Bursaspor için büyük tehlikeye dikkat çekildi!

Bursaspor eski Denetleme Kurulu Başkanı Tayfur Serdar Güllülü büyük bir tehlikeye dikkat çekti!

Tayfur Serdar Gullülü sosyal medya hesabı twitter‘dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Değerli Bursasporlular, Ali Ay yönetimindeki Bursaspor Yönetim Kurulu‘nun 29.12.2016 Tarih ve 208 Numaralı Yönetim Kurulu Kararları neticesinde Soğanlı Mahallesi Yakın Çevre Yolu Üzerindeki Benzinlik ve Dükkanlar ipotek verilmek suretiyle Ziraat Bankası ve Denizbank konsorsiyumundan 04.05.2017 Tarihinde Kullandırılan 100.000.000 TL Taksitli ve 05.05.2017 Tarihinde kullandırılan 20.000.000 TL Rotatif Krediler o dönemki Bursaspor Yönetiminin hazırladığı Bursaspor Stratejik Planda ortaya konan finansman ihtiyaçlarına dayandırılmaktadır.

Bu stratejik plan Bursaspor Kulübü Derneği Futbol Takımının 2022-2023 Futbol Sezonuna kadar Süper Lig‘de mücadele edeceği ve muhtemel sıralama ve puan varsayımlarına göre yapılmıştır. Ne yazık ki daha 2018-2019 Futbol Sezonu sonunda Bursaspor Futbol Takımı küme düşmüştür.

Bu nedenle planlanan 2019-2020, 2020-2021, 2021-2022 ve 2022-2023 Futbol Sezonlarındaki Süper Lig gelirlerinden mahrum kalmıştır. Kredinin alındığı dönemden bu döneme kadarki Yönetim Hatalarına girmeden mahrum kalınan bu gelirler nedeniyle bahsi geçen kredi geri ödemelerinde sorun yaşanacağı aşikardır. Şu anda Ziraat Bankası ve Denizbank Konsorsiyumu‘nun Kat ihtarı ile Soğanlı Mahallesi Yakın Çevre Yolu Üzerindeki Benzinlik ve Dükkanları haraç mezat satmaya çalışmasının gayri ahlaki ve gayri hukuki olduğunu belirtmek durumundayım. Ayrıca icra yoluyla satıştan bu gayrimenkulun gerçek değerinin çeyreği kadar bir gelir elde edileceği düşüncesiyle bahsi geçen kredilerin anapara ödemelerini kapatmayacağı ve Bankalara olan borcun devam edeceği de anlaşılmaktadır. Bu nedenle bahsi geçen gayrimenkullerin icra yoluyla değil de Bursaspor Kamuoyuna açık ve şeffaf bir şekilde açık artırma yoluyla satışının sağlanması ve ortaya çıkacak satış geliriyle önce Banka Kredi Borçlarının kapatılması gerektiğini belirtmek isterim.

Hatta bu satış vesilesiyle kapalı olan bir kısım tahta borçları dahi ödenebilir kanaatindeyim. Bu açıklamayı belli bir çalışma sonucunda Bağımsız Denetleme Kurulu olarak çalıştığımız dönemdeki arşiv bilgi, belge ve notlarımızdan derledim. Bu minvalde Bursaspor Kulübü olarak elimizdeki en büyük gayrimenkul değerinin hiç yoluna gitmemesi adına Bursaspor Divan Kurulunu ve İl Dernekler Kurulu vasıtasıyla bağlı bulunduğumuz Bursa Valiliği‘ni aktif göreve davet ediyorum.

Bu konu ile ilgili her türlü desteği Şahsım olarak vermeye hazırım.”

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   ali ay zamanında 2019 da değeri 78 milyondu(alacaklarına karşı saydırmaya çalışmıştı o zamanki değeri 78 milyon belirlendi) şuan ki değeri en az 95 milyondan aşağı verilemez verdirmekte doğru olmaz

   12
   3
   1. @Hamzabey yorumuna yanıt olarak

    Ne 95’i hocam! Kendi kendimize kazık sokmayalım, o zamanki ve şu zamanki döviz kurundan haberin var mı senin, belli ki yok. 6.25 seviyesinde olan dolar, 6.60 bandında olan euro varken en basit matematikle 2 kat artması lazım ki, genelde zaten euro, dolar seviyesinde artış olduğundan dolayı Türk lirasına vurursan daha 2 katından da fazla eder, 2 kat dediğime bakma, orası en az 175 milyon lira ediyor hesaplarıma göre. Ama tabii şuanki maddi değeri de arttı, onu da göz önünde bulundurursak 230-240 milyon lira gözden çıkarsın alacak biri varsa.

    9
    1
 1. Ulan ali dede koca kulübü ne hale getirdin bütün suç sende değil de çoğu sende hala daha yakasını bırakmadın şu kulübün düş artık yakamızdan düş pertevi de al s.git

  41
  6
 2. Bursasporu borç üstüne borca sokmuşlar şimdi gelip nasıl kurtaracaklar Allah kerim. Emin adanur’u taraf seçmiyorum fakat adam kredi çekmedi borç almadı oyuncu satıp takımı yürütmeye çalıştı. Şu takımın başına artık Bursasporun menfaatlerini koruyacak Bursaspor için doğru kararlar alacak birini getirmeliler ve tüm Bursa destek çıkmalı.

  17
  8
 3. Sayin
  Faruk celik
  SIZ ZIRAAT BANKASININ YONETIM KURULU ÜYESİSİNİZ
  BOYLE BIR VEBALIN ALTINA GIRMEYECEGINIZI
  VE BIR COZUM YOLU BULUNACAGINI UMUYOR DUSUNUYORUM
  SIZ
  IMZA
  ATMADIKCA
  ZIRAAT BANKASI
  BOYLE
  BIR HAMLE YAPAMAZ
  YAPMAMALIDIR

  16
  10
 4. Mantıklı bir açıklama haciz yoluyla gideceğine değerine yakın bir şekilde satılması çok daha akılcı bir düşünce bence değerlendirilmeli

 5. AYRICA SEN İNATLA ŞİRKET OLMAZSAN SENİ BATIRAN ZARAR ETTİREN HİÇ KİMSEDEN DE HESAP SORAMAZSIN..SEN KONGREDE İBRA ETMEZSİN O GİDER MAHKEMEDE AKLAR KENDİNİ…SEN DE BİR BARDAK SOĞUK SU İÇERSİN ARKASINDAN…

  7
  2
 6. Bu mülkü kaybediyorsak kredilerden kurtulmamız ve kısa vadeli yaramızı merhem etmemiz lazım. Faiz yükü ve temliklerden kurtulsak önümüzü zaten görücez ama….

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu