daha gelişimini tamamlamadan ve değerini bulmadan takımdan ayrıldılar. Şimdi ki jenerasyonumuzda aynı şekilde bir gelişim süreci içindeler. Bursaspor formasının büyüklüğünü, taraftarımızın beklentisini karşılamakta zorluk çekiyorlar. Bu arkadaşlarımızda kendilerini oynayarak geliştirecekler. Bu konuda sabırlı olmalıyız. Bu gençlerimiz gerçekten çok istekli ve çok yetenekli zaten Bursaspor altyapısı daima iyi oyuncular çıkartıyor ama buradaki sorun altyapıdan çıkan futbolcu kardeşlerimizin daha gelişimini tamamlamadan Bursaspor’dan ayrılmaları. Gönül ister ki buradan yetişen kardeşlerimizin burada kalıp Bursaspor’un başarısı için mücadele etmesidir. İnşallah bu jenerasyon bunu bu şekilde yaparak başaracaktır. Genç kardeşlerimizin yaşı biraz daha küçük ama futbol bir takım oyunudur, yaşa bakmaz sahaya çıktığında inanan ve mücadele eden kazanır. Bursaspor’un şu andaki pozisyonu nasıl aldatıcıysa genç kardeşlerimizin yaşındaki sayılarda aynı şekilde aldatıcıdır.

 

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Kahveci sen kahvene git kahveni iç ! Anlaşılan Bursaspor ile yakından uzaktan bir ilgin yok öylesine yorum yazmışsın…Çok iyi oyuncularımız var da Özer i beğenmiyorsun pes doğrusu !
  İsmail Hoca bazen kadroyu dolduramıyor U16 dan bile oyuncu alacak neredeyse…

 2. Yahu İsmail hocam, hadi yönetim futbolu bilmiyor..!
  Ya sen?
  Bu saçmalıklara nasıl onay veriyorsun?
  Bak savunmada da problemler var.
  Paçaları kıvır savunmaya sen geç.
  Ortaya özeri aldın, forvete de Okan Yılmazı koy da tam olsun.
  Allahım sen yönetime ve teknik ekibe akıl-fikir.
  Bize de sabır ve dayanma gücü ver ne olur…

  6
  51

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu